Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#46 » čtv 20. lis 2014, 08:09

@I.C.E. Glock 42 je mimořádně povedená zbraň. Taky po něm pokukuju - dobrá volba



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » pát 21. lis 2014, 00:48

Opravdu pěkná, líbí se mně, ale cena za takovou zbraň je ukrutná !
Jedna paní povídala, že stejná zbraň se bude prodávat časem i v ráži 9 Luger.
Já teda počkám, na obranu mám zatím co nosit.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#48 » pát 21. lis 2014, 08:07

Cokoliv menší než G26/36 mi přijde na střílení dost nepohodlné, 42 je moc placatá, vůbec mě nezaujala.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#49 » pát 21. lis 2014, 09:26

@Bohuliby: jestli má tisková agentura JPP pravdu, pak to bude pecka.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » pát 21. lis 2014, 16:21

Měl jsem možnost si G42 vyzkoušet a musím říct, že je perfektní tak, jak je. I když jsem dřív taky chtěl vidět 9mm verzi, dnes si nemyslím, že by to bylo úplně ono. Kdyby totiž udělali verzi 9mm Luger, z výborně ovladatelné a uživatelsky přívětivé pistole by se stal kopající mezek neumožnující vést rychlejší přesnou palbu. Jednořadá 9mm od Glocku ano, ale musela by být velikostí a hmotností podobná jako SW Shield, Walther PPS... Ale možná se pletu.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#51 » pát 21. lis 2014, 16:51

neda mi to...
G42 mi neprijde jako idealni zbran na sebeobranu. Na sebeobranu by mela mit zbran dostatecnou kapacitu, coz mi 6+1 prijde jako malo (ano vim, v 99% situaci staci, ale nechtel bych byt zrovna ucastnikem s touto zbrani v tom 1%), idealni uchop, ten nema pro normaniho jedince muzskeho pohlavi snad zadny subkompakt, a dostatecny zastatvovaci ucinek, coz byva diskutabilni nekdy i u naboje 9mm luger, natoz .380
G42 je rozhodne vyborne zpracovana pistole, proste Glock jako kazdy jiny se vsemi vyhodami i nevyhodami, ale je to predevsim produkt vyvinuty dle soucasneho "modni" trendu poptavky po malych plochych subkompaktech, ne produkt poptavky po idealni obranne zbrani. Oznacil bych ji jako svelou zbran na noseni, skvelou na skryte kazdodenni noseni kdy o ni temer nevite, ale ne idealni obrannou zbrani. Tot muj subjektivni nazor majitele G26 a jeste mensi Kahr CM9.

Dle meho nazoru ma byt idealni obrannou zbrani takova, aby zbran skvele, rychle a jednoduse poslouzila a hlavne aby byla vzdy tam kde ma byt, tedy na miste kde je ji potreba. Zalezi tedy i dost na situaci. Bude mit tazatel zbran porad doma na obranu obydli a rodiny? Je moznost ze ji pouzije i nekdo jiny nez on? Nekdo kdo neumi zbran dokonale ovladat a v pripade nouze ani nevi kde ma jakou pojistku, zda je s nabojem v komore apod? Potom je na miste brokovnice a revolver. Idealne se svitilnou k tomu. Chce tazatel zbran mit doma a nosit jen obcas? Spise neco vetsiho nez opravdu maleho. Chce tazatel zbran denne nosit? Opravdu vsude? Porad? Potom potrebuje jinou zbran nez pisi vyse, protoze nakonec stejne prijde na pohodli uzivatele a velkou nebo nepohodlnou zbran bude nechavat obcas doma. Nejdrive jen obcas, potom casteji, nakonec velmi casto. Vim o cem mluvim, osobni zkusenost. A nakonec dojde k tomu, ze potrebuje vice zbrani, tak jako mate vice bot. A bude si je vybirat podle situace, obleceni, pocasi apod.
Ja osobne nosim nyni nejcasteji MP9c, vyhovuje mit ergonomie narozdil od G znacky, je malinko mensi nez G19 ale o kousek vetsi nez G26. Tu uz temer vubec nenosim. V zime, kdy mam vetsi volnou bundu nosim i velkou MP9 (drive PPQ), ale obe ve venkovnim kydexovem pouzdru. Vnitrni pro tloustku zbrane neni zase az tak pohodlne a kdyz to mate na sobe vice nez 12 hodin.... V pripade tepleho pocasi a minimalniho obleceni beru Kahr CM9 do vnitrniho pouzdra. Vyhodu v kombinaci velka MP9 a kompakt MP9c v tom, ze hodne strilim z velke, z male uz mnohem mene, ale drzeni a vse dalsi je uplne stejne a tak je to jako kdyz vklouznete do obnosenych bot a je jedno z ceho strilite. V pripade maleho plocheho subkompaktu je to tak na prestrelku do vytahu. Na 10m s tim ve stresove sitauci nemate sanci trefit, uz jenom vyskrabnout to z vnitrniho pouzdra kdyz se na vas sape fetak s nzem v ruce by byl problem. A menit na tom zasobnik? Trefit se do o polovic uzsi sachty, neskripnout si u toho dlan.... ale jo nosi se to fakt hezky, clovek o tom ani nevi :)
Nakonec stejne kazdy zjisti ze musi vyzkouset, nosit a udelat selekci na to co mu sedne a co ne. Protoze koupit, nosit a potom nosit mene a az vubec to je k nicemu ale nosit i neco co ma jista omezeni ve sresove sitauci rozhodne taky neni "ideální".

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#52 » pát 21. lis 2014, 17:00

johnnyjak: Taky myslím, že s těmito rozměry by to luger roztrhl, nebo přinejmenším by to nemělo tu trvanlivost, o které výrobce tvrdí, že je to prostě "další glock, tak jak ho znáte".
Takže souhlasím, velikostně by to muselo jít nahoru i se zachováním jednořadého zásobníku.

Pořád mě ale fascinuje, o kolik méně to kope proti G17 v lugeru.
Videjko z testování 2000 ran za sebou, kde je to vidět:
http://youtu.be/uzhwI6okmno?t=3m52s

Souhlasím ale s Infidelem, že je to zbraň zejména na denní nošení, včetně svých kompromisů, jako je ráže a zejména kapacita.

Do těch 10m ale pozoruju jen drobné zpomalení oproti fullsize G17.
Ani ne tak kvůli úchopu (mám Pearce grip), ale kratší záměrné. Asi je to i o cviku tasení a zapichování, zatím mám cca jen 500 ran.
Ale nějaké rapidní zhoršení rychlosti jsem (zvlášť na kratší vzdálenosti) rozhodně nepozoroval!

Na čištění baráku a okolí bych samozřejmě raději volil G17, zejména ale kvůli dvojnásobné kapacitě a o chlup lepšímu zastavujícímu účinku.
Ve výsledku se ale počítá, co má člověk v danou chvíli u sebe a jestli jen střílí, nebo i trefuje :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#53 » sob 22. lis 2014, 02:23

A co Ruger, ten má téměř stejnou velikost v obou rážích 9 mm a nic se neroztrhne ?
Bohužel, s tím nemohu souhlasit !

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#54 » sob 22. lis 2014, 13:40

Porovnaval jsem silu hlavne u g17 a g42, takze vychazim z toho.
Muzu namerit silu u usti nebo u komory, ale zrejme to nekdo na netu uz udelal za me. Jak je na tom v porovnani s jednim a druhym Ruger opravdu netusim.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#55 » sob 22. lis 2014, 14:27

nosim G17 a proste jinou bych na nošení už asi nechtel rozhodne ne menši.lehčí-menši znamena horsi (horsi manipulace i chovani pri strelbě) a nejakej komfort při nošení už zas tak znát neni pokud si človek nehodi pod bundu celokov opravdu velkych rozmeru - napada mi např. cz75 shadow což bych už tahat opravdu nechtel :lol:

ale ty minipistolky .... to ke me nesmí :shock:
Naposledy upravil(a) franta599 dne sob 22. lis 2014, 14:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#56 » sob 22. lis 2014, 14:28

Bohuliby: Ještě jsem skouknul Ruger v 380Auto a 9x19 po hmotnostní stránce:
http://ruger-hosted.s3.amazonaws.com/em ... 3P74Sa.pdf

Z těchto modelů je kromě LCP (380auto) vše o čtvrtinu těžší (tedy lugery, ale i 380ka ve verzi LC380) než G42.
LCP je zas naopak ještě lehčí, než G42 - a to dokonce o třetinu - mazec.

Takže ano, pokud porovnáváš LC9/LC9s v Lugeru s LC380 v 380auto, tak ano, je to víceméně stejné hmotnostně.
Ale to zejména proto, že LC380 je téměř dvakrát tak težká, co LCP(!) :idea:

Čímž neříkám, že jsou Rugery špatné.
Jen, že ten materiál tam někde musí být, aby tu ten luger ustálo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#57 » sob 22. lis 2014, 21:09

Jj, dobré srovnání, stejně si myslím, že bude i model v Lugeru a může být opravdu větší.
Já nosím Makarova a v poslední době také Walthera PK 380, tyto ráže na obranu určitě stačí.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#58 » sob 22. lis 2014, 23:39

PM je podle me dobra volba, pomer vykon - cena je bezkonkurencni



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#59 » ned 30. lis 2014, 00:26

Zkousel jsem na strelnici pri predvadeci akci z G42 / bohuzel jen bez botky a velmi tezka spoust oproti ostatnim G /, pak z G26, G36, G30, G17, G19, ... i raze vetsi raze, dle meho vse stejne kopaly. S G26 i G36 na 25m vse v cernem, bohuzel s G42 se mi dost blbe strilelo diky vyrazne tezsi spousti a spatnemu uchopu. Skoda ze neby moznost vyzkouset i botku a lehci spoust. Jinak doruky naprosto super. G42 je skvela zbran. Nejpresnejsi strelbu jsem mel z G26 az jsem koukal.


Jeste se chci zeptat na zkusenosti s Springfield XDS 9mm a XDS .45, a kde se daji vyzkouset popr sehnat do SK to mam kousek. A jaky je rozdil mezi HS-9 a XDS 9mm

A posledni vec prime srovnani rozmeru s G42 popr G36



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#60 » pát 5. pro 2014, 10:46

rozdíl mezi XDS a HS-9 subcompact je že XDS má jednořaddý zásobník a HS-9 subcompact má dvojřaddý zásobník. takže volba je jasnější a jdu do XDS ted už jen rozhodnout ráži zda 9mm Luger či .45ACP pro každodenní skryté nošení ve vnitřním pouzdře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů