Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#1126 » pát 28. úno 2020, 19:17

Boretech eliminator u dlouhe na vyvrt, a nakonec brunoxem (ale ne u vsech dlouhych, a ne treba po kulometakach...)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#1127 » pát 28. úno 2020, 19:19

Z 58 čky leze duha a z revolveru jen zelená. Do brokovnice a Glocku jsem si vystačil s Konkorem.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#1128 » pát 28. úno 2020, 22:24

bitkar píše:Doufam ze to "olej nakonec" neni uplnej konec. Hlaven ma bejt na konci sucha.


Olej na konec jo. Podle mého názoru, by hlaveň měla být s lehkým olejovým filmem. A zakápnutá jen na výstupek, který zapadá do zamykací kulisy na vrchní přední hranu zamykacího bloku nábojové komory (snad to popisuju dobře). Myslím, že u speciálních olejů by to tak mohlo být a v toho co používám se to i tak píše. Lehký olejový film brání usazování a napalování dalšího bordelu a usnadňuje další čištění. A také korozi, když nosím každý den. I když, zkušenosti čerpám zatím jen rok ...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1129 » pát 28. úno 2020, 22:30

Na udržování mastného "filmu" mi visí v trezor jeden chlupatej mírně mastnej kartáček, jím projedu hlaveň vždy po nošení před odložením do trezoru.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1130 » pát 28. úno 2020, 22:34

bitkar píše:Doufam ze to "olej nakonec" neni uplnej konec. Hlaven ma bejt na konci sucha.


Hlaven je na konci od balistolu, pred strelbou jde do sucha teprve :)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1131 » pon 2. bře 2020, 14:07

Jo vnejsek hlavne, zamykaci plochy apod. nechat urco mastny. Ale strilet urcite suchou hlaven. V hlavni jsou beztak pri vystrelu takovy podminky, ze pochybuju, ze tam nejakej olej a film vydrzi vic nez jeden vystrel. Pak je z toho tak maximalne bordel navic. Na nejaky nano, piko, marketingovy sragory ja jentak nedam.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1132 » sob 7. bře 2020, 10:52

tomoking píše:WD40 se možná hodí na čištění atd . ..... ale určitě ne na mazání . ....

SmrtihlavMAGOR píše:Letec: Viděl jsi co udělá WD40 při kontaktu s vodou? Na čištění OK, ale na mazání ani náhodou, levný a dostupný prostředek na čištění a ochranu jediné Konkor...


Abych nezaplevelil jiné vlákno vkládám sem. Vím co dokáže a nedokáže WD-40. Nikde neříkám, že nahradí kvalitní mazivo, nebo konzervační olej. Nebo že se hodí na místa s velkým zatížením (typicky řetěz u kola, ložiska apod.). Jen říkám, že je to univerzální prostředek, který je užitečný na čištění a pistoli (G19) není po ošetření nezbytně nutné mazat žádným dalším přípravkem. Ze zkušenosti vím, že zbrani neuškodí, slabě maže a zpomaluje povrchovou oxidaci u starších zbraní.

Popis od výrobce je zde.
WD-40 Multi-Use Product chrání kovy před rzí a korozí, proniká zaseknutými díly, vytěsňuje vlhkost a maže téměř všechno. Z většiny povrchů odstraňuje dokonce i mastnotu, špínu a další. Výrobek svým složením a vlastnostmi nahradí řadu přípravků typu čistidel, antikorozních přípravků, běžných maziv, penetračních olejů aj. Bezpečně jej lze použít na všechny typy povrchů. Uplatnění najde v průmyslu, domácnosti, na zahradě, při sportu i v autě.
https://wd40.cz/multi-use-product/original/

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#1133 » sob 7. bře 2020, 11:03

S tím WD jsi mi nasadil brouka do hlavy. WD používám na kolo, včetně řetězu už hodně dlouho a bylo to/stále je to nejlepší, co jsem na kolo použil :) Na pistoli mě to nenapadlo..ale zase proč ne?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1134 » sob 7. bře 2020, 12:30

Já jsem WD používal na CZ 85 osm let a nebyl v tom jedinej problém. Žádná rez, žádné poruchy funkčnosti...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1135 » sob 7. bře 2020, 12:46

Letec 12: je pravda ze to dobre pomaha na zarezle srouby apod. A pekne to povoleju brzdy u auta a jine zarezle veci, takze nejaky antikorozni ucinek to mit asi bude.



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#1136 » sob 7. bře 2020, 14:17

V roce 2018 jsem využil kontaktního formuláře na stránkách wd40.cz. Dotazoval jsem se, jestli se některý z jejich přípravků hodí k údržbě zbraní. Nedostal jsem nikdy odpověď. Celkem chápu proč. Spoušťové a pojistkové mechaniky čistím Ballistolem,kterým je nakonec i nakonzervuju. Na čištění vývrtů hlavní používám Charvátův Uni clean V64. Funguje to.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#1137 » ned 8. bře 2020, 21:26

Vzhľadom na to, že WD 40 je horľavý, je nevhodné aplikovať ho na miesta priamo zasiahnuté povýstrelovými splodinami - zhorené zvyšky zabordelia povrch a je po klznom aj antikoróznom pôsobení. Ale čistí fajn!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1138 » ned 8. bře 2020, 21:37

To máš pravdu, ale tam kde to potřebuješ se zplodiny nedostanou. Takže drážky, vodítka a vnější povrch hlavně namazány zůstanou. Pokud někdo maže i vývrt, prvním výstřelem se vysuší a není co řešit.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1139 » ned 8. bře 2020, 21:51

No já teď objednal na hlavně JB pasty od Brownells (modrou i červenou) podle všeho je to uplný zázrak co používají benchresťáci, tak se uvidí. Doteď jsem používal jeden olej na všechno čištění i mazání tedy Ballistol, Brunox a Tetru. U krátkejch je to myslím jen pro dobrej pocit.:D

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#1140 » ned 8. bře 2020, 21:58

Blbý je, že WéDéčko vysychá. Silikonový olej (konkor) ne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů