Povrchovky a jejich odolnost

Co jinam nepatří...


antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#1 » čtv 28. pro 2023, 22:24

Ahoj vsem,

chtel bych se zeptat na realne zkusenosti s odolnosti ruznych povrchovych uprav zbrani vuci beznemu zachazeni se zbrani. Bezny provoz, strelba, noseni v pouzdrech (kuze, kydex, nylon), pripadne pad na zem, nesetrnejsi hozeni na stul apod.

No a ty povrchovky…cerakote, nitridace, DLC (nerez/cerna), nerez, cerna (modreni), case hardened apod.

Fakt bych poprosil jen realne zkusenosti uzivatelu a jejich zbranemi…googlit umim ;)

Diky vsem za prispevky

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#2 » pát 29. pro 2023, 20:02

Cerneni od CZUB i od STI po doteku me zpocene ruky skoro okamzite rezne, na PM je kvalitnejsi. Lak od CZUB drzi dobre, casem se osoupe v místě doteku pouzdra. Cerakote drzi podstatne lip, pouzdro olestilo jen nepatrne misto.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#3 » sob 30. pro 2023, 00:20

S&W M&P nitridacia "Melonite" - po necelych 10 rokov a cca 12.000+ ranach + pravidelnom suseni (koza / kydex) a noseni aj v horucom lete pod trickom Xkrat prepotene ... zlahka osuchane ale stale drzi (foto pripadne mozem poslat). Rozhodne lepsie nez olestene Glocky ktore som videl.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#4 » sob 30. pro 2023, 01:31

Lorant Lazar v Praze - to je Buh povrchovych uprav zbrani. Dokaze i nemozne, nejlepsi strelkyne je ochotna se u neho i svleknout aby ji namachlil flintu. Pochazi ze stareho malirskeho rodu Mazando z Florencie, s nemeckou malirskou vetvou Schickelgruberovych.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#5 » sob 30. pro 2023, 11:16

poloventilator píše:Pochazi ze stareho malirskeho rodu Mazando z Florencie, s nemeckou malirskou vetvou Schickelgruberovych.


Toto mě tedy pobavilo, pěkné silvestrovské moudro. :roll:
Já mám v blízké přízni docela známého prozaika a básníka, který odpočívá na hřbitově na Vyšehradě a nějak necítím, že bych byl psal dobré básničky.
Ať nejsem mimo téma, cerakote mám na jedné flintě a prd to drží, obouchává se. Kdyby na tom nebyl z výroby, tak do toho nejdu. Kvalitní černění je někde jinde a lépe vypadá.
PS: nechápu v úvodu zmíněný nerez, to není PÚ



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#6 » sob 30. pro 2023, 12:23

Ze stejného důvodu se cerakotu vyhýbám. Byl to jeden z mnoha důvodů, proč jsem místo KMR koupil radši Zeku.

Pokud jde o znění původního dotazu, je třeba si uvědomit, že je rozdíl mezi úpravou železa do hloubky a nanášením čehokoliv na povrch. To by se mělo hodnotit zvlášť. Dále je třeba si uvědomit, že významné části zbraní bývají často z hliníku a ne jen ze železa.

A protože se hliník či železo nepoužívá čisté, ale jen ve slitinách, kterých v obou případech je nepřeberné množství s různými vlastnostmi, nejde jasně říct, která úprava je lepší, když se neví, čeho vlastně.

Já volím obvykle nitridaci a elox. Ať už si pod tím představuje kdokoliv cokoliv. Barvy všeho druhu vždycky nakonec slezou.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#7 » sob 6. led 2024, 18:53

Vsem, kteri napsali seriozni odpoved diky

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#8 » ned 7. led 2024, 12:48

Střelec píše:
poloventilator píše:Pochazi ze stareho malirskeho rodu Mazando z Florencie, s nemeckou malirskou vetvou Schickelgruberovych.


Toto mě tedy pobavilo, pěkné silvestrovské moudro. :roll:
Já mám v blízké přízni docela známého prozaika a básníka, který odpočívá na hřbitově na Vyšehradě a nějak necítím, že bych byl psal dobré básničky.
Ať nejsem mimo téma, cerakote mám na jedné flintě a prd to drží, obouchává se. Kdyby na tom nebyl z výroby, tak do toho nejdu. Kvalitní černění je někde jinde a lépe vypadá.
PS: nechápu v úvodu zmíněný nerez, to není PÚ

No ja prave prodavam tikku v tovarni cerakote bronze (tady na foru jsou v inzerci fotky), a po trech letech vozeni v aute vzadu na sedadlech, bez pouzdra a noseni po lese, je jako nova.
Neni na ni sebemensi naznak nejakyho "olesteni".
Kdybych ju splich olejem, tak bych mohl tvrdit, ze je nova.
Asi neni cerakote, jako cerakote. ;) :roll:

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#9 » pon 8. led 2024, 22:11

Kvalitní poprvchovky jsou vyrobním tajemtvím. Konkurence ani puškaři často nechápou jako užasnou namodralou leskou povrchovku měly staré dobré SW, proto je tak miluju. Na Sigách se mi zase líbí kvalitní čenění nerezu, kde bychčasto vůbec nepoznal, že pod tím není železo. Lorant je čaroděj, jen tam nesmím přijít když nemá svůj den a je nasran.. To je bohužel poměrně často hi,hi. Z dnešních dostupných nových technologii bych si nejraději vybral barevné nitridace do kterých se díky pracnosti nikdo nehrne. Brynýry v kvalitě SW to už nebude bohužel nikdy.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#10 » pon 8. led 2024, 22:58

U nitridace bych byl opatrnější, na všechno to nejde a pokud to dobře nepřipravíš udělá to i flek. Třeba se zkus poptát zda by ti někdo nenatridoval pistol CZ 75 ( dávám příklad ) a uvidíš jak tě poženou pryč . Navíc i ta nitridace má své mínusy. Z mých zkušeností je dobře udělaná povrchovka DLC , vydrží nejvíc a to hlavně proti ošoupání jak chce tazatel. DLC je vlastně přírodní diamant tedy jeho tvrdost ...... Rozepisovat se tu nechci :-)

Povrchovky jsem měl i od Lazara, neříkám že nedrží, jo jsou dobré ale časem také slezou proto vím z osobní zkušenosti že zatím vše co jsem měl a i viděl je DLC nejodolnější. Co se týče ceracote od Lazara, tak jsou jedinci co chtěljí a nutí si pí....ny a pak se divý a nadávaj :-)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#11 » úte 9. led 2024, 01:05

DesertEagle píše:Kvalitní poprvchovky jsou vyrobním tajemtvím. Konkurence ani puškaři často nechápou jako užasnou namodralou leskou povrchovku měly staré dobré SW, proto je tak miluju. Na Sigách se mi zase líbí kvalitní čenění nerezu, kde bychčasto vůbec nepoznal, že pod tím není železo. Lorant je čaroděj, jen tam nesmím přijít když nemá svůj den a je nasran.. To je bohužel poměrně často hi,hi. Z dnešních dostupných nových technologii bych si nejraději vybral barevné nitridace do kterých se díky pracnosti nikdo nehrne. Brynýry v kvalitě SW to už nebude bohužel nikdy.


Na zaveru Sig P228 co jsem mel pred lety, byla povrchovka tragicka, pomohl az lak v CZUB.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#12 » úte 9. led 2024, 09:45

Za mne teda je nejvicnejlepsi uprava povrchu MANNOX.
Viz Steyr Mannlicher
F5FE6151-B2C1-43B9-BEFE-C10C54A8AD4A.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#13 » úte 9. led 2024, 10:30

MANNOX ----- je opět nitridace v jiném slova smyslu ale nedosahuje tvrdosti DLC

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#14 » úte 9. led 2024, 19:04

Nevíte někdo přesně jakou povrchovou úpravu mají pistole Bul 1911 Trophy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti