Je levnější koupě nyní či až po svátcích v lednu?

Co jinam nepatří...


SteMich
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » úte 19. pro 2023, 14:21

Budu kupovat svoji první zbraň a nevím, zda by nebylo lepší počkat až po Novém roce.

Máte někdo zkušenost, že obchody zlevňují po Vánocích? Velice se těším a nejradši bych zbraň koupil ihned. Na druhou stranu. Rád si počkám měsíc, pokud jsou aktuální ceny dražší kvůli Vánocům.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#2 » úte 19. pro 2023, 14:42

Myslím, že v této oblasti jsou úplně jiné cykly a vlivy.
Docela slušný nárůst prodejů zařídili eurobolševici svojí směrnicí a migrační politikou, pak šly nahoru náboje kvůli boji eurobolševiků proti olovu a teď k tomu máme boj woke debilů proti zbraním a export některých druhů zbraní a nábojů.
K tomu likvidace průmyslu v Evropě skrze GD a tzv. sankce, rychlé zdražování prostřednictvím odříznutí Evropy od zdrojů - surovin i energií.

No prostě bych nekalkuloval, že cokoliv bude levnější, spíš naopak, a řada věcí může nebýt úplně.

Nešířím paniku, jen prostě jestli máš seriozně vyhlídnutou zbraň, tak bych moc neotálel, nečekám, že by šly ceny dolů.

Leda bys měl v hledáčku vojenské zbraně předělané na civilní a čekal, až se přestane bojovat. I tady si ale myslím, že je pravděpodobnější, že ti dají do ruky tu vojenskou, než že bys sis ji koupil zahozenou a zcivilněnou.

Ani to nevypadá, že by třeba nějaký místní výrobce zaváděl nový model a vyprodával ty staré pod cenou.



Úderník
Příspěvky: 30

Příspěvek#3 » úte 19. pro 2023, 15:38

Jdi do ní a udělej si hezkého ježíška!
Ten stejně asi nebude mít zbrojní licenci a nákupní povolení, takže by ti stejně přinesl prd. :lol:

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#4 » úte 19. pro 2023, 17:02

na druhou stranu je po vánocích, resp. po novém roce větší nabídka bazarových zbraní, ale v tomhle případě jen cílit na zbraně s (téměř) plnou zárukou



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#5 » úte 19. pro 2023, 18:44

Skutečně i zbraně podléhají režimu Předvánoční blbnutí a Povánoční bazar?



SteMich
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » úte 19. pro 2023, 20:26

Tak jo. Díky za rady. Neotálel jsem a udělal jsem si malou nadílku :)

Na bazar se po Novém roce dozajista podívám. Určitě bych chtěl např. Vzor 58.

Největší vliv na zbraně, hádám, budou mít právě směrnice/zákony a s tím spojené dovozy z jiných zemí, ale tak třeba se nějaká výhodná koupě najde po Vánocích :)



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#7 » úte 19. pro 2023, 20:38

Vánoční dárky. Už vím, co dostanu. Budou to měkké dárky. V mým věku je to už bezva, bude se mi to hodit a budu z toho mít radost.
Sám jsem si nadělil tvrdý dárek. Má 15RU 8-)



matkoo
Příspěvky: 189

Příspěvek#8 » úte 19. pro 2023, 22:18

to:JirkaCV Fusakle ? :)



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#9 » úte 19. pro 2023, 22:24

SteMich: Je to jako by ses ptal, jestli má smysl kupovat auto před Vánocemi, nebo po nich ;)



SteMich
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » úte 19. pro 2023, 23:06

risa2000 píše:SteMich: Je to jako by ses ptal, jestli má smysl kupovat auto před Vánocemi, nebo po nich ;)


No tak u aut bych dvakrát tolik chtěl vědět, kdy jsou levná a kdy ne. Zcela férové dle mého názoru :lol:

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#11 » stř 20. pro 2023, 00:17

Co to sledujem - tak mam pocit ze bazarove zbrane sa objavuju skor cca mesiac pred vianocami. Proste ludia na konci roka maju tendenciu hodnotit a pripadne predavat. Treba si spravit radost a podla moznosti neregistrovat posledny pracovny den a neprudit miestne OZBM, stihnut to dat na znacky nech sa da strelit medzi sviatkami (zajtra mam termin u nas na zbraniach ;) ). Stastne a vesele.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#12 » stř 20. pro 2023, 08:16

matkoo: I fusakle budou. Víš jak blbě se shání 100% bavlna za trošku rozumnou cenu?

Po Vánocích bývají výprodeje, tak se nějaká ta sleva sehnat dá. Akorát si nejsem jistý, jestli to platí i pro zbraně.



matkoo
Příspěvky: 189

Příspěvek#13 » stř 20. pro 2023, 23:01

JirkaCV: jo mas pravdu ja sa potesim ked dostanem niake merino fusakle nech mi vonku nieje zima
MM: uz ty nestacilo mas toho doma malo:)
ja sa skorej tesim na echolona a tam niak nebudem riesit



Hans_
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » čtv 21. pro 2023, 11:04

Moje zkušenost teď byla taková, ze jsem pořídil cca před týdnem pistoli a dali mi k tomu ještě 250 ks střeliva grátis. Dárek už nedávají, té zbraně měli 2 kusy a teď už ani jeden. Takže kdybych si počkal, tak nemám pravděpodobně nic :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti