Poloha ukazováku během manipulace a střelby

Co jinam nepatří...


milanvpg
Příspěvky: 99

Příspěvek#16 » úte 5. bře 2024, 17:47

Danielcz84 píše:… s prsem podel těla….

A já myslel, že tohle se stává jen starším dámám… :D :D

Já si pamatuju, že jsem také trénoval s prstem podél rámu, ale u zkoušky jsem to nakonec vzal za pažbičku a byl jsem rád, protože ten stres u zkoušky byl veliký a ta pažbička byla jistota. Přece jen to má prst ke spoušti dál, než z toho rámu.



Danielcz84
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » úte 5. bře 2024, 18:26

Dobře u manipulace jsi nakonec volil pažbu.
Ale u samotné střelby také?? Nebo tam už jsi dal prst podél??

Sorry mobil si dnes dela co chce
Naposledy upravil(a) Danielcz84 dne úte 5. bře 2024, 18:43, celkem upraveno 2 x.



milanvpg
Příspěvky: 99

Příspěvek#18 » úte 5. bře 2024, 18:32

Necituj předchozí příspěvek, dostaneš přes prsty ;-)
Střelbu už si nepamatuju, minimálně během střílení jednoho terče je to ale kontraproduktivní kvůli míření.
Ale myslím, že jsem to i během manipulace mezi střelbami raději držel za pazbicku.
Tohle je tak těžký radit, opravdu je asi podstatný se soustředit hlavně na to, abys nesáhl na ani poblíž spoustě…

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#19 » úte 5. bře 2024, 19:13

Zkoušel jsem to a abych nacpal ukazováček pod lučík, tak musím změnit celý úchop a posunout ruku. Takže by to šlo pouze u manipulace ve smyslu kontroly zbraně, kdy nebudu následně dávat prst na spoušť pro střelbu. Ale mít dva různé úchopy je kravina a popleteš to.

Co je to za experta a kde se to školíš ? On není každý, kdo se tak tváří, opravdu expert ....

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#20 » stř 6. bře 2024, 11:35

vvitty píše:ondra009: nikam neprehmatavas. Drzis pistoli stale stejne, jen prst misto na zaver das pod lucik, pred prst kterym drzis zbran.


Jako takhle?
Sakra nepřirozená poloha, docela práce ho tam nacpat, úchop mi trochu narušilo a po 5s byl prst otlačený...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#21 » stř 6. bře 2024, 11:59

Nevím, já když jsem dělal před 2 lety zbroják tak prostě prst mimo spoušť podél těla zbraně tak aby nebyl ideálně ani vidět v lučíku při pohledu z druhé strany. Abych to nepokonil, tak už před tím než jsem se dotknul zbraně a zvednul ji tak jsem měl již prsty v poloze kdy 3 pokrčené a ukazovák dopředu, právě proto aby mi nesjel automticky na spoušť.

Tohle držení co popisuješ mi spíš přišlo vhodnější když se manipulovalo s dlouhou ať už brokovnicí nebo malorážkou, prostě to chytnu za pažbu jak kladivo abych tam něco s tím prstem nevyvedl, u krátký by to alespoň mě moc nevyhovovalo.



Danielcz84
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » stř 6. bře 2024, 16:15

Mě stejně asi nezbyde nic jiného než u zkoušky sledovat instrukce komisaře, a uvidim kde má prst on. Při samotné manipulaci na učebně je to asi jedno. Ale pak na střelbě abych to chytil tak abych nemusel zbraní pohazovat v ruce. Můj školitel je už starší pán, a dělá to celý život. Takže z něčeho vychází.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 521

Příspěvek#23 » stř 6. bře 2024, 17:03

S tím jsem se ještě nesetkal.
Dělal bych to jak ti to přijde příjemnější/přirozenější, tím spíš neuděláš chybu.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#24 » stř 6. bře 2024, 17:08

[quote="Danielcz84"instrukce komisaře, a uvidim kde má prst on..[/quote]

Om ti to ukazovat nemusi a nejspis ani nebude (vlastne by se i dalo rict ze ani nema...)

Jako komisar nejak neznevyhodnuji (ani nemohu) uchazece pokud si da prsty tak jak se v tomhle vlakne pise, ale normlani je mit to podel ramu/zaveru, predevsim mimo spoust a prostor luciku

U strelby pri "uchpopu vsechny prsty pod luciekm" mozna musi uchazec prehmatavat a nebo bude mit nic moc uchop coz by se mohlo projevit negativne u zasahu..



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#25 » stř 6. bře 2024, 22:16

Danielcz84 píše:Můj školitel je už starší pán, a dělá to celý život. Takže z něčeho vychází.


Tož jestli vychází z toho, co jej naučili v základním vycviku v roce 1912 s revolverem Rast & Gasser M1898, tak to už možná nebude úplně aktuální :-).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2241

Příspěvek#26 » stř 6. bře 2024, 23:03

Je několik různých škol střílení, podle toho, co daný člověk střílí. Řekl bych, že to bude mířenkář.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: velkovezir a 2 hosti