Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#391 » pon 19. srp 2019, 02:30

Důležité je vybrat si opravdu správné "správné místo". Přečti si, co o tom říká Zákon o zbraních a popřemýšlej...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#392 » pon 19. srp 2019, 04:25

@Bedou
JHP do kratke je VZDY NELEGALNI.
Vic k tomu neni treba dodat!



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#393 » pon 19. srp 2019, 06:43

To ze ma CIP znamena jen ze je bezpecne do zbrani. Posledni slovo ma zkusebna pri kategorizaci. A na tu dojde az se stane pruser. To zda je A do kratke najdes zde: https://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhod ... egorizace/

Pokud v rozhodnutich neni tak jde o A. Jedinna teoreticka moznost by byla ze je to smejd JHP co neexpanduje. Pak by to zkusebna oznacila jako B.

Obchodnik ti lhal a policajti v tom maji taky gulas.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#394 » pon 19. srp 2019, 07:16

A) jhp v kevinovi je blbost. Strela u tohodle prcka nevyvine dostatecnou rychlost,aby se jhp chovalo jako jhp. Takze svym zpusobem jsou to pro tebe fmj s vetsi pravdepodobnosti zavady
B) je to jak rikali policajti, dokud to zkusebna neprohlasi za Acko, acko to neni. Staci si precist zakon, ktery nespecifikuje,co je a co neni normalni ranivost. Nikdo z nas nema lejstro, aby v teto otazce mohl rozhodnout. Pokud je strela jine konstrukce nez sokova,coz je asi 90%jhp(nemaji vnitrni kuzel ala Hydroshock) tak to neni ani strela sokova.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#395 » úte 20. srp 2019, 13:15

Na nošení v dlouhé je to OK, v krátké ne. :)

Ale zaujala mě zmínka o odpisu nábojů v evidenci - to se fakt každý zakoupený jednotlivý náboj odepisuje v CRZ (?) K číslu ZP?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#396 » úte 20. srp 2019, 13:56

Pokud vim tak si prodejce zapise pocet naboju, ktere jsi koupil, do CRZ.



Bedou
Příspěvky: 15

Příspěvek#397 » úte 20. srp 2019, 13:56

Říkám je to forum a slouží k výměně názoru a zkušeností. Nehádám se s vámi, většina z vás tu jsou zkušenější a znalejší, ale musíte uznat, že více než půlka příspěvků zde na fóru jsou hospodské keci nebo se nezakládají na pravdě. Já mám takovou zkušenost co jsem napsal, nestojím o průser s použitím zakázaného střeliva. A upřímně co pro vás má větší váhu? Pro mě jednoznačně názor policisty než příspěvek na fóru. Avšak beru i to, že je bohužel možné, že se policista plete a prodejce lhal. Uznávám. Proto dám radši nyní přednost zatím fmj nebo Black mambě. Předpokládám že stejně nebudu muset teď řešit čím střílet. Je možné nějak nechat speciálně tyto náboje nechat prezkouset na Čuzzs?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#398 » úte 20. srp 2019, 14:05

juraj1 píše:Pokud vim tak si prodejce zapise pocet naboju, ktere jsi koupil, do CRZ.


Myslím, že nezapíše, rozhodně ne každý a rozhodně ne pečlivě :-)

Mimochodem, pokud beru 2000 nábojů pro tři lidi dohromady, tak v tom je hokej už jedním nákupem ...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#399 » úte 20. srp 2019, 14:22

Téma je "Ideální zbraň na sebeobranu ...".
Ostatní sem nepatří. Ani CRZ, ani CIP ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#400 » stř 5. úno 2020, 19:09

Oživím diskusi dotazem, spadajícím sem správně tématicky:
uvažuji o zakoupení revolveru pro osobní obranu na blízko. Sedím u počítače už více dní a čtu a čtu a vybírám a váhám. Nakonec se můj výběr zúžil na 4 revolvery Ruger, ale nemám s revolvery zatím zkušenosti a velmi tápu u volby optimální ráže. Nechci nic velkého a těžkého.
Takže adepti jsou:
1. Ruger KLCR 357 (.357 Mag a .38 Spec., hlaveň 1,875", 5 ran, hmotnost 485g)
2. Ruger LCRx 38 (.38 Spec., hlaveň 1,875", 5 ran, hmotnost 383g)
3. Ruger LCRx, .357 Mag / .38 Spec (.357 Mag a .38 Spec., hlaveň 1,87", 5 ran, hmotnost 484,7g)
4. Ruger KLCR-9 (9x19 Luger, hlaveň 1,85", 5 ran, hmotnost 488g)

U 4. se mi velmi líbí, že je na 9x19 Luger, tedy pistolové střelivo, které mám do pistolí, tedy žádná další ráže, je laciné, dostupné...

Máte k tomu, prosím, někdo něco, co mi výběr usnadní nebo navrhne někdo něco jiného? Děkuji.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#401 » stř 5. úno 2020, 22:47

Ak mozes, vystrel si z toho. Na nosenie super, na moje ruky bohuzial primale, skoncil som pri SPcku (ca 250g naviac).

Isiel by som ked tak bud do .357ckoveho alebo 9mm modelu (ocelovy vnutorny ram) oproti .38ckovemu (hlinikova zliatina). Ci vonkajsi kohut alebo nie je vec preferencii (preferujem s kohutom, aj ked samozrejme treba to vediet strielat v DA). Rozhodni sa ci je pre teba dolezitejsi profil bez kohutu, alebo moznost SA. Balistiku 9mm vs .357 z 2" (pardon - 1.87") si najdes - u 9mm je fajn nabijanie clipmi. Na nejake castejsie strielanie .357 z toho radsej ale zabudni (aj pokial mas v rodine ortopeda :D).

EDIT: Skus SPcko ;).



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#402 » čtv 6. úno 2020, 07:16

Co je vlastně "ideální" zbraň? Ideální znamená myšlený, čili nereálný.
Ideální zbraň na nošení je malá a lehká, aby se dobře nosila, má zásobník (nebo válec či schránku) na velké množství výkonných nábojů a je naprosto spolehlivá. Zapomněl jsem něco? Jo, a střílí přesně a nekope.
Takže každý si může porovnat jakoukoliv reálnou zbraň s tímto ideálem a sám se rozhodne, které vlastnosti považuje za důležitější a jak se jim přibližuje. No a na tom se jistě neshodne s jinými.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#403 » čtv 6. úno 2020, 09:15

K popisu Piggyho bych dodal: střílí přesně - pokud se s ní taky trénuje. Největší rozdíl dělají ruce střelce.
kope vs. nekope - většinou se líp dá udržet pod kontrolou pistole než revolver .38speciál. Můj osobní pocit - líp se udrží 9mm luger. Je navíc levný i na ty tréninky... Já mám vyzkoušen G43. Není pro všechny ideální, ale podle mne je to dobrý kompromis. A co se týče kopání, zvykl jsem si, upravil úchop a spouštění. Teď mám na 15 m vše v černém v pohodě i při rychlejší střelbě.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#404 » čtv 6. úno 2020, 10:32

Díky, no půjdu se na ně podívat k prodejci, zatím bych z více hledisek (druh a cena střeliva, zpětný ráz, provedení) uvažoval nejspíše o verzi 9x19 Luger. Díval jsem se na video od hickok45, zarazila mě nutnost používat pro vložení nábojů klipy, ony sice urychlují nabití, ale byla by dobrá i možnost nabíjet zbraň bez nich, což, jak ukazuje, nějak nejde. Je škoda, že mu nerozumím skoro ani slovo, takže mi jeho celkové hodnocení zbraně zůstává utajeno...
https://www.youtube.com/watch?v=tuE6ajPRkDI

Jo ještě doplňuji, preferuji provedení bez kohoutu, tedy čistá DA, pro rychlé a nouzové použití menší riziko zachycení zbraně o oděv...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#405 » čtv 6. úno 2020, 10:45

Řekl bych že tvoje úvaha a priority jsou správné a víš co chceš a dostaneš co očekáváš. (9 luger a bez kohoutu)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ossan81 a 16 hostů