Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#286 » pon 29. dub 2019, 10:13

Ne vsechny strikery jsou predepnuty uplne, to ma myslim prave ten hackler jestli se nemylim, ostatni vetsinou pouze castecne... asi si budu muset vyzkouset tu sfp9 kdyz tu na ni vsichni pejete ody... snad se mi nebude libit...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#287 » pon 29. dub 2019, 13:59

Co mi o stavu zbrane rika poloha kohoutu, ze je tak dulezite ho videt?
Sorry jako, to jsou argumenty jak z prospektu CZUB, kdyz tlacila policejni kompakty. Jsem zvedavy,jak se z tehle reci budou vykrucovat,az budou cpat p10tky.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#288 » pon 29. dub 2019, 14:43

No já z toho třeba mám dobrý pocit. A úplně nejlepší pocit jsem měl z řezu ČZty, na kterém jsem kdysi nacvičoval odstraňování závad. Tam bylo vidět i do komory, bohužel střílet se z toho nedalo :lol:.

Ale vážně - tohle je spíš o tom, kdo je jak konzervativní. Já třeba docela dost. Ale když se pořádně podívám na současnou nabídku pistolí na nošení a její vývoj, budoucnost patří strikerům, a tak si budu muset zvyknout.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#289 » pon 29. dub 2019, 15:03

Honzajan píše:Co mi o stavu zbrane rika poloha kohoutu, ze je tak dulezite ho videt?

Poloha kohoutu ti o stavu zbraně říká evidentně úplný ho.v.no, milý Honzíku. A co o stavu zbraně říká poloha kohoutu mi, to tady nebudeme řešit. Je to mimo jiné o tom, že už 30 let používám zbraně s vnějším kohoutem a nemám důvod a ani si nechci zvykat na nic jiného. Střílejte si z těch svých Glocků a P10tek, já vám to neberu ale taky ty zbraně nekritizuji, i když bych si to nekoupil. Už jsem to tu dneska jednou psal: na světě se vyrábí tolik druhů zbraní proto, aby si každý vybral tu, která mu nejvíc vyhovuje. Igen? Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#290 » pon 29. dub 2019, 20:59

greenhorn píše:
SmrtihlavMAGOR píše:.... a chci mít zbraň pod vizuální kontrolou i přes viditelný kohout.

Tomu fakt nerozumím. Dál nerozumím tvému tónu, bábovičky jsem ti nerozkopal. Nikde se tu nenavážím do kohoutovek. Jen mi to prostě není jasné.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#291 » pon 29. dub 2019, 21:12

I když se mi vizuálně líbí zbraně s kohouty a chápu argumenty jejich zastánců, pro skryté nošení jsem zvolil Glocky, ze kterých nikde nic "netrčí", žádné pojistky, kohouty a nic, o co by se mohlo zachytit.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#292 » pon 29. dub 2019, 21:20

Asi není náhoda, že už před více jak 100 lety tyto systémy byly u obranných zbraní standartem. Ať už přímoběžný úderník nebo skryté kladivo.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#293 » pon 29. dub 2019, 21:31

Dragunov píše: Glock by neměl vystřelit ani při narposto totálně katastrofickém scénáři, neboť a) blokace úderníku za b) pružina je sice předepnuta ale pokud ji člověk nedotáhne (zmáčknutím spouště) tak nemá tolik energie na iniciaci zápalky.


Prosím Vás, přestaňte tady tvrdit takovéhle nesmysly o tom, že částečně předepjatý úderník nemá dostatek energie k odpálení zápalky! Jenom Glock nabízí 3 různé bicí pružiny, kdokoliv si tam může dát pružinu úplně jinou, existují různě citlivé zápalky od různých výrobců s různou kvalitou výroby, takže takové tvrzení zkrátka a jednoduše NENÍ PRAVDA.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#294 » pon 29. dub 2019, 22:49

Sériový i sebevíc napružinovaný neodpalí. Tečka. Jsou k tomu minimálně 2 důvody. Rozdíl mezi origo a tou nejsilnější pružinou je pouhých 20%. Série má 25N, červená 28N a modrá 31N. Navíc není tak úplně běžné, aby si někdo měnil pružiny s odporem směrem nahoru. Spíše dolů. A i kdyby, čím vyšší síla pružiny, tím vyšší tření mezi úderníkem a táhlem, takže táhlo má menší pravděpodobnost, že by spadlo.
Táhlo nemůže spadnout, protože běhá v kulise, která to nedovolí. Glock to nazývá pádovou pojistkou.
No a jako poslední je blokace úderníku.
Taky mám zkušenost, že už s pružinou 4,5lb (což je 1lb pod sérii) mi S&B zápalky glock neodpaloval a to bylo při plném předepnutí. Takže rád uvidím, jak částečně předepjatý úderník odpálí náboj. A jestli jo, tak se majitelé P10C mají čeho bát, tam blokace u starších kusů +/- nefunguje :D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#295 » pon 29. dub 2019, 23:13

Knop chtěl možná říct, že zmíněná konktrétní pistole která vystřelila, nikdo neví, co měla za pružiny, za zápalku, popř. další parametry, takže soudit z videa je irelevantní, protože nikdo neví vstupní data.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#296 » úte 30. dub 2019, 00:30

Honzajan: bacha dost kusu P10 melo na blokaci spatne namontovanou pruzinu :D



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#297 » úte 30. dub 2019, 10:35

greenhorn píše:Výhody a nevýhody SA/DA soudobých revolverů a pistolí.

Pistole:
...
+samočinné vyhazování nábojnic ihned po výstřelu
...


Tak já toto považuji naopak za nevýhodu. A to OBROVSKOU nevýhodu. Ne že bych se chtěl do situace kdy budu muset zbraň použít dostat, ale je dobré tuto možnost připustit a proto se připravit na pozdější soudní dohru.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#298 » úte 30. dub 2019, 11:23

pesi: Samozřejmě, že se jedná o technickou výhodu, která v konečném důsledku zrychluje případné přebití pistole oproti revolveru. Pokud se týká právních důsledků použití zbraně, dobře tvému argumentu rozumím, ale z tohoto úhlu pohledu nezbývá než používat revolver a vystřelené nábojnice si sebou odnést ve zbrani. :-)



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#299 » úte 30. dub 2019, 21:41

@pesi, greenhorn - gůgl taggants in explosives, je na to dost uveřejněných materiálů.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#300 » stř 1. kvě 2019, 09:29

greenhorn - :) Někdo dává argument že pistole je lepší, rychlá výměna zásobníku, více střeliva ale je tu ALE - když dojde k útoku a vy se budete bránit, vysvětle pak u soudu že jste spotřeboval 4 zásobníky a na útočníka vystřelil 68 nábojů :D :D

Prostě plně dostačující na sebeobranu je revolver s 6 náboji, kde si i myslím že i skupinka 5 útočníků si to po prvním výstřelu rychle rozmyslí a zdrhá a nehledě na to na že pokud již útok pominul se NESTŘÍLÍ

Ale samozřejmě i Glock je na sebeobranu zbraň asi dobrá a podobné jen prostě já za sebe nejsem zastánce ( zkušenosti ) nošení v pistoli náboje v komoře

Já zbraň jako obranou nosím při lovu Revolver Smith&Wesson 29 v ráži 44 magnum s 4 palcovou hlavní a to z důvodu dostřelu kdy již několikrát nás napadlo zvíře a kdo nezařil nepochopí co dokáže adrealin třeba z divokým prasetem které po pěti zásazích z 308 w běželo a útočilo na střelce a i přes pohotový zásah kolegy který prase střelil z brokovnice brenekem 12/76 do oblasti hlavy z které se zakouřilo
, prase se oklepalo a za chvilku za útočilo znovu ale už druhá střela ho poslala navždy k zemi. Podobně může adrealin působit i na člověka či člověka pod vlivem omamných látek který nemusí střelu vůbec pocítit, tedy pokud bude čistý a hladký průstřel kdy střela ve větší rychlosti udělá malý otvor a se i zatáhne.
Proto je i velmi důležité pro obranu použít nejen správnou zbraň ale i střelivo se zastavujícím účinkem - tímto samozřejmě nenabádám k nošení munice třeba JHP nebo XTP a podobně kde stačí třeba i SJSP a tak ale k tomu jak která střelivo učinkuje stačí na střelnici kus plecka zabalené do látky.

Zbraň co nosím jen občas na svou obranu do měst typu Teplice, Praha a podobně používám jen Ruger Alaskan .44 Magnum . Ono na policii spoleh moc není hlavně na tu okrskovou kdy je určitě každý z nás nesčetně krát viděl spící v autě někde v uličce, popřípadě aby hlídaly bezpečnost lidí raději jsou u silnic a vybírají pokuty nebo můj vlastní zážitek kdy v Praze na Hlavním nádraží 5 policistů budilo na lavičce spícího nic nedělajícího bezdomovce ale o 50 metrů díle kdy plivající Romka plivala po lidech že jí nechtějí dát peníze se policisté nevšímaly ani další skupinky v parku co obtěžovaly ale není to jen Praha kde policie nic nedělá a na dotaz policie proč nezasáhne jste zkontrolovám a lustrovám co jste zač a co si to dovolujete takže asi tak .............
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů