Nevyhozená nábojnice

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#1 » čtv 6. zář 2012, 19:51

Při střelbě se mi občas vyskytne závada - nevyhozená nábojnice. Nábojnice je sice vytažená z komory, ale z nějakého důvodu se nevyhodí a zůstane vzpříčená ve výhozném okénku. Stává se mi to v průměru jednou za 15 výstřelů. Vytahovač i vyhazovač mi přijdou v pořádku, nejsou nijak poškozené ani výrazně opotřebované. Střílím starší střelivo SB (80. léta). Může to být tímto střelivem, nebo se jedná o mechanickou závadu?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#2 » čtv 6. zář 2012, 20:08

Co je to za zbraň? Nemůže to být slabým úchopem? Plnotučná ráže + lehká zbraň + slabý úchop je častá příčina této závady.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#3 » čtv 6. zář 2012, 22:01

Je to Walther PP, 7,65 Br., takže žádný kanón. Ale slabým úchopem by to být mohlo, nemám moc nastříleno a i ta 7,65 má pro mě znatelný zpětný ráz. :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pát 7. zář 2012, 00:19

U PPčka na 90% slabý úchop, pořádně ho čapni a vyzkoušej. Jestli to nepomůže tak vytahovač, vyhazovač, zásobník, munice. V tomhle pořadí :)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#5 » pát 7. zář 2012, 06:27

u PPK/PPčka bych řekl na 100% zkontrolovat slabý úchop, dynamický závěr při slabém úchopu nedojede až k vyhazovači protože jej úchop zbrzdí, hilzna díky tomu, že se jen slabě dotkne vyhazovače vypadne z drápku vytahovače a sekne se.
Takže prvně doporučuju vzít si PP do obou rukou, opřít si ruce o palpost, pořádně držet a s pomalým spouštěním vybouchat celou krabičku. Pokud v tomto případě nedojde k závadě, je to úchopem. Pokud budou závady tak na vyhazovač bych to neviděl ale pokud ano, doporučuji přeměřit jeho délku a úhel přední plošky a porovnat s funkčním kusem, U vytahovače zkontrolovat drápek, nemusí to být nutně špatný úhel, tedy přebrušování nebo koupě nového, doporučuju vytahovač vyklepnout z rámu, vyčistit prostor pod ním a vyčistit drápek, v případě zanešení těchto částí spalinami je neštěstí na střeše s vyhazováním. No, a když by ani toto, může být problém v pružině (moc silná, závěr nemá sílu s daným střelivem energicky klepnout nábojnici o vyhazovač)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#6 » pát 7. zář 2012, 07:00

ještě bych ti doporučil zkontrolovat hilznu, jestli není poškrábaná.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#7 » pát 7. zář 2012, 14:32

Díky za rady, budu se jich držet. Ještě přidám porovnání vyhozené (vlevo) a nevyhozené nábojnice (vpravo). Na správně vyhozené nábojnici je jasně vidět otisk po vyhazovači, na nevyhozené otisk chybí. Je na ní jenom taková rýha na hraně, která může být buď od vyhazovače, nebo vznikla při vzpříčení ve výhozném okénku. Poškrábané nejsou.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#8 » pát 7. zář 2012, 15:32

Tohle nemusí být od vyhazovače, kolegovi, který mi dodává hilzny .45ACP to dělal vytahovač při docvakávání náboje do komory takže jsem mu zaleštil hranku, která to dělala, aby mi ty hilzny nepoškrábal :mrgreen:

Schválně zkus ze záchytu spustit jeden náboj do komory, vyndej zásobník a náboj pomaličku vyhoď, tak, aby do něj vyhazovač neklepnul= drbni do toho prstem vyhazovacím okýnkem před vyhazovačem aby hilzna propadla šachtou na zásobník ven

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#9 » pát 7. zář 2012, 18:50

Koupil jsem si cvičný (školní) náboj, a zjistil jsem, že i když závěr razantně stáhnu do zadní polohy, náboj se taky občas nevyhodí :?

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#10 » ned 9. zář 2012, 11:59

Tak jsem byl dnes na střelnici, dával jsem si záležet na úchopu, ale dopadlo to stejně jako posledně - 3x nevyhozená nábojnice z 50 ran. Nábojnice pokaždé zůstane ležet ve výhozném okénku, jako by se vyhazovače ani nedotkla, nový náboj ji pak zatlačí k horní stěně závěru a zbraň se sekne. :|
Druhou zbraň pro porovnání nemám, snad jen, že by mi tady někdo na fóru nafotil/změřil vyhazovač na svém PP (nebo PPK, měl by být stejný). Problém s čištěním vylučuji, zbraň byla nově koupená a před touto střelbou jsem ji čistil důkladně.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#11 » úte 11. zář 2012, 01:20

nemas slabou pritlacnou pruzinu u vyhazovace? ze proste ma malej tlak a podoskoci?

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#12 » úte 11. zář 2012, 02:49

Jestli není moc slabá nevím, to bez druhé zbraně nezjistím. Ale je fakt, že ten díl (záchyt závěru a vyhazovač) má poměrně volné uložení, když je zbraň rozebraná, má docela i stranovou vůli. Možná, že se při výstřelu posune trochu do strany a hrana vyhazovače se pak nepotká s nábojnicí. Vůle závěr-rám je zhruha 0,5 mm (což se mi zdá dost), takže místo pro posunutí by tam bylo. Ale je to jen moje úvaha.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#13 » úte 11. zář 2012, 10:30

ten poškrábaný lak zápalky je na každé nevyhozené?

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#14 » úte 11. zář 2012, 15:15

Ano, na každé nevyhozené nábojnici je určité poškození laku zápalky, vždy v jednom místě, hned vedle otisku po úderníku. Mám sice k dispozici jenom 3, ale na normálně vyhozených nic takového není. Nejzajímavějši je ta vpravo, z fotky to není moc patrné, ale je tam zřetelný otisk, jakoby po vyhazovači.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#15 » stř 12. zář 2012, 06:56

blbě se to od stolu soudí, ale jestli ti můžu poradit
- nábojnice vypadají "historicky", zkus střelivo, který je současný
- zkontroluj si vyhazovač, jestli není viditelně poškozen
- pořádně vyčisti bordel pod vyhazovačem
- puškař

Podívej se ještě na boky hilzny, jestli není poškrábaná/nafouklá. Zkontroluj si komoru, jestli tam není napečený bordel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů