Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#646 » stř 8. čer 2016, 07:54

Ty jo :( U nás všude buď holé železo (naprd), nebo tu rozkládací sadu - taky naprd. Teď jsem snad našel za stovku potažený bužírkou a v jednom kuse..

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#647 » stř 8. čer 2016, 08:15

JakubCh: tak vem holé železo a omotej to nějakou páskou. nebo přemluv někoho s Gklockem, kdo nepoužívá tu plastovou z originálního balení. :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#648 » stř 8. čer 2016, 10:13

Není třeba omotávat páskou, stačí zajít do obchodu s elektromateriálem a koupit si stahovací bužírku, mají různé průměry i různé barvy, ta bužírka se vybere s takovým průměrem, aby se do ní tyčka dala snadno zasunout, pak se vezme horkovzdušná pistole (možná stačí i fén) a pěkně postupně se to od jednoho konce ohřívá a ta bužírka se smrští a máš krásně plastem opovlakovanou tyčku.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#649 » stř 8. čer 2016, 10:47

To s tou bužírkou zni fajn. Uvidím, jestli budou mít tu tyčku, co jsem možná objevil u nás. Nemá ložisko, ale to bych oželel. Ovšem jestli kdo má tip na železnou s ložiskem, tak kupuju a doma dodělám

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#650 » stř 8. čer 2016, 12:49

Tak všude kde jsem byl měli jen ty skládací sady, co po sešroubování 3 kusů stačí tak akorát na pistoli a i tak je to hrůza, neb komplet to připomíná žížalu v křeči. Závity nejsou souosý a tak je to křivý jak borová větvička.

ArmyArms je supr krámek, ale pro čištění tam 140 km fakt nepojedu :D Holt co je někde samozřejmostí je někde zázrakem.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#651 » stř 8. čer 2016, 12:56

Dám konkrétnější dotaz - levná jednodílná tyčka (vytěrák) na dlouhou s ložiskem, podmínkou je závit na který se dají snadno sehnat trny (8/32). Ráže .22 a 7.62, nebráním se ani dvěma různým kusům (pro každou ráži zvlášť).

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#652 » stř 8. čer 2016, 13:00

Je tu 44 stran o čištění, a já ztrácím přehled :lol: Co je teda vlastně základní sada pro čištění, co by měl mít každý, a co už je "nadstandard" pro fajnšmekry?

Základ - olej, kartáček, vytěráky, had...?
Ještě něco?

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#653 » stř 8. čer 2016, 13:12

Pro mne had netřeba....
Mám základ - plast kartáček, drátěnej kartáček, CLP přípravek.
Hlaveň párkrát projedu plastovým kartáčkem, odšroubuju kartáček a samotnou tyčkou prostrkám hlavní, po jednom, pár kulatých odličovacích tamponů, poskládaných a smotaných aby byly v hlavni trochu nafest. Pokud potřebuju něco někde na závěru, tak vystačím se starým zubním kartáčkem a uchošťourama namočenýma do CLP.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#654 » stř 8. čer 2016, 18:54

Trošičku taky přispěju do "mlýna":
Když se měnily okna za plastové, ponechal jsem si asi 2 kovové poplastované tyčky, se kterýma se kroutilo se žaluziemi. Konce jsem ucvakl a vyřezal na nich závit na kartáčky. Sqělé na malorážky :D
Pak, když se někde zateplovaly fasády domů, vyprosil jsem si nějakou tu plastovou hmoždinku. Vnitřní tyčka z té hmoždinky se šroubovicí pak slouží na čištění hlavní pistolí, kdy šroubovice pomáhá držet hadřík na místě. Pro drobné úpravy tvaru čistící tyčky postačí obyčejný pilník.
Na odstarňování olova z hlavně samozřelmě používám mosazné kartáčky. Bez nich to zatím jaksi ještě nejde :D

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#655 » stř 8. čer 2016, 21:16

Tak nevím. Buď mám mimořádně kvalitní hlaveň, mimořádně kvalitního hada nebo mimořádně kvalitní multioil, a nebo velké štěstí. Když přijdu po střelbě domů, rozeberu pistoli, hlaveň otřu papírovým ubrouskem od oleje, stříknu do ní multioil a odložím. Tím papírovým ubrouskem vytřu zevnitř závěr, kontejner v těle pistole, hlavně v místech, kde je očazený od plynů z výstřelů, a až je vše čisté, tak protáhnu hlaveň 2x hadem a je to. Stříknu do hlavně multioil, nahnu hlaveň, co z ní vytéká kápnu do krajů válečku pod hlavní a do drážek závěru, dám hlaveň do závěru a stříknu multioil na závit hlavně a na čelo komory, složím pistoli, párkrát natáhnu, aby se pěkně promázly části, co po sobě kloužou, a je to. Neřeším žádné kartáče, protahováky, hadýrky... jedna papírová utěrka a jeden had. Jo, a multioil, na ten nedám dopustit :-D Ale je fakt, že teprve začínám, tak třeba časem se někde objeví nějaké znečištění, co bude potřebovat vyčistit :-D

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#656 » stř 8. čer 2016, 21:44

A teď pro změnu řeším nějakou vhodnou plastovou krabičku na čistící věci, protože je bez ladu a skladu mám naházený v krabici od bot, a ohýbají se mi štětiny na vytěrácích :D

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#657 » stř 8. čer 2016, 21:48

Když Ti kápnu do hlavně CX Pro nebo jiné čistidlo a projedu jednou kartáčkem, nebudeš věřit vlastním očím, co z ní poteče. :) Prý čistá, to říkal i táta, než jsem mu přesně tohle předvedl... :D Zase na rovinu, ne že by to u pistole něčemu extra vadilo, hlaveň to přežije a na přesnost to taky vliv mít nebude. Jednou za čas se ale hodí to pořádně vypucovat...

Krom toho, já řeším DLOUHOU MALORÁŽKU a tam je to hodně jiné... Hlaveň není ani zdaleka tak "tvrdá", jak na K100, střílí se olovem, čistí se jinak a nějaký vryp či poškození už může mrzet hodně, když i babrák mého ražení má na 50m soustřel 2cm a když se zadaří tak i méně (rekord asi 17mm) a chce se zlepšovat...

Octopuss: cokoliv na nářadí, takové ty plastové. Nebo přímo malý kufřík.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#658 » stř 8. čer 2016, 22:11

Já právě chci něco kompaktního, primárně na všechny ty kartáčky a kartáče. Ne nutně na všechno komplet.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#659 » čtv 9. čer 2016, 05:46

to JakubCh: No, to musíme někdy vyzkoušet. Podle mne to nebude tak dramatické, protože ten můj multioil zřejmě obsahuje stejné čistící složky jako to tvé CX Pro, jen navíc ještě obsahuje i olej. Aspoň jsem to tak pochopil, když jsem si studoval technické listy Gunshield CLP a Gunshield Multi Oil.
( http://redcon1.cz/produkty-gunshield/ )

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#660 » čtv 9. čer 2016, 07:01

Inspirace na ukládání všeho ke zbraním.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů