Znehodnocené zbraně - nošení

Co jinam nepatří...


lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#31 » čtv 22. kvě 2014, 15:39

Grasel: a ty jsi asi nikdy nedelal psychotesty vid??Myslim,ze normalne uvazujiviho cloveka to necha chladnym.....rozvaha..

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » čtv 22. kvě 2014, 15:56

Nevím jestli je dělal ale zjevně je nepotřebuje. Zareagoval adekvátně a k ničemu nedošlo. Kdyby proti mě vyběh z krámu kluk(18?) s kosou tak si prvně šáhnu pod bundu a až pak budu řešit co je zač a co vlastně nese. ;) Ale to jsme už OT.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#33 » čtv 22. kvě 2014, 16:47

lanasxxx: asi se ti nikdy nestalo ze by na tebe nekdo miril zbrani vid aniz by si to cekal...



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#34 » čtv 22. kvě 2014, 16:55

podle mě to platí pro všechno - znehodnocená pistole, sa.58 nebo granátomet,,,skrytě a doklad o znehodnocení u sebe,,,když půjde banda středoškoláků v "maskách" tak to asi nikomu moc divné nepříjde, ale některý aktivní občan nebo policajt by mohl být proti,,,znáte lidi :-)



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#35 » čtv 22. kvě 2014, 17:08

m@rtinp:
Tak osobne nevidim problem v tom rict (a klidne mysleno jako "aktivni obcan"), aby to nedelal. Ze pokud nezna patricny zakon, necht veri v to, co mu rikam. Tedy to, ze na verejnosti tohle proste neni dobry napad. Vzdyt od koho jineho, nez od problematiky znalych, by ten kluk (clen posledniho zvoneni) tu informaci asi tak mel dostat? Od policisty (MP) mozna, kdyz budou mit chut vysvetlovat a nikoli rovnou resit vic 8-) . Nikdy nevis, jestli to z puvodniho klukovskeho drbnuti nebude jednou konicek na cely zivot? A rozumny pristup toho muze hodne zahajit :mrgreen:

Intimithy:
;) no na treninku (vycviku) to preci jen beru jinak, nez na ulici, nedejbuh "jinde" :mrgreen:

Lansxxx:
No vyresit zbran v ruce mimo strelnici pouze rukama, to prave chce mit prehled. Nikoli tim, ze "to urcite bude OK a tak pockam, co z toho bude" 8-)

Grasel:
Jo jo, leknuti neni dobry, tak je treba nezmrznout a resit. Zivot a zdravi mame jen jedno. Takze palec nahoru 8-)



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#36 » čtv 22. kvě 2014, 18:17

Pracuju u policie...takze mi to uz stalo,ze na me nekdo miril



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#37 » čtv 22. kvě 2014, 20:27

reddog píše:m@rtinp:
Tak osobne nevidim problem v tom rict (a klidne mysleno jako "aktivni obcan"), aby to nedelal. Ze pokud nezna patricny zakon, necht veri v to, co mu rikam. Tedy to, ze na verejnosti tohle proste neni dobry napad. Vzdyt od koho jineho, nez od problematiky znalych, by ten kluk (clen posledniho zvoneni) tu informaci asi tak mel dostat? Od policisty (MP) mozna, kdyz budou mit chut vysvetlovat a nikoli rovnou resit vic 8-) . Nikdy nevis, jestli to z puvodniho klukovskeho drbnuti nebude jednou konicek na cely zivot? A rozumny pristup toho muze hodne zahajit


tak jsem to myslel,,nešel bych do toho,,,zbraně pořád v lidech vzbuzují obecně strach,,,maska ano, zbraň ne,,,obecně bych nešel ani do makety,,prostě zbra´je za a) pro boj a za bú pro sport, v tom případě patří na střelnici a ne na ulici



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#38 » čtv 22. kvě 2014, 20:42

Dneska chodi plno nactiletych v zelenych uniformach viditelne treba s m16 airsoft ....tyto hracky vypadaj realisticky...jasny,maj to mit zakryty,ale hodne z nich je zakryty nemaj....nedovedu si predstavit,ze pokazdy bych mel sahat po zbrani.....



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#39 » čtv 22. kvě 2014, 22:03

Mozna, nepotkavam je. Potkal-li bych je, upozornim je 8-)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#40 » pát 23. kvě 2014, 10:35

lanasxxx píše:Dneska chodi plno nactiletych v zelenych uniformach viditelne treba s m16 airsoft ....tyto hracky vypadaj realisticky...jasny,maj to mit zakryty,ale hodne z nich je zakryty nemaj....nedovedu si predstavit,ze pokazdy bych mel sahat po zbrani.....


Kolego, pokud jste Policista, očekával bych a od Vás především, že ty "děcka" poučíte! Dcera také chodí na airsoft a má Gčko vždy v batohu, pochopitelně, že frajírci z klubu chodí i nekrytě a vždy je na to upozorním!

Jinak neříkám, že máte vždy sahat po zbrani, ale k narážce na psychotesty.
O kvalitě psychotestů u PČR a MP, si dovolím pochybovat, před pár lety mne aktivní "policista" buzeroval, že jsem podle něj za jízdy telefonoval (ještě neplatilo to s držením při řízení), já ovšem netelefonoval.
Dostihl mne na benzínce, vyskočil na mne a já se přirozeně ohradil, že to není pravda a normálně jsem vykročil směrem od pokladny. On začal přede mnou poskakovat a odepnul si pojistku pouzdra a uchopil zbraň, netasil. jistě nestál jsme jak idiot a nenechal jsem se buzerovat, ale nebyl důvod k takovému jednání) Upozornil jsem ho, že jestli mne chce zastřelit za to, že jsem podle něj telefonoval, tak může, ale já jen koukl kolik, že je hodin a dal telefon do držáku. Požádal jsem ho o číslo, které pochopitelně nebylo vidět, a odjel jsem. No a psychotesty u MP, chacha, když z 20 uchazečů na testech odpadlo 15, tak velitel MP volal doktorce, že to tak nejde atd., no dělali je znovu a, hle prošla většina….
Pardon, to je ale OT.



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#41 » pát 23. kvě 2014, 10:48

Ad airsofťáci - já bych jejich chování zas tak nedramatizoval. Na airsofťáky se nejvíc narazí někdy po cestě na akci a jednak jak tu padlo, mnoho z nich (možná většina) zbraně při převozu v poudře má (mohu potvrdit na vlastní oči, zrovna nedávno jsem ve vlaku podobnou bandu viděl a futrály na dlouhé měli snad všichni). A za druhé je člověk vesměs potká v situaci, kdy je celkem jasné, o koho jde a normální člověk je rozhodně nemá snahu zastřelit či jinak napadnout, protože pocit ohrožení je minimální či úplně nulový. Tohle je podle mě (stejně jako v úvodu zmíněné vystoupení), příklad situace, kterou nemá cenu řešit a taky to prakticky nikdo neřeší.

Nebezpečné siituace jsou úplně jiné. Pokud by se třeba airsofťáci do "přestřelky" pustili v centru města, tak to už by si jednak plně zasluhovalo pozornost policie jako přestupek, ale hlavně by šlo o totální zhovadilost, kterou by si fakt koledovali o to, že se někdo lekne a opravdu je napadne. A už úplně nepřijatelné by bylo, kdyby někdo "atrapou" vyloženě vyhrožoval (v lepším případě jejím neskrytým nošením, v horším pak přímou hrozbou zbraní). Tyto situace jsou ale skutečně od původního dotazu dost daleko ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#42 » pát 23. kvě 2014, 18:19

ti reknu naprosto presne, co ti vpali statni zastupce. jako drzitel zbrojniho prukazu jsi mohl a mel videt a vedet, ze se jedna pouze o airsoftovou zbran a ze se nejedna o ohrozeni zivota, zdravi, ani majetku a nasije ti tezke ublizeni na zdravi se sazbou 3 az 10 let

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#43 » pát 23. kvě 2014, 19:09

Věř tomu, že ty softky jsou dělaný tak věrně, že to nepoznáš...dokud nevystřelí nebo se nepodíváš na zásobník či do zásobníkové šachty

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#44 » pát 23. kvě 2014, 19:21

v pondeli jsem pri nacviku ostre strelby videl do hlavne airsoftove kopie "sve" pistole. neee, podle usti to nepoznate. na napisy a vyhazovaci okno nevidite. na me namirena zbran mi nerozklepe kolena, ale vazne neni realne v primerenem case poznat, ze jde o hracku

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#45 » sob 24. kvě 2014, 15:39

Pro kolegu lanasxxx:
Nevím proč bych dle Tebe neměl projít psychotesty? Proto že jsem se lekl když necelý metr proti mě stál borec s kosou? Píšeš že jsi policista.. Takže Ty by jsi ho tedy nechal bez povšimnutí a čekal jestli ji má funkční? To snad ani není pravda... :roll:
Protože jsem ,,zákona znalý a dbalý" občan předpokládám, že pokud někdo vyrazí z obchodu se zbraní v ruce, je to na 99% nějaký el paso atd.. Ten chudák postiženej je přesně to 1% a když se mi to stane znova, předpokládám, že zareaguju stejně a prostě se budu bránit a ne čumět jako tele před porážkou.
Lepší omylem vrazit jednu do zubů airsoťákovi co s tím běhá jak debil po městě viditelně, než se dívat na někoho ze svých blízkých s dírou od vz. 43 v břiše.
A jestli je tohle na psychotesty ať posoudí jiní.
Mimochodem, u jaké složky Policie pracuješ, kolego?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů