Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


costa
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » čtv 8. bře 2012, 23:18

Dobrý večer,

rád bych se vás, střelecké veřejnosti, zeptal na váš názor, jak by měla vypadat ideální zbraň na sebeobranu/nošená denně, resp. jaké vy kladete požadavky na danou zbraň, co od ní očekáváte, vaše osobní preference, atd? Chtěl bych se zaměřit zejména na:

- ráži zbraně
- kapacitu zásobníku/jednořadý/dvouřadý zásobník
- velikost zbraně, délku hlavně, hmotnost
- jaké vnější ovládací prvky by měla mít
- jaké jištění proti nechtěnému výstřelu preferujete (vyjma automatických pojistek)
- typ spoušťového mechanismu, odpor spouště, náboj v komoře/prázdná komora
- sklon rukojeti, anatomicky tvarovaná/"rovná"

také bych ocenil, kdybyste vyzdvihli z vašich zkušeností konkrétní přednosti malých pistolí, jejich konstrukce, dále které malé pistoli by se vaše ideální zbraň podobala nejvíce (KelTec, Ruger LCP, Glock 26, Glock 36, Kevin, Diamondback 380, DB9, Kahr PM9, ..... zda máte pistoli čistě na nošení a střílíte jen v rámci nutného tréninku sebeobrany, nebo z malé pistole střílíte také někdy "sportovně"?


trochu delší P. S.

nejedná se o žádný výzkum, ptám se čistě ze zajímavosti. Je mně jasné, že jednotné odpovědi neexistují, ale zajímají mě vaše názory. Jde mně především o samonabíjecí pistole, ne o revolvery. Doufám, že téma nebude považováno za zbytečné, myslím si, že takto ucelené by mohlo být jedinečné a v historii fóra jsem podobné nenašel, v opačném případě prosím o smazání. Předem děkuji za odpovědi.

costa



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#2 » pát 9. bře 2012, 08:40

Je to hodně individuální, každému vyhovuje něco jiného. Pro mě osobně nehraje ráže velkou roli (důležité je kam a kolikrát se trefím než čím), ale nesmí to být 22LR nebo 6,35 Br. Kapacit aspoň na 6 nábojů, rozměry kompaktní, na hmotnost se dá zvyknout, musí to mít vnější kohout, proti nechtěnému výstřelu používám mozek, DA mechanismus, na sklon a tvar rukojeti se dá zvyknout. Co je nejhlavnější, ta zbraň se mi musí líbit :D Za sebe beru jako ideální zbraň na sebeobranu a denní nošení Makarova.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#3 » pát 9. bře 2012, 09:46

- ráži zbraně
velká díra je vždycky lepší než malá
- kapacitu zásobníku/jednořadý/dvouřadý zásobník
když se trefíš, tak stačí tolik, co je útočníků; 6 by mělo stačit skoro vždy, 10 je lepší, pro jistotu;-)
- velikost zbraně, délku hlavně, hmotnost
buď placatá (jednořadá) nebo krátká pažbička (G26), aby mi to nedělalo bouli na ledvině
- jaké vnější ovládací prvky by měla mít
spoušť a vypouštění zásobníku se hodí vždycky, cokoliv navíc je zbytečné
- jaké jištění proti nechtěnému výstřelu preferujete (vyjma automatických pojistek)
prst mimo spoušť
- typ spoušťového mechanismu, odpor spouště, náboj v komoře/prázdná komora
v komoře, spoušťák takový, aby nemusel být v tomto stavu zajištěný (DA, LDA, SfA...), odpor spouště je dán spoušťákem, na G26 mám 2kg a je to tak akorát
- sklon rukojeti, anatomicky tvarovaná/"rovná"
přehnaně anatomická rukojeť sedí málokomu, přitom rovná 1911 se drží celkem dobře; vezmi si timer a zjistíš, že když o něco jde, třeba jen o čas, dá se střílet čímkoliv a limitující je spíš schopnost střelce, než pocit, jaký máš ze zbraně, když ji v klidu otlapkáváš a zkoušíš
...
Základem je trefit se, pak střílet trochu urychleji, a pak teprv lze uvažovat o zmenšování a odlehčování. Malá lehoučká hračka je ti k ničemu, když se v rozhodný okamžik netrefíš. Je potřeba hodně střílet, zlepšovat se, a znát možnosti své a zbraně, k tomu je LOS imho ideální, krom toho, že je to skvělá zábava



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#4 » pát 9. bře 2012, 09:49

Ráže .45, 15 knedlů v jednořadym šupleti, váha do 400g, hlavěň kolem 100mm, SA 1kg/DA 2kg, max. vnější pojistka, sklon asi jako ČZ75. To vše nacpat tk do 10x10x1,5cm. :-DDDD Tak... a teď babo raď... Ideál prostě neexostuje. Takže zpraň pro sebeobranu je nakonec souborem mnoha kompromisů. Mám ČZ85 v 9L (ale uvažuji přejít na .40SW, ale zase cena střeliva, že) a mám W-PPK v 7,65. Prostě zbraňe tak říkajíc z okrajů toho, co je asi použitelné. Někde mezi budou PM, ČZ82/83 v rážích 9Br, 9M, nějaký ten G23 a pod. I s pistolí pro sebeobranu je třeba cvičit, takže ani cena munice není zanedbatelná. Natrénovat s .22 je přecijen něco jiného, než pak vyráhnout fofr .40SW.

Shrnuto: Nosím W-PPK/7,65Br. Protože je malá, opravdu optimální pro celodenní nošení k čemukoli, skvěle ukrytelná. Přitom dostatečná na obranu (ta pánev se trefit dá) a cena střeliva rozumná i pro trénink. ČZ85/9L je srdeční věc. Dospělá zbraň. S tou chci chodit na nějaký ten LOS (ještě jsem nezačal, bo jsem nemocnej). Cena střeliva v poho na zastřílení si... Takže chodím tak jednou týdně, vyplivat tak 50 kousků. Na střídačku tyto dvě zbraně.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#5 » pát 9. bře 2012, 13:05

Já se rozmýšlel mezi PM a CZ82, zvítězila CZ82

- ráži zbraně
9x18 Makarov, z devítek má prý nejlepší zastavovací účinek

- kapacitu zásobníku/jednořadý/dvouřadý zásobník
Dvouřadý 12+1

- velikost zbraně, délku hlavně, hmotnost
172mm délka (z toho hlaveň 97mm) a 128mm výška pistole, nabitá 920g (no není to málo, ale mně to nevadí)

Zbytek otázek byl zodpovězen Joem.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 9. bře 2012, 14:54

- ráži zbraně

9x19L pro svou univerzálnost, dostupnost a cenu která mi umožní dostatečně trénovat.

- kapacitu zásobníku/jednořadý/dvouřadý zásobník

12 a více, opět z toho důvodu že nemusím mít extra zbraň na nošení a jinou na běžné střílení, případné soutěže atd, prostě mám jednu řekněme hlavní zbraň se kterou se snažím nacvičit co nejvíce

- velikost zbraně, délku hlavně, hmotnost

rozumný subcompact, něco dost malého na dení nošení ale zase dostatečně velkého pro bezpečnou manipulaci i ve ztížených podmínkách (vlastní stres, rukavice atd) což u mě vyloučilo všechny kapesní tintítka.. U mě vyhrvál Glock19

- jaké vnější ovládací prvky by měla mít

Záleží už jen na tom zda jsi levák či pravák. Pro mě jako leváka odpadla velká část zbraní prostě pro nedostupnost ovladacích prvků. Nakonec jsem skončil u toho že zbraň musí mít slire-release a mag-release a nic jiného. Ještě bych možná ocenil vypuštění úderníku ale to u glocku nehrozí

- jaké jištění proti nechtěnému výstřelu preferujete (vyjma automatických pojistek)

Prst mimo spoušť a kvalitní pouzdro pro nošení. Zbytek obstarají interní pojistky

- typ spoušťového mechanismu, odpor spouště, náboj v komoře/prázdná komora

Moje ideální zbraň by měla Da/Sa s vypuštěním úderníku. Náboj v komoře a úderník spuštěný. Takto je zbraň dostatečně pohotová, ani pro první ránu nepotřebuji mít volné obě ruce. Jinak záleží na vlastních zkušenostech, typu zbraně atd zda nosti náboj v komoře či nikoliv. Kupříkladu u Glocku znamená náboj v komoře i nataženou zbraň, samozřejmě, je to maximální možná pohotovost a interní pojistný systém Glocku je skvělý a samotné zbrani by takovéto nošení také nemělo vadit, jde spíš o to zda se na to střelec sám cítí :)

- sklon rukojeti, anatomicky tvarovaná/"rovná"

Každá která ti sedne do ruky. Někomu vyhovuje to a jinému něco jiného. Jako levák jsem šel po mírně anatomických až neanatomických, pro mě je nepřijatelní i pravácká myš k počítači tak co teprve rukojeť mazlíka

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » sob 10. bře 2012, 00:34

Ahoj Costo, A co tohle jsi četl ??:
viewtopic.php?f=33&t=1959&start=15

Osobně mi připadá, že se ptáš proto, že hledáš pro sebe nějakou vhodnou zbraň na sebeobranu. "Odstraněním" revolverů jsi výběr zůžil. I tak jsem kdysi postupoval já :D

Takže tady jsou moje názory, ikdyž se na tomto fóru budu opakovat:

V minulosti jsem "používal" svou bývalou ČZ vz. 27 r. 7,65 mm Browning. Vzhledem ke dvěma faktorům (znatelné omačkávání spodních žeber na hlavni a dle mého názoru slabý náboj 7,65 Browning) jsem ji prodal, aby "uvolnila" místo jiné zbrani, kterou jsem hodlal používat jak pasivně (nošení), tak aktivně (střelba na střelnici). Takže jsem hledal náhradu za tuto pistoli: co nejvíce plochou, jednořadý zásobník, na silnější náboj, spolehlivou a pro mne cenově dostupnou. Uvažoval jsem jak o revolveru, tak i "pet flaškách" ( :D dělám si prču, ale "plasťáky" mi nikdy moc nepřirostly k srdci), resp. konkrétněji jsem uvažoval o Glock 26. Musím ale uznat, že tato ČZ 27 měla jednu velkou vychytávku, která se mi moc líbila - venkovní kohout, který byl z větší části skrytý a při vytahování snad nikdy nehrozilo zachycení o oděv, ale přesto velmi dobře dostupný a rychle, snadno a spolehlivě natáhnutelný. Z toho také vyplývá, že jsem se radši poohlížel po zbrani s vnějším kohoutem.

Tak a teď k těm požadavkům:

ráže zbraně:
co největší, avšak taková, abych s ní byl schopen "dát" rychlý dvojvýstřel a přitom byl schopen zasáhnout terč o průměru přibližně 20 cm ze vzdálenosti cca 3-5 metrů (laicky řečeno na vzdálenost cca 3-5 metrů dvojstřelem trefit útočníka do těla, přenést záměrnou a dalším dvojstřelem trefit druhého útočníka taky do těla - končetiny považuji v té rychlosti za předmětný terč), s čímž souvisí i zpětný ráz. Se zpětným rázem souvisí i materiál zbraně a spoušťové ústrojí. Takže za minimální ráži jsem si zvolil 9 mm.

kapacita zásobníku
Vzhledem k minimální ráži 9 mm jsem volil jednořadý zásobník, kvůli plochosti. Zbraň jsem hodlal nosit často a na různá místa a při různých příležitostech, takže požadavek na co nejmenší rozměry.

velikost zbraně, délku hlavně, hmotnost
Tak velikost by měla být zhruba stejná, jako má bývalá ČZ vz. 27. Proč? Aby se mi dobře držela a byla ještě malá. Takový Kevin asi není špatná zbraň (nemám s ním žádné zkušenosti), ale připadá mi již mooooc malý. Vlastním ještě CZ 75 B r. 9mm Luger a ta je pro mne již zase veliká (tu jsem si pořídil čistě na závody, ne na běžné nošení). Délku hlavně jsem moc neřešil, ta vychází z celkové velikosti zbraně. Co se týče hmotnosti, čím menší, tím lepší pro celodenní nošení, ale střelba s lehoučkou zbraní pro mne moc není - velký zpětný ráz (oproti těžší, třeba celoocelové zbrani), vysoký zdvih zbraně a hůř by se mi s ní dle mého střílely "dably" (rychlé dvoustřely). Taková hmotnost ČZ 27 mě osobně vyhovovala. Navíc při své velikosti a váze - lehoulince přes 100 kilo - pro mne pár deka není problém.


jaké vnější ovládací prvky by měla mít
Mě osobně postačí vypouštění zásobníku, pojistka a vypouštění zásobníku :lol: Nicméně tak, aby to vše bylo ergonomicky bylo dobře sladěné.

jaké jištění proti nechtěnému výstřelu preferujete (vyjma automatických pojistek)
Takže klasika - prst mimo spoušť, odskok kohoutu a dvoučinný spoušťový mechanismus - zvýšený odpor spouště. Tzv. terčová spoušť pro zbraň na sebeobranu je velmi, ale velmi nebezpečná. Jednou jsem osobně provedl pokus, při kterém jsem zjistil, že není problém u pistole s nataženým kohoutem (tedy minimální odpor spouště) vystřelit v leknutí, aniž by člověk chtěl. Mělo jít o výstřel při velké ráně kovového zvuku. Byl jsem nachystán se zbraní namířenou do bezpečného prostoru a čekal jsem na velkou ránu. Poprvé nic, ale po druhé jsem vystřelil leknutím - ikdyž jsem to plánoval, stejně jsem se lekl a nechtěně jsem plánovaně vystřelil.

typ spoušťového mechanismu, odpor spouště, náboj v komoře/prázdná komora
Jak jsem psal - spoušťový mechanismus nejlépe dvojčinný, odpor spouště dostatečný (osobně jsem si nikdy nepotrpěl na tabulkové hodnoty, ale na subjektivní pocit). Náboj v komoře či ne ? Toť otázka. Bavíme-li se o zbrani pro sebeobranu, tak tato by měla být spolehlivě bezpečná i s nábojem v komoře.

sklon rukojeti, anatomicky tvarovaná/"rovná"
Má bývalá ČZ 27 se mi i při víceméně kolmé rukojeti držela velmi dobře. Nicméně mírný sklon rukojeti je dle mého lepší, než než velký sklon jako u starších terčových zbraní.

Takže jsem procházel nabídky českých prodejců zbraní a střeliva, procházel různé weby, pročítal různá fóra, probíral fotečky a zkušenosti uživatelů, vzpomínal na své zkušenosti a nakonec jsem zjistil, že bez kompromisů se to neobejde. Vzhledem k tomu, že se necítím ve svém okolí nijak ohrožen (ikdyž se v našem maloměstě během 5-ti dnů stala vražda a 2x loupežné přepadení se zbraní), na výběr zbraně jsem až tak nespěchal. Nakonec jsem si vybral a jsem velice spokojen:
PM 63 r. 9 mm Makarov
Vyhovuje mi z několika důvodů:
Zvolený náboj je dle mého ještě dostatečný s dobrým zastavovacím účinkem na tak malou zbraň. Rozměry - jsou podobné mé bývalé ČZ 27, která mi vyhovovala a tak mi vyhovuje i Makarov. Celoocelová zbraň - ano, zde je váha mírně větší (kompromis), ale na druhou stranu díky takto zvýšené váze se lépe zvládá zpětný ráz. (a ikdyž je to hypotetická a prasácká úvaha, tak přeci jen úder takovým Makarovem podle mě bolí daleko víc, než plastovým Glockem :lol: ) Nicméně s Makarovem mám takové osobní zkušenosti, že při mé již zmiňované váze mi zhruba nějakých 800 gramů nedělá vůbec žádný problém. Sice ji na opasku cítím, ale to je také díky tvaru - žádná zbraň není ergonomicky tvarovaná tak, aby se přizpůsobila tělu jako např. vložky Olvejs s křidélky. Navíc uvědomování si, že mám zbraň s sebou nese další dva faktory - 1) vím, že u sebe něco mám a cítím se bezpečněji a za 2) díky tomu předcházím nepříjemným situacím s převlékáním bundy na parkovišti a podobně.
Další věc, která se mi na mém Makarovu líbí, že díky své váze a zvolenému náboji s ním dokáži trefit výše popsané terče. Zatím jsem Makarova použil jen na střelnici proti papíru a gongům a doufám, že to tak zůstane na mé snad dlouze vzdálené smrti :lol:
Prostě dobře se mi drží, střelba z něj je velmi, ale velmi kultivovaná, tzn. že nekope a dá se sním přenášet rychle záměrná. Kapacita zásobníku 8 nábojů je dle mého dostačující, navíc 9-tý náboj mám v komoře. Tato zbraň je dle mého ideální pro nošení s nábojem v komoře - má odskok kohoutu, dobrou a kvalitní pojistku, která je "spřažena" s vypouštěním kohoutu. Ano, tato pojistka je sice až někde vzadu na závěru, ale palcem střílející ruky (jsem pravák) mi ji nedělá problém "shodit". Spoušť dvojčinná, takže super pro náboj v komoře, odjištěno a kohout v přední poloze. Mezi další nevýhody patří malé mířidla bez jakéhokoliv zvýraznění, která jsou hůře čitelná, nedejbože při večerních, či nočních hodinách. Nicméně i to se dá vhodnou úpravou - výměnou mířidel či jejich zvýrazněním - změnit. Mezi další nevýhody této pistole patří záchyt závěru umíštěný u paty zásobníku, ALE já si na to zvykl již u ČZ 27 a u Makarova mi to nedělá problém. Navím při vypjaté situaci je tu menší šance vypuštění zásobníku než u pistole s vypouštěním zásobníku umístěného u lučíku. Navíc si myslím, že jeden zásobník by měl stačit. Jinak více je o této zbrani popsáno ve vláknu věnovanému konkrétně této zbrani. Jo a eště pořizovací náklady: na tuto zbraň jsou v ceně do 5.000,- Kč.
Já netvrdím, že tato pistole - ruský Makarov je ta nejideálnější zbraň na sebeobranu, ale dle mých osobních zkušeností a zkušeností jiných je vhodným a důstojným kandidátem. Nosím ho denně a někdy i několik hodin. Pěšky, na kole i v autě. Bez nějakých problémů a s velkou spokojeností. Vzhledem k tomu, že jej mám, tak jsem se o něm tolik rozepsal. Ale jak jsem již psal někdy na začátku - vybrat vyhovující zbraň na sebeobranu je cesta kompromisů :lol: :lol:
A protože je už pozdě, jdu spát :lol: :lol: takže hodně štěstí :D

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#8 » sob 10. bře 2012, 15:32

No, já bych možná volil i tuto zbraň :
http://www.taurususa.com/product-detail ... series=700

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#9 » sob 10. bře 2012, 18:02

Docela hezky to shrnul Joe ale jinak je to debata celkem o hovně přátelé ;)
Každý má jinou ruku, jiný vkus a jinou náturu, z toho vyplývají úplně jiné preference. A to je dobře!
Nejlepší zbran neexistuje, někomu je těžká .22 hliníková beretka a jiný nosí fulsize železnou. Jeden potřebuje 15 včeliček a náhradní šuple a druhýmu stačí derringer. Někdo přísahá na plastáky jiný potřebuje železo. Ten nosí prázdnou komoru u DAO a onen nadrcntou SA. Takže střílet, zkoušet, ošahávat a nosit. Neznamená že pokud něco vyhovuje jednomu bude sedět i druhýmu. Dokonce i když se ti něco hrozně líbí tak neznamená že z toho budeš dobře střílet a bude pohodlná na nošení.
Ale to je normální vývoj a pokud to se střílením myslíš vážně tak na 95% nezůstaneš u první zbraně, stejně jako si většinou nevezmeš svou první holku ;)

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#10 » ned 11. bře 2012, 08:33

Lépe už to myslím shrnout nešlo :-)

PS: Osobně trvale přes den do práce či k zákazníkům nosím jen drobečka DUO .25 ACP, ale pokud jen trochu předem předpokládám případné zvýšené nebezpečí (např. noční pěší cesta městem), přidám k drobečkovi i velký desetiranný klon 1911A1 .45 ACP. Vím, že to není ideální řešení, ale tenhle kompromis mi vyhovuje asi nejvíc ...



costa
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » ned 11. bře 2012, 22:53

Zdravím, předem bych vám chtěl poděkovat za vaše odpovědi..
Proč jsem se ptal, zaprvé, rád bych se v budoucnu/podle financí začal aktivně věnovat střelbě a zadruhé, studuji technickou školu, a jako obor budu vybírat právě konstrukci zbraní /doufám/, to jen na vysvětlení těch "divných" otázek.
Zároveň doufám, že vás tu nebudu moc otravovat laickými dotazy ohledně střílení, konstrukce, apod. :)

costa



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#12 » úte 21. říj 2014, 13:28

Zdravím,

chtěl bych oživit toto téma a znovu se zeptal na zbran pro každodenní nošení. Rád bych aby byla malá ( aby nedělala bouly pod oblečením ), spolehlivá a snesla i hrubší zacházení, a aby náboje do ní byly za přijatelnou cenu. Popř jaké zbraně sami používáte a něco málo k nim jak ste sněma spokojeni a zda by ste si ji znovu vybrali. děkuji za názory a odpovědi.

Ice

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#13 » úte 21. říj 2014, 14:03

Pokud ti jde o utajené ne jen skryté nošení, tak já nosím Kel-Tec P32 - váha 266g s plným zásobníkem (7+1), šířka 19mm. To mluví za vše ;) Vejde se i do opaskového pouzdra na doklady.
Ó áno, vím, že náboj 32 ACP není obranný ideál, furt je to ale lepší, než být "nahý" že? Navíc není ani nijak drahý.
Zdarvím
Majkl



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#14 » úte 21. říj 2014, 14:22

Podobne jako IvosC vyse, take nosim jen drobka "slabe" raze .25. Ma spoustu nevyhod, napriklad neni mozne mit naboj v komore, nema prakticky miridla, naboj neni zrovna "protitankovy",:lol: je drazsi, pistole nema indikaci prazdneho zasobniku, takze cvaky naprazdno jsou skoro nevyhnutelne. Nicmene drobek je mrnavy, nikdo ho neceka, a da se nosit v naprosto "nepistolovem" pouzdre povesenem na opasku zvenci na verejnosti a/nebo v praci. Take prilis nepredpokladam, ze bych se dostal s vysokou pravdepodobnosti do situace "mam jednu ruku dlouhou volnou", spise cekam, ze situace budto bude "nestiham ani tasit", nebo "casu je dost". Doufam, ze me realita nepouci jinak, ale stat se to muze, nicmene pak by snad sel ten muj drobek natahnout o kalhoty - zatim jsem to moc nezkousel, vypoustet udernik je u techto pistolek narocnejsi, kdyz clovek nechce cvakat naprazdno (jeden zapalnik se mi uz zlomil), tak je potreba opatrne rozebrat a davat pozor na velice napruzenou pruzinu...

Castecny duvod, proc jsem si ji take vybral bylo, ze krom rozmeru to byl naprosto puvodni Browning za hezkou cenu, tyhle male pistole se daji koupit v dobrem stavu za par tisic, takze mam v jedne pistoli zkombinovanou legendu, priznivou cenu, a zbran vhodnou i na noseni a strileni. Hlaven mam na ni krasnou.

Pak samozrejme mam klasickou CZ-75, ale ta na skryte noseni v sedavem zamestnani v kancelari fakt neni. Mozna, kdyby vyvstala potreba nosit neco fakt vyzivnejsiho, tak bych nejspis poridil Sig 238 nebo 938, myslim, ze i na to by se dalo poridit nejake "nepistolove" pouzdro. Ale to je, take kvuli cene zminenych pistoli zatim jen plan.

Nakonec, slaba palna zbran je podstatne lepsi nez nic.

Proc jsem neporidil neco .25, co se da nosit s nabojem v komore - tyhle pistole ala CZ 36/45/92 maji tu nevyhodu, ze jsou opravdu DAO - to znamena, ze vyuziji vystrel jen k opetovnemu nabiti, ale na odpaleni naboje je potreba pokazde natahovat spousti bici mechanismus. Takhle funguje i cast kompaktnich pistoli vetsi raze.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#15 » úte 21. říj 2014, 15:44

Asi bych upřesnil. Jednoruční použití. Na každodenní skryté nošení. Ideální pro dvojtřel. A druhou s chlapíků ráži i na střelnici a zavody

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti