Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


helweth
Příspěvky: 12

Příspěvek#1246 » stř 1. črc 2020, 20:43

Jo kámo, ale ještě si k tomu připočítej dozor, který ti při sebemenší blbůstce zbraň vrátí a musíš čistit znovu - to se pak sakra činíš, abys to udělal kvalitně. A při dalším výcviku ti tam narve plnej banán slepejch (a třeba dva) a to je pak čištění.... Na vojně jsme se to naučili dělat pořádně z donucení a teď to děláme pořádně s láskou.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1247 » čtv 2. črc 2020, 08:34

mission: sa58 je v pohode, az na ty zahyby pred komorou, ja mluvil o opakovacce s puskohledem, kde mas montaz s puskohledem nad vyhoznim oknem a diky tomu ze to je malorazka tak vse tam je miniaturni a pristup naprosto debilni.
U sa58 vemu tyc, na konec hodim kartacek na malorazku, namotam hadr nebo toaletak a protahnu hlaven dokud na vystupu to neni cisty, pak znova striknu olej a znova dokod neni cisty a pak uz ok.

Pak jsou jeste dobre veci jako DP27 kde neni ani tak problem s cistenim, jako s tim ze nez to rozeberes abys z toho dostal hlaven na cisteni :D nastesti se z toho strili jen pro zabavu. Nevimco by mi na zavodech rekli, kdybych si prinesl jako dlouho kulomet a jeste z te kravy tecke strilel bez opory ve stoje. (zajimava predstava) :lol:



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#1248 » čtv 2. črc 2020, 16:05

Nevíte jestli existuje mosazný trn se závitem 5/16″-27 pro brokovnici 12? Mám nylonovy, lehce se mi už ohnul hrot a pravděpodobně moji chybou, je lehce stržený začátek závitu a trn na tyči není úplně v ose. Diky



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#1249 » stř 8. črc 2020, 19:37

Asi to tu bude hloupý dotaz, ale nikde jsem nenašel, jak vyčistit plynový kanál na vz. 58. Máte na to nějaký fígl? Jsem čerstvým majitelem a nevím, jak se tam dostat. Nebo stačí jen prostříknout?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1250 » stř 8. črc 2020, 19:46

Samotný plynový kanál stejně jako u AR není potřeba čistit. Ani moc není jak.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1251 » stř 8. črc 2020, 19:48

utrhni si z houbičky na nádobí ten drsnější spodek a vystřihni z něho cca 2x2 cm čtvereček , namoč ho do WD a ten dej na trn a vytři s ním ten kanálek a je to ;)

Nejjednodušší způsob ;) ;)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1252 » stř 8. črc 2020, 19:56

Na tuhle část jsem akorát po čištění hlavně použil na výtěrákovou tyč kartáček .44 Rem Mag a šlo to pěkně. Po WDčku tam toho ale plno zůstalo a pomohl až Boretech.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1253 » stř 8. črc 2020, 20:03

No vidíš jako čistidlo je WD pro mě nepřekonatelné a jinak dal už pouzivam balistol, neníčí to dřevo ani plasty Boretech už je moc chemie - balistol je přírodní a nepoškodí dřevo a hlavně Balistol se používal uz od první války a dodnes funguje dobře a WD taky cistí hezky a používám ho hromadu let a nestalo se aby mi něco nevyčisti ale opravdu to WD je jen na čištění a v armádě sme ho měli kanystry ;)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1254 » stř 8. črc 2020, 20:11

První čištění části, kde je píst, dělám mosazným kartáčkem 9 mm napůl ohnutým s 90°C ohnutým držákem (má pak podbný tvar jako ta komůrka. Otáčím s ním a různě kvedlám. Kanálek do hlavně pak tenčím uchošťouchem, potom komůrku dočišťuju většímu uchošťouchy a hadrem.
Na čištění a finální mazací film používám Ballistol.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne stř 8. črc 2020, 20:12, celkem upraveno 1 x.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#1255 » stř 8. črc 2020, 20:12

LDK píše:Asi to tu bude hloupý dotaz, ale nikde jsem nenašel, jak vyčistit plynový kanál na vz. 58. Máte na to nějaký fígl? Jsem čerstvým majitelem a nevím, jak se tam dostat. Nebo stačí jen prostříknout?

Jestli myslíš tu dírku z hlavně do komůrky pro píst, tak existují a jsou pro tento účel osvědčené takové "chlupaté drátky" na čištění dýmek, mají je celkem běžně v trafikách.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#1256 » stř 8. črc 2020, 21:25

Golem píše: Jestli myslíš tu dírku z hlavně do komůrky pro píst, tak existují a jsou pro tento účel osvědčené takové "chlupaté drátky" na čištění dýmek, mají je celkem běžně v trafikách.


Ano, přesně to jsem myslel. Díky všem za pomoc :thumbup:

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#1257 » stř 8. črc 2020, 21:52

já si pořídil kartáčky .50 mosazný na komůrku a nylonový .17 na kanálek



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1258 » čtv 9. črc 2020, 08:05

Trik z vojny. Vemes z origo cisteni tu tycku, nakonec das hadr. Dozadu si das nosic zaveru a kryt s pruzinou. Tu kratkou tycku das misto pistu a zapres druhej konec o nosic zaveru. Ten hadr mamocenej do balistolu na druhym konci strcis do ty komurky. Hadr mej namotanej tak, aby to bylo i vepredu. Pak vemes tkanicky dlouhy nebo nejakej provazek a jednou omotas kolem tycky. Pak jak budes tahat za jednotlivy konce, tak to bude tu tycku rotovat celkem rychle a tim to vycistis docela rychle.
Pravda ze dokonaly to byt nemusi, ale nas za to na vojne jebali, tam to muso byt chromove leskly nez clovek kver odevzdal :-)
Doufam, ze jde pochopit muj popis.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1259 » čtv 9. črc 2020, 12:59

Jo, komurka musela zarit
Klika ze dveri, pres ni hadr a na hadru naskrabana omitka - lesk jako blesk
Doma pouzivam imbus, hadr a Konkor

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1260 » stř 19. srp 2020, 06:27

Chci se zeptat jaky mate zkusenosti s zivotnosti bronzovych kartacku. Ted jsem uz dodelal jeden starsi, co vydrzel nekolik cisteni, pousti "chlupy", ale jeste vypada solidne. Cistim dukladne, na tycce hlaven vzdycky protahnu tak 20x, pak patch olej a znova.

Nicmene pouzil jsem novy, ted dokoupeny, cistil jsem po strelbe asi 300 tovarnich, a padalo toho mraky, vizualne je opelichanej.

Deje se vam to taky? Nejde mi o cenu, stoji to 20cku to vem cert, ale spis to, ze nemam dilnu a pak si to ikdyz davam bacha porad vsude vrazime do nohou po byte.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů