Čtyři bezpečnostní pravidla Jeffa Coopera

Co jinam nepatří...


nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#106 » čtv 27. úno 2014, 18:44

Omlouvám se, na právníka jsem tě dle slohu a pravopisu netipoval. Jinak stačí nico, jak vidíš, jsem pěkný protiva.
Znám mnoho pravidel, ze kterých bych neučinil výjimku, zákonů, které bych nepřekročil, ale stejně jsi nepochopil pointu.

Zbytek snad ani nemá smysl komentovat. V jednom příspěvku máš 100% jistotu, ve druhém je kolega idiot, zbraň má špatnou konstrukci a jeden málem odpráskne druhého. O tom to totiž přesně je. Shit happens. Tím jsem s tebou hotovej.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#107 » čtv 27. úno 2014, 19:21

Já se s tebou nechci hádat ani se vytahovat. Pokud si přečteš příspěvek o pár stránek nahoře, vysvětluju tam, jak si vážím Jeffa Coopera, dokonce jsem v rámci diplomové práce pročetl několik jeho knih. Psal jsem tam, že se Areyou nemůže v rámci svého chvástání do něj navážet, doslovně rozebírat jeho pravidla a tvrdit jak jsou špatná a jak jsou blbci všichni kdo je dodržují. Protože žádné pravidlo nemá absolutní platnost a nemůže se vykládat jen jedním způsobem. Pokud jde o nácvik manipulace se zbraní. dělám deset let střeleckého instruktora a třeba přespříští týden mi příjde na kurz 40 nováčků, z nichž většina nikdy nestřílela. Potřebuji do nich za týden nalít základy střelecké přípravy a nějaké základy taktiky. Cvičné zbraně nemám žádné(tedy kromě gumových na nácvik donucovacích prostředků,) proto budou než půjdou na střelnici, dva dny sušit s ostrými zbraněmi. Bude to ve třídě, kam nevnášíme ostrou munici. Napřed si všichni uděláme společnou kontrolu, pak každý individuální a před vstupem do třídy, si všichni prohledají kapsy, jestli u sebe nemáme ostré náboje. Na střelnici, kde se používají ostré náboje, je samozřejmě bezpečnost úzkostlivě dodržována a se zbraní se manipuluje jen pokud míří do dopadiště a na povel řídícího. Ale i tam jsou naši chovanci občas schopni způsobit pěknou špumprnákli. Jak mohu víc dodržovat bezpečnost? Omlouvám se, pokud jsem tě nějakým tvrzením rozlobil, ale nemyslel jsem to zle.
PS. Pokud jde o studium, sám se občas divím, jak jsem ho dokončil, tak ti tvůj názor nevyčítám......



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#108 » čtv 27. úno 2014, 19:58

Tady se to rozdělilo na 2 tábory.Většina včetně mé maličkosti přijali zásady střelecké společnosti o bezpečnosti,tudíž nikdy na nikoho nemířit.Občastné nehody kdy byl někdo postřelen nás utvrzují v tom že všechna ta hloupá a zastaralá pravidla vznikala na základě urazu a smrtelnych nehod.takže mam otázku,prosím nejsem irnocky ani rejpavý,jen zvědavý. Školíš lidi tím že je učíš nikdy na nikoho nemiřte,ani ze srandy,nebo pokuď máte vybito dělejte si co chete.Nemyslím na kurzu ale až budou mít své zbraně a budou se chlubit kamarádum. Nejblíž k průseru jsi když nabydeš dojmu že jsi skušenej a tobě se to nemuže stát.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#109 » čtv 27. úno 2014, 20:00

S ohledem na možnosti, které jsou ti dány, to chápu. Nácvik manipulace se zbraní je také něco jiného, než běhání s ostrou zbraní po střelnici, kde se střídavě občas střílí a občas "cvaká".

Chip píše:Omlouvám se, pokud jsem tě nějakým tvrzením rozlobil, ale nemyslel jsem to zle.
PS. Pokud jde o studium, sám se občas divím, jak jsem ho dokončil, tak ti tvůj názor nevyčítám......

Taky se ti omlouvám. Jen se mi nelíbilo, když jsi to začal odklánět do osobní roviny a přehnaně jsem reagoval. Kamarádi? :)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#110 » čtv 27. úno 2014, 23:47

Kamaradi. :-) nebylo to mineno impertinentne, jen jsem se mozna spatne vyjadril. To Azavak. Proste lidem rekneme, ze z takovych a takovych duvodu, se tohle pravidlo zde za takovych a takovych podminek porušuje a na strelnici se tak chovat nebudeme. Rict jim, ze na cloveka nikdy nemirime nemuzu, protoze nase prace to vyzaduje...



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#111 » pát 28. úno 2014, 11:49

Teda to je ale argumentů z obou stran .......
Nikdy se vám nestalo, že máte naprostou jistotu vybité zbraně doma v obýváku, zbraň leží na stolku, vy se kocháte pohledem na ni ....... a najednou nutně na WC ......... asi ji nepůjdete dát do trezoru, protože je to jenom minutka a zbraň je vybitá ....... tak ji tam necháte ........ kolem jde manželka nebo syn a ejhle, jakpak se tam strká ten náboj co leží tady vedle? ...... vrátíte se a máte pořád dojem, že zbraň je vybitá a tak s ní i zacházíte....... zamíříte z okna ven, zkusmo stisknete spoušť..... Je to konstrukce, samozřejmě, ale také proto ty čtyři pravidla mají své místo i dnes. Nikdy nemáte 100% jistotu. Viz. Murphy.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#112 » pát 28. úno 2014, 12:22

Robokop: Tak tohle je dost přitažené za vlasy :lol: . Například u mě v rodině všichni ví, že na zbraně nesmí sahat, případně jsou dost poučení aby ji nenabíjeli (i když je zásadně nenechávám válet vedle nábojů).
Mířit z okna? Zkusmo doma stisknout spoušť bez předchozí kontroly? Že ty se snažíš vymyslet příklad, kde někdo poruší všechna pravidla co nejblbějším způsobem :) ?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#113 » pát 28. úno 2014, 12:48

Tady je popsán hodně podobný případ: http://www.strelectvi.cz/forum/post9392 ... 23c#p93924

...Soused (přísahám! :-) ukazoval nepoučenému kamarádovi svoji hračku. Poctivě vybitou, zkontrolovanou. Vše proběhlo v pohodě, takže on vyndal z kapsy zásobník, položil ho na stůl, otočil se, aby sebral ze židle kufřík a za sebou slyšel jednom "drc, cvak cvak, BUM" - a díra ve zdi.
Tj. osoba bezpečně plnoletá (třicet let), celkem poučená... sebrala ze stolu zásobník, nadrcla a cvakla - ta díra ve zdi je opravdu dekorativní...



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#114 » pát 28. úno 2014, 14:36

CHIP-ok.pochopil jsem. robokop-asi jsem divnej ale tu zbraň jsem si vzal i na to wc.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#115 » pát 28. úno 2014, 14:56

azavak: Nejsi - já bych to udělal taky tak. Nebo, přinejmenším, bych ssebou vzal zásobník.... někoho bez ZP bych samotnýho s ostrou zbraní a včelama nenachal. I kdyby to byl kamarád.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#116 » pát 28. úno 2014, 17:56

možná by někoho mohlo zajímat, tento byl rovněž stoprocentně přesvědčen že vybil ... platí stará pravda, "myslet si znamená hovno vědět"...
http://www.novinky.cz/koktejl/329009-po ... elila.html



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#117 » pát 28. úno 2014, 18:29

A přesně o tom to je.Teď mudrujte blbečci.

Týden za nevhodný slovník. sided

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#118 » pát 28. úno 2014, 19:22

no logicky nevybil kdyz byla nabita ;)



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#119 » pon 13. říj 2014, 18:49

já bych se naopak držel toho příměru kalhot a posrání....

Kdo si může být jistý že se neposere? A kdo tvrdí že se nikdy neposral?

Jinak já v práci dělám i pod napětím na vedení. a bezpečnostně je to mnohonásobně jištěno. Nikdo postupy pro tyto práce nezpochybnuje a každý je musí dodržovat. ve srovnání s providly Jeffa Coopera by se musel každý ukon opakovat desetkrát :-)

proč by nemohla být pro váš výcvyk použita znehodnocenka??? (jen hloupej dotaz fakt nevim :-))



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#120 » úte 14. říj 2014, 10:31

Proč by nemohla byt použita znehodnocenka? Za předpokladu že by byla znehodnocena nějakým zvláštním způsobem, tak mohla. Současný zákon totiž neumožňuje, aby se na znehodnocené zbrani cokoliv hýbalo, včetně spouště, závěru, zásobníku atd. Bylo by i jiné, lepší řešení. Teď je v modě vyrabět vycvikové zbraně, většinou červené barvy, se kterými si můžeš cvakat až ti upadne prst, nebo si do hlavně vsadit cvičný laser. Otázkou jsou finance. Například v pražském školním policejním středisku se za den může vystřídat i 200 lidí. To by znamenalo nakoupit 200 cvičných zbraní, při ceně cca 15000 za jednu. ( Třeba červený Glock je výrazně dražší než ostrý) Ostatně je to akademická debata, protože s přístupem současného managementu se nekoupí ani jedna. :-) Z jediné projekční videostřelnice kterou v Praze police měla, se rozhodutím vedení stal sklad kancelářských potřeb. Myslíš že tito lide by uvolnili několik mega na nákup cvičných zbraní? :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů