Důvody pro/proti povinnému skrytému nošení

Co jinam nepatří...


E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#31 » úte 28. kvě 2013, 12:29

kleofash píše:představuju si to evidentně blbě :-D


Tak zrovna Aljaska je asi dost specifiky pripad - v nekterych oblastech se (podle vypraveni cestovatelu) kvuli medvedum doporucuje brat pusku i kdyz jdes pres dvur na zachod - tomuhle pouziti by odpovidala i velikost zbrane na fotce.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » úte 28. kvě 2013, 13:05

Na fotce je standartní 5"1911, nic mimořádného. Dá se velmi dobře nosit i skrytě.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#33 » úte 28. kvě 2013, 14:15

sided píše:úplně stejně by sme tady mohli debatovat o povinném skrytém nošení krumpáče nebo motorové pily, protože to je teprv děs.

o tom právě mluvím. Technicky to může být to samé, ale tady záleží jak na to budou nahlížet ostatní. Když uvídím někoho s krumpáčem, řeknu si dělník. Když uvidím někoho se zbraní, řeknu si potenciálně nebezpečný. Je to o zvyku. Lidi tu na zbraně zvyklí nejsou. A znovu připomenu, že navzdory tvrzení, že bez nošení je ZP na nic, většina lidi co má ZP, má zbraně, střílí, ale i tak nenosí. I pro ně by to bylo za stávající situace neobvyklé.

Až bude mít zbraně víc než polovina národa, tak se můžeme bavit o otevřeném nošení, ale do té doby to bude víc na škodu.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#34 » úte 28. kvě 2013, 14:36

je to námět na sociologický pokus :-)
Vybrat nějaké středně velké město a tam viditelné nošení povolit. Škoda, že se ale nezrealizuje :(

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#35 » úte 28. kvě 2013, 14:47

Někdo (David Karásek?) před časem popisoval, jak si na opasek viditelně připnul prázdné uzavřené kožené pouzdro cca tohoto typu:
http://www.detektorweb.cz/images/storie ... /obr14.jpg

...a chodil s tím odpoledne po Praze. Nikdo ho neklepl za uši, nikdo se mu ho nepokusil otevřít, nikdo mu nic neřekl a nejspíše skoro nikdo si ničeho nevšiml. Takže asi tak.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#36 » stř 29. kvě 2013, 11:57

Domnivam se, ze ucel zakazu open carry je u nas dan historicky a nezakorenenosti toho v nasi kulture. V usa bylo bezne nosit open, casem se to nekde zakazalo. U nas nikoliv a spis bylo vubec zakazano nosit v poslednim stoleti, ktere nejvic zformovalo mysleni naroda. Myslim si tez,ze je zde obava z nejake hysterie a strachu obcanu,ale uprimne i my strelci nemame obcas dobry pocit z nejakych jedincu - a to je na strelnici - byly byste uplne v klidu vedle cloveka se zbrani na verejnosti?

Ja napr. ted jedu vlakem v kupe s dalsima lidma a nedovedu si predstavit reakci, kdybych nesl open. Podle me by lidi meli obavu, asi by nikdo pcr nevolal,ale strach by byl a to je jeden z ucelu zakazu open carry. Mit zbrane polovina naroda,tak to nikdo neresi a strach nema. Mimochodem potkal jsem kluka, co nesl na zadech nejaky samurajsky mec a to nikdo neresi...



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#37 » sob 1. čer 2013, 07:41

Pro/proti skrytému nošení .... no ze začátku jsem si říkal, proč nemůžeme nosit viditelně a musíme to maskovat pod oblečení atd. Ale došel jsem k závěru, že i kdyby se tu povolilo viditelné nošení, tak stále bych nosil skrytě. Hlavně skrytě krátkou zbraň! (Dlouhá je ve futrálu a stejně při dávání do auta či chůze na střelnici každého napadne, že tam je zbraň :D )

Když si jdu po ulici a mám skrytě zbraň tak nikoho nenapadne, že něco pod tím tričkem je! Toto si myslím že je velká výhoda proti případnému útoku či nějaké situace která by se zbraní měla řešit. Dle mého je toto hlavní důvod proč to tak u nás je a já osobně tomu dávám palec nahoru.

Naše společnost není zvyklá že střelci nosí zbraň. Když se mě jednou stalo, že jsem si dřepnul a kámoška za mnou viděla na boku nějakou bouli, tak hned zjišťovala co to tam mám a byla překvapena když jsem jí ukázal co na opasku mám. Hned byli otázky typu - Proč to nosím!



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#38 » sob 1. čer 2013, 10:38

I přes to, že většina z nás by stejně skrytě nosila, zůstává otázka povinnosti. Má to být nařízeno? Třeba při akcích jako jsou třeba oslavy porážky fašismu v Pislnu by snad v rámci samotné akce neskryté nošení vadit až tak nemuselo, třeba jako součást výstroje maníků, kteří se tam producírujou. Jenže na to aby člověk pracně získával nějaká povolení a lítání a s nejistým výsledkem.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#39 » sob 1. čer 2013, 11:38

Zrovna pri tech oslavach je to od nich spis buzerace, vsak si prectete vystup z kontrol tento rok:
http://www.policie.cz/clanek/kontrola-zbrani.aspx
http://zpravy.idnes.cz/policie-kontrolo ... -zpravy_pp

Asi se boji, aby nekdo se zavařeninou na zadech si nedal ani pivo. Je to spíš šikana na základě práva, ale asi za to mají čárky a vykázanou pracovní činnost. :roll:



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#40 » čtv 6. čer 2013, 09:08

Hoši těchto akcí se v hojném měřítku účastním. Dříve nebylo tolik kontrol a nebo jsem si toho ještě nevšiml když jsem neměl zbrojní průkaz. Mě osobně to problém nedělá jít zkontrolovat doklady a zbraň. Sice se u toho bojím a třepu strachy :D ale když je vše v pořádku, tak není co řešit. Pokud mám zbraň nebo moje skupina u sebe, tak si nikdo z nás nedovolí pít alkohol, což u některých lidí kteří tyto akce navštěvují se to říct nedá, ale to již není naše starost. :? Co se týká neskrytému nošení, tak si nedovedu představit jak bych to tam schovával :D pokud je vše povoleno, tak jsem se nikdy nesetkal že by mě buzerovala policie. Spíše se usmějí a podívají. Přeci jsou to ostré kvéry a vždy je musíme mít podkontrolou.

Opravdu nevím kde, nebo koho se dotkla nějaká buzerace třeba teď v Plzni na akci. Moje zkušenost je spíše opačná a úsměvná, protože při vypisování těch lidí a údajů již policie toho má po třech lidí dost :lol: a to je opravdu pravda! ;)

Horší je když potom něco stane, ale to už je chyba jednotlivce, nicméně to odsereme všichni :cry:

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#41 » úte 17. zář 2013, 06:18

Spíše než nekryté nošení bych uvítal můj dům, můj hrad. A nejen doma taky dost jezdim na ryby a i tam by měl mít člověk právo hájit svůj majetek bez toho aby se bál že zloději ublíží, urazí hi nebo se na něj jen křivě podívá



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#42 » úte 17. zář 2013, 08:08

Prostě v okamžiku, kdy se pachatel rozhodne trestný čin spáchat, se dobrovolně vzdává veškeré své právní ochrany a přijímá všechna rizika z tohoto rozhodnutí plynoucí. Kéž by :(
Dostal mě případ toho člověka, který na svém pozemku zastřelil kuší zloděje, když tento nasedal do auta, aby ujel - např. http://www.novinky.cz/krimi/309209-vrch ... -muze.html. Obránce je odsouzený na deset let a zloději nešli krást, hledali šrot. Kde to žijeme?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#43 » úte 17. zář 2013, 14:39


Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#44 » stř 11. pro 2013, 10:04

Teď jsem si vzpomněl na jeden starší dluh.

Před pár týdny mne jka dostal, a to tak, že by mi viditelnou zbraň pohodlně odebral. Gratuluji k výhře a k důkazu, že i relativně pozorného člověka (za nějž se považuji), může grázlík (za něhož jka nepovažuji :lol: ) dostat, a veřejně slibuji, že budu vždy nosit skrytě :oops:

Joe píše:
jka píše:...
Když bych měl potřebu se zločinně dostat ke zbrani, jako nejlepší cíl by mi přišel právě neskrytý nosič zbraně. Buď krádež a útěk nebo útok vedený od začátku tak, aby na žádné použití zbraně obráncem už nedošlo.
Pokud myslíte, že to by se vám určitě nestalo, navrhuji experiment. Až někoho z vás, koho znám osobně, uvidím na ulici, můžu zkusit, jestli se dostanu na kontaktní vzdálenost, aniž byste o mně věděli :)
...

Beru. Bydlíš kousek ode mne, víš, kde parkuji, budeš to mít snadné. A pak mi ještě chvíli vergluj s opaskem (simulace zjišťování, jak funguje pojistka na pouzdru pro viditelné nošení). Můžeš hádat, jestli dostaneš pepřem nebo teleskopem :lol:



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#45 » stř 11. pro 2013, 11:19

To je dobrá bojovka! :-) Nechcete nám prozradit podrobnosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů