Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#211 » sob 18. srp 2018, 20:36

Tento způsob vyžaduje sice malou pistolku, což je v dnešním kurzu nějaká "PETka" typu G43, ale v tomto případě je nositelná i na stehně aniž by chlap musel být ženská :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#212 » stř 24. říj 2018, 08:47

Myslím že na nošení pro běžného člověka stačí zbraň typu G42, SW Bodyguard či něco podobného.
Mám i HK, nošeno zatím málo. A nosím ji jen v 5.11. Zatím.
Foto pro srovnání velikosti.
Vše je o pocitu ale každý jsme nějací a máme právo na svůj jiný názor :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#213 » ned 20. led 2019, 13:07

Poprosím ctěné uživatele fóra o zkušenosti. Dospěl jsem k rozhodnutí pořídit něco hodně malého, ale aspoň trochu účinného, na skryté nošení v létě a při příležitostech, kdy pistole větší než malá prostě vzít nejde. V současné době používám DUO 6.35 a vím, že je to mimo mísu, ale je to lepší než nic. Nedávno mě dorazil jeden správce který vyprávěl, že jakýsi jeho známý měl kdysi dostat při jakési domácí scéně celý zásobník z ČZ 92 do břicha a poté sednout do auta a odjet do nemocnice. Z toho mi vyplývá, že lepší než 6.35 možná bude vreckový nožík, pepřák, nebo teleskop. Chtěl bych teda upgradovat zbrojní park a mám dilema, jestli něco v 9 Luger nebo 0.380. Když to vztáhnu třeba na Glocky, G43 je fajn, ale na nošení bez vhodného pouzdra, myslím jen tak strčit do kapsy, to moc není. G42 je super, krásný malý prcek, ale ta cena střeliva je teda hodně mimo mísu a pokud bych s ní měl alespoň trochu trénovat, tak mě náboj vyjde 2x dráž než přebíjenka 9 Luger, což není úplně příznivé. Jaké máte zkušenosti se skrytým nošením těchto dvou ráží a co byste doporučili? Díky moc předem.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#214 » ned 20. led 2019, 14:07

Ideální zbraň na sebeobranu je ta, kterou člověk nosí (třeba i kvůli jejím rozměrům). O neškodnosti ráže 6.35 budou jistě vyprávět oběti posledních dvou známých soudů se střelcem/vrahem (případ opilého pražského varhaníka - kdy jednou ranou zastřelil pobudu v parku a nic nehlásil, a případ opilého držitele černé zbraně, který zastřelil ráží 6.35 svého známého ve vlaku při předvádění se - opět jednou ranou).
Stavící účinek proti nafetovanému magorovi může být mizivý, ale zabije ho to také, jen možná on dřív zabije tebe. Myslím, že správce povídal báchorky.
Prostě ideální je to co nosíš. Pokud mám místo na CZ45, tak vezmu ji. Raději nosím CZ 50. Dvouřadová P10C potřebuje víc schovávání. Ve společenském odění ji prostě neuložím.
A s trochou nadsázky, kdyby šlo do tuhého, tak mám na skryté nošení kabát a Galil SAR. Jeho účinnost považuji za dostatečnou...
Jen bych se bránil nošení .22LR, přeci jen, kvůli problémům s nošením tohoto náboje pan Browning vymyslel 6.35 Br/.25ACP. (zejména bych se bál opakovaného nabíjení do komory)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#215 » ned 20. led 2019, 14:25

Pistole ráže 38acp hmotnost jsem viděl od 250 g. 9 luger od 500 g. Zastavujici účinek 38acp si představuji poloviční. Je to o prioritách.

Výjimky, které budou něčím vykoupeny, ale myslím že to je řešení:
diamondback db9, luger, 311 g, viděl jsem v prodeji u nás, cena okolo 11 tis myslím
Pak tuším nějaký Keltec nevím.
Hodně štěstí. Prtavka luger najít jde.
Já nosím pištol celková hmotnost přes 700 g (na opasek kydex pouzdro) , do kapsy saka moc těžké.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#216 » ned 20. led 2019, 18:00

Kup makarova, maji je v BVS a na strelectvi je ted jeden na inzerat za pekne penize

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#217 » ned 20. led 2019, 18:19

http://www.beareka.cz/pistole/kel-tec-p ... -luger.htm kel tec, luger, , 360 g.

Mně se ta myšlenka (priorita luger a nejlehčí, až poté chování při střelbě a komfort) zdá využitelná chytrá. A lepší, než větší zbraně, nebo než menší ráže.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#218 » ned 20. led 2019, 18:38

Jako letní mikrozbraň používám Ruger LCP. Pokud chceš 9x19, tak EC9s.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#219 » ned 20. led 2019, 20:29

ren:
osobně bych se být tebou jiné ráže než 9mm Luger vůbec nebál. Co se týče ceny střeliva 9mm Br., tak 6,35mm Br. je na tom podobně. Jak sám víš, nejlevnější 9 L je proto, že je nejrozšířenější. Pokud chceš zbraň na obranu, tak ti doporučím nejběžnější "devítky" - Browning, Makarov i Luger. Velmi důležitá je velikost, tvar a střelecký komfort pistole. Je-li určena na obranu, nepočítá se, že s ní vystřílíš tolik nabojů, jako se sportovní zbraní. A proto bych cenu nabojů řešil jako poslední.
Já si sice ruského Makarova pořídil čistě na obranu, protože je malý a použity náboj není určen pro sportovní účely ale na obranu je dostatečný (považuji jej za ideální na obranu (pozor ! neplést s pojmem "nejideálnější")) , ale nakonec to dopadlo tak, že jsem si s ním dovezl nejednu medaili, ale i 3 místo v poháru LOS a 3 místo na MČR LOS. Ale to je výjimka. Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo dostat se občas k levným nabojům. :D
Co je podstatné je to, aby se ti dobře držela (sedla do ruky) a dobře se ti s ní střílelo.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#220 » ned 20. led 2019, 20:52

Už jsem to tu psal. Na obranu a skrytý nošení mám LCR.
No není to na žádnej velkej tréning. Tu ránu v ruce pořádně cítíš, ale vejde se to skoro všude, je to lehký a schovatelný. :D



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#221 » ned 20. led 2019, 21:30

Nejdřív sem tahal cz75komp., pak p10.
Ve chvíli kdy sem se přistihnul, že začínám přemýšlet (a pak i praktikovat) jesli mám pistoli vzít, nebo nechat v trezoru, tak nastal čas poohlédnout se po něčem menší velikosti. Jak zde bylo nekolikrát řečeno a i manželka to nakonec uznala, že zbraň která je v trezoru když jí potřebuješ, je k ničemu.

Než ale cokoliv koupíte, chce si z toho vystřelit, jinak se člověk pak může pěkně divit.
Nejdřív sem koukal po LCP. A když blízká střelnice měla dny s Rugerem a Glockem, tak sem neváhal a vyrazil na testování. Nabral sem si LCP, LC9, G42, G43 a ještě měli na střelnici Tauruse PT-738 tak jsem si ho navíc zaplatil a vzal taky.
IMG_20180301_132541.jpg

Abych to shrnul.
Nejlíp na střelbu dopadla G42, G43 taky nebyla špatná, ale Glocky stejně jako LC9 jsem vyřadil z důvodu velký váhy a velikosti. Do kapsy se vejdou blbě a dostat je ven je ještě horší.
Naprostej propadák byl ale Ruger, s mojí "prackou" je zjevně nekompaktibilní. LCP sem nebyl při střelbě schopnej pořádně chytnout, strašne sem strhával a kdyby nebyl lučík, hledal bych pistoli po každým výstřelu někde za sebou. S LC9 jsem sice nastřílel líp, ale úchop taky naprd a kope daleko víc než G43.
Takže nakonec to vyhrál Taurus. Do ruky mě sedne, střelba je relativně příjemná. Má samozřejmě i mínusy, jako třeba strašně dlouhej chod spouště a nevýrazný téměř žádný mířidla. Na to si ale není problém zvyknout.
IMG_20180323_090444_497.jpg

Nosím ho pořád, když jdu z baráku tak kontroluju: Mobil, Peněženka, Pistole. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#222 » ned 20. led 2019, 22:02

To pista 1: Hm, asi telepatie. Původně jsem koukal po PT 709, ale když jsem ji položil na moji G19, tak zase extra velký rozdíl ve velikosti to není a když dám do G19 těch 7 nábojů, co se vejdou do PT 709, tak ani hmotnostní. PT 738 je rozměrově super, ale cena střeliva mě se.... Jinak tady je krásné srovnání https://www.taurusarmed.net/forums/700-s/35388-709-slim-vs-tcp738.html



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#223 » ned 20. led 2019, 22:19

Walt píše:Kup makarova, maji je v BVS a na strelectvi je ted jeden na inzerat za pekne penize

To můžu nosit svoji G19, je jenom o 2 cenťáky delší, bez patron o něco lehčí a všeobecně lepší...



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#224 » ned 20. led 2019, 22:20

2 ren: Cena střeliva je to poslední, 738 fakt není pistole na velký střílení, vždycky si dám 10 - 15 kousků abych nevyšel ze cviku, jinak střílím p10. Za 9 měsíců jsem vystřelil 335 nábojů.
Ještě jich vystřelím 115, tím budu mít zaplacený matrice do lisu a náboj pak vyjde na 3,10 ;)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#225 » ned 20. led 2019, 23:16

Taurus 738TCP je fajn. Podla mna najlepsia mala pistol v tejto razi. Chystam sa vyskusat novinku, Taurus Spectrum. Na CZ trhu uz je v ponuke.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host