Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


Zuzka
Příspěvky: 3

Příspěvek#1861 » úte 2. dub 2024, 20:17

Prosím admina o smazání profilu, vlezla jsem asi kam jsem neměla ale poučena již jsem, o zkušenosti se podělím. Děkuji

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#1862 » úte 2. dub 2024, 20:49

kolombo píše:Některé společnosti demonstrují čištění tak důkladně, že to občas nedá hlaveň :-)
Čistěte s rozumem :-)

A že zrovna Héfaistos kritizuje, že nemá Zuzka vlastní portrét :-D


Právě proto píši, že než dřít hlaveň nasucho boresnakem, je lepší nějaká ta chemie a patche, max nylon kartáček. A čistit s rozumem, ne se silou. ;-) A hele - já mám skoro vlastní portrét. Mám doma i kovadlinu, meče a kladiva. A malej a škaredej jsem také... ;-) Navíc jsem pokud čtu nic nikomu nekritizoval - napsal jsem pouze a jen no comment.

2 erix - při použití BoreTech Eliminator a podobných sraček co rozpouští měď a mosaz ap. musí být trny pro patche poniklované! Jinak je ta chemie bude žrát...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#1863 » úte 2. dub 2024, 21:13

Nojo, asi nedávno opustila klášter a vstoupila do reálného prostředí ....

Já dost často používám papírové utěrky, je to docela dobré na utírání kde čeho a tedy i bordelu ze zbraní ...



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#1864 » úte 2. dub 2024, 21:58

Héfaistos píše:2 erix - při použití BoreTech Eliminator a podobných sraček co rozpouští měď a mosaz ap. musí být trny pro patche poniklované! Jinak je ta chemie bude žrát...


Jo, dík za doplnění, automaticky jsem vložil mosazné, ale je více druhů, takže brát ty stříbrné s niklem, to by pak bylo čištění k prdu. ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#1865 » úte 2. dub 2024, 22:07

Pánové, cítím absenci kolegiality a přítomnost offtopic. A Nenechte prchlivost cloumat vaším majestátem.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#1866 » stř 3. dub 2024, 05:58

Za mne:
Boresnake, mám jenom první pomoc při nečištění, takže prostříknout balistolem či CLP a protáhnout
Puška: Cu + Carbon čistič od BoreTechu a patche
Pistole: Eliminátor od Boretechu a patce
Ostatní bordel je Carbon čistič + CLP
Malorážka: převážně protahování, následné občasné čištění Rimfire od Boretechu a patche

Po vyčištění vše lehce stříknu CLP a hlaveň zbraňovým olejem od Boretechu pomocí patche

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#1867 » stř 3. dub 2024, 06:42

Držte se tématu a vynechte osobní útoky!

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#1868 » stř 10. dub 2024, 23:20

Ahoj!

Jdu s dalším dotazem. Používáte někdo na komory tlumiče nějaký přípravek aby se na to nechytalo tolik svinstva?

Já jsem dneska úspěšně zničil svůj A-Tec wave když jsem se ho pokoušel rozebrat, komory se mi tak trochu připekly/přilepily ke stěně tlumiče a protože to nešlo otevřít silou, tak jsem chytře aplikoval sílu větší a křup. Tak bych se tomu pro příště rád vyhnul.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#1869 » čtv 11. dub 2024, 06:31

tam nic nevydrzi, bud co nejdriv po strelbe rozebrat, kdyz je uvnit jeste "mokry". nebo pred cistenim do neho nalit prostredek na tlumice a nechat pusobit.

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 42

Příspěvek#1870 » čtv 11. dub 2024, 08:06

Klicky píše:Ahoj!

Jdu s dalším dotazem. Používáte někdo na komory tlumiče nějaký přípravek aby se na to nechytalo tolik svinstva?

Já jsem dneska úspěšně zničil svůj A-Tec wave když jsem se ho pokoušel rozebrat, komory se mi tak trochu připekly/přilepily ke stěně tlumiče a protože to nešlo otevřít silou, tak jsem chytře aplikoval sílu větší a křup. Tak bych se tomu pro příště rád vyhnul.


:arrow: Tlumiče Wave a Wave Carbon jsou nerozebíratelné, kompozitní tlumiče, které nejsou ohroženy korozí/erozí a k jejich údržbě stačí pouze občasné namazání/prostříknutí závitu přípravkem WD40. Jejich účinnost je perfektní i po vystřelení více jak 20 000 výstřelů.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#1871 » čtv 11. dub 2024, 08:35

Mám rozebíratelný A-TEC CMM-6 a pouze čistím WD40 a Carbon removerem od Boretechu a po vyčištění jen stříknu WD40 a závity máznu balistickou vazelínou. Jinak na povolení používám svíčkový klíč a není potřeba ten forichtung.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#1872 » čtv 11. dub 2024, 09:55

EmielRegis89 píše: :arrow: Tlumiče Wave a Wave Carbon jsou nerozebíratelné, kompozitní tlumiče, které nejsou ohroženy korozí/erozí a k jejich údržbě stačí pouze občasné namazání/prostříknutí závitu přípravkem WD40. Jejich účinnost je perfektní i po vystřelení více jak 20 000 výstřelů.


Nechci se hádat, ale
a) výrobce má návody jak v příbalu tak na svých stránkách docela dost na draka a velmi obecné.
b) Nikde jsem nezaznamenal, že by někde bylo napsáno že jsou nerozebíratelné
c) https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... MarekNovak

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#1873 » čtv 11. dub 2024, 09:57

monk píše:tam nic nevydrzi, bud co nejdriv po strelbe rozebrat, kdyz je uvnit jeste "mokry". nebo pred cistenim do neho nalit prostredek na tlumice a nechat pusobit.


Sobiho píše:Mám rozebíratelný A-TEC CMM-6 a pouze čistím WD40 a Carbon removerem od Boretechu a po vyčištění jen stříknu WD40 a závity máznu balistickou vazelínou. Jinak na povolení používám svíčkový klíč a není potřeba ten forichtung.


Díky kluci, to mi připomíná, máte nějaký doporučení na tlumič pro .22lr? :D

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#1874 » čtv 11. dub 2024, 10:52

Právě ten A-TEC CMM-6 právě kvůli dobrému rozebírání a čištění. :-D Mám ho na ZKM 452-2E a opravdu funguje jak má.



cloudy2
Příspěvky: 11

Příspěvek#1875 » sob 27. dub 2024, 09:31

Zaujala mě problematika čištění s odbočkou k boresnake. Mám pistoli a brokovou kozlici. Koupil jsem ti tedy dva výrobky "Čistící šňůra na zbraně Real Avid Bore Boss". Zatímco u brokovnice jsem vcelku spokojen, u boresnake pro ráži 9mm mě na první pohled překvapil malý průměr integrovaného bronzového kartáčku, který projde (ano, mám tu správnou ráži boresnake) hlavní, aniž by se jí výrazněji dotkl. Po dvou třech návštěvách střelnice zakončených opakovaným protahováním boresnake jsem měl vývrt zasviněný tak, jako nikdy v životě... a to už jsem pořádný veterán. Obávám se, že reklamní kampaň na tento výrobek je podle a hanebně vylhaná, měl jsem si za tu částku koupit raději náboje, nebo večeři.
Jinak jsem viděl na YouTube, jak si Amíci pomáhají starým zubním kartáčkem. Na vývrt jej samozřejmě nepoužívají, ale jinak opravdu účinná pomůcka, zejména ve složitějších změtích součástek. A víte co? Ne, nemusí to být kartáček Real Avid Bore Boss.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti