Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#1261 » stř 19. srp 2020, 07:09

Mně taky pelíchaj. Některé méně, některé více. Ale zatím mi to dělaly všechny.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1262 » stř 19. srp 2020, 08:41

Je to vopruz, tenhle my vypelichal ultra rychle, myslim ze da jen 2 cisteni (dohromady odhaduju cca na 150 - 200 protazeni).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1263 » stř 19. srp 2020, 09:59

TheMlok píše:Chci se zeptat jaky mate zkusenosti s zivotnosti bronzovych kartacku. Ted jsem uz dodelal jeden starsi, co vydrzel nekolik cisteni, pousti "chlupy", ale jeste vypada solidne. Cistim dukladne, na tycce hlaven vzdycky protahnu tak 20x, pak patch olej a znova.

Nicmene pouzil jsem novy, ted dokoupeny, cistil jsem po strelbe asi 300 tovarnich, a padalo toho mraky, vizualne je opelichanej.

Deje se vam to taky? Nejde mi o cenu, stoji to 20cku to vem cert, ale spis to, ze nemam dilnu a pak si to ikdyz davam bacha porad vsude vrazime do nohou po byte.

Už jsem to někde psal - do těch kartáčků jsem si vždy namotával klasickou vatu. Štětiny kartáčků tak mají oporu proti ohýbání a jsou pevnější. Čistí hlavně ty konce štětin kartáčků a zbytek štětin směrem k upevňovacímu trnu (drátu) je "zabalen" ve vatě. Jak to půjde, zkusím nahodit ilustrační foto.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1264 » stř 19. srp 2020, 10:10

Takhle nějak asi vypadají některé kartáčky, které jsem si upravil vatou :D
Zvyšuje to jejich životnost a snižuje opotřebení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1265 » stř 19. srp 2020, 11:01

ty nové kartáčky pro čištění krátké, v provedení smotaný drát a do toho zamotaný mosazný štětiny nevydrží ani 1 kompletní čištění zbraně. Pořídil jsem 2ks na pětačtyřicítku a nestačil jsem se divit. Párkrát jsem ho protáhl tam a zpátky a začaly se sypat ulomené štětinky. Podle mne to vyrábí na cenu z nekvalitního materiálu. Setkal jsem se s tím i u značkového výrobku pro dlouhé zbraně :(



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1266 » stř 19. srp 2020, 11:18

mj. i proto nosím u čištění pracovní brejle a definitivně jsem se s tím přestěhoval do dílny :-(

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1267 » stř 19. srp 2020, 11:49

Georg: Diky! Ackoli jsem toto vlakno poctive cele precetl (po chvilkach cekani na ruzne veci :)), tak jsem bud info prehledl nebo neutkvelo, urcite to zkusim, dava to smysl. Diky za foto, vytunim je taky.

mission: Je to des bes, mel jsem nejake starsi a mam pocit, ze fakt ty nove vydrzi prd.

rumburak18: to dava smysl, ja bohuzel dilnu nemam, cistil jsem u filmu, mam male deti, tak nechci aby si to vrazely do nohy (zatim jsem si vrazil jenom ja teda :D). Ale minimalne nejaky vetsi hadr, rucnik pod to dam, bryle mam na blizko tak mam na ocich u cisteni ty.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1268 » stř 19. srp 2020, 11:59

@TheMlok: taky jsem cistil u filmu, kdyztak se to da vyresit ze si clovek pod konferenční stolek nebo pod nohy u stolu da nejakou plachtu jak meli deti na vytvarnou vychovu. Zas tak daleko to nelita.
Ale na ty oci fakt doporucuju vsem davat pozor, clovek nemusi radit jak blazen, aby neco smolne odlitlo, reba i kapka s cinskym karbonem :)

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1269 » stř 19. srp 2020, 12:05

@rumburak18: jo to je dobrej napad, neco pod to rozprostru. Na oci jsem rozhodne opatrnej, vim co je byt slepej, ve svych 32 letech jsem mel kataraktu na obou ocich, a prakticky jsem videl 25% na jedno oko na druhe sotva 10%, tak na oci jsem u vseho opatrny beru si ochranne bryle na prakticky kazdou cinnost (vrtani, smirglovani, oprava drezu kdyz je clovek pod tim) i pad naradi na ksicht je nebezpecnej.

Takze na cisteni kde minimalne strika chemie je to taky rozumne. A ten "chloupek" z kartace v oku je taky riziko.

Mel jsem kamarada, co neco pacil a vymrstil se mu sroubovak a zustal presne proti oku trcet v dioptrickych brylich.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#1270 » stř 19. srp 2020, 14:05

Používám PRO-SHOT kartáčky, žádnou vatou to nepchám, protahuju pouze od komory k ústí, a nic nepelichá. Používám je i několik let jeden. Samozřejmě, až na vyjímky to nejde aplikovat u revolveru.
Klíčem je ale také rozumná chemie. Na otěr a karbon nejraději používám TetraGun Copper solvent. Osvědčilo se mi to víc než Barness nebo Hoppes 9. Pak není potřeba drbat kartáčkem do bezvědomí...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1271 » stř 19. srp 2020, 18:52

Tak jak pise Grimo. Je veliky rozdil, jak se zavadi kartacek do hlavne. Pokud jen jednim smerem, tak i ten levny z Aliexpressu vydrzi hodne. Pokud ho nekdo taha tam, i zpet, tak nevydrzi zadny. Kupoval jsem emericke, evropske, cinske a co se tyka vydrze, tak jsou vsechny stejne. Je to jen o tom, aby se zavadeli jen jednim smerem.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1272 » stř 19. srp 2020, 18:57

Hoši. Jestli vy nám neděláte z toho čištění zbytečnou vědu. ;)



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#1273 » stř 19. srp 2020, 19:33

Já mám zkušenost, že bronzový kartáč opadává poměrně rychle (bez rozdílu na výrobci), mosazný drží. Akorát těch mosazných je v nabídce málo.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1274 » stř 19. srp 2020, 23:03

Poměrně slušné bronzové které dobře berou se dají koupit za cenu tří až čtyř náboju u Štrobla.Většinou s každým nákupem beru i pytlík kartáčků.Nevidím důvod se s kartáčky nějak zvlášť crcat.Jak přestane trochu brát tak do koše nebo na propucování bubnů revolverů.Klidně ho za tu cenu vyřadím po třech čištěních.
Bavím se ale o 9L,45ACP,357.380auto....olovo,lak nebo LOS.
U pušek to může být jiné .....možná?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1275 » čtv 20. srp 2020, 07:26

tomas fuk: to chces rict, ze protahnes od komory skrz, odsroubujes z tycky, znova nasroubujes venku a znovu od komory? A to tu hlaven protahnes treba 20x ? ;) (jen se ptam)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron