Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#31 » sob 4. úno 2017, 22:35

Pokud máte vlastní zbraň a munici, cena je 2.350 Kč.

Jeden z nejdražších kurzů, co vidím ...

Byl jsem na Hard Task a na Gryf Academy a za sebe říkám: Nadřete nejdříve základy spouštění a postoje ...



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#32 » sob 4. úno 2017, 23:27

Tak právě tohle by měli naučit na základním kurzu, protože není nic horšího, než odnaučovat špatné návyky. Naučit střílet není jen o mačkání spouště.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#33 » ned 5. úno 2017, 08:11

Problém je, že na základním kurzu není dost času učit to naprosté začátečníky, kterým dali do ruky půjčenou zbraň. Chce to prostě úplné základy umět. A správně. A mít základy praxe v manipulaci s používanou zbraní a věřit si, že si neustřelím nohu při manipulaci s nadrcnutou zbraní.

A je potřeba si uvědomit, že každá "škola" jede trošičku jinak a učí trochu jinak některé detaily.

Fakt je, že HardTask má perfektně nachystaná jednotlivá cvičení. A nenutil střílet rychle, když to prostě nestiháte a ze spěchu pak kazíte.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#34 » ned 5. úno 2017, 10:12

Přiznám se, že mě trochu zarazilo, že u úvodního kurzu, který je podmínkou absolvovat aby se dalo jít do vyššího kurzu, je psáno, že cca polovina doby kursu je věnována úplnému úvodu, jako je povídání kolem zbraní, seznámení se s několika typy zbraní, jejich rozborka, sborka, čištění, povídání o vhodných pouzdrech, atd. To je asi vhodné pro lidi, kteří úplně začínají nebo teprve možná chtějí začít, ale pro majitele ZP je velká část z toho ztráta času. Kdyby ten úvodní kurs stál pár stovek, tak prosím, ale při běžných cenách kurzů se mi to zdá být dost ztráta jak času tak peněz.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#35 » ned 5. úno 2017, 11:04

Naprosto souhlasím!
Tohle je dle mého názoru úplně k ničemu.

Našel by se tady někdo kdo by mi byl schopný předat informace z kurzu osobně na střelnici?

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#36 » ned 5. úno 2017, 11:53

No proto se tech, co absolvovali, ptam, jak ten kurz probiha a co realne prinesl a ktery patri k tem kvalitnim co do obsahu, a to jiz od prvniho levelu.

A pak si tu clovek precte informaci zcela k nicemu jako od sarkafarka.loupeznik - cituji hodnotnou informaci "kdo vi, vi proc" ...

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 333

Příspěvek#37 » ned 5. úno 2017, 12:05

Mně ta jednička zbytečná nepřišla. Získal jsem jistotu v zacházení se zbraní. Nebo třeba obyčejné nabíjení či přebíjení v poloze high-ready. Za to by každého od ZOZ vyhodili a vyhodili by za to (či alespoň napomenuli) skoro na každé střelnici. Přesto je to v případném konfliktu výhodné a proto je dobré to umět.

Také seznámení se s instruktorem není k zahození, asi pro obě strany. Na druhém dílu se pak instruktor nemusí bát, že tam někdo bude někoho ohrožovat. A student ví, co čekat a můžeme se pustit rovnou do cvičení.

A nastříleli jsme se dost a dost.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#38 » ned 5. úno 2017, 12:35

No a v tom je zakopany pes. Clovek musi dobre vybrat, kam se na level 1 prihlasi, nebot pak bude u te agentury pokracovat v dalsich levelech.



Tarrak
Příspěvky: 18

Příspěvek#39 » ned 5. úno 2017, 13:37

Já byl v prosinci na Pistoli Tier 1 u HardTasku (Miloš) a spokojenost.

Není pravda, že by člověk musel mít nějaké rozsáhlejší zkušenosti nebo umět perfektně mířenku. Je to samozřejmě lepší, protože se pak můžete soustředit na jiné věci, ale pokud člověk zvládá základy bezpečnosti a umí se trefit do terče na 10m (= udělal ZOZ) tak není důvod na kurz nejít.

Intenzivních 8 hod práce, pauza jen na záchod, páskování zásobníků a sem tam něco zakousnout (ale to záleží jak se domluvíte), v žádném případě to není z poloviny prokecané jen tak zbůhdarma. I když to jsou základy (možná právě proto), je tam spousta drobností a "hlubší filozofie", navíc je velká šance, že člověk odhalí nějaké chyby o kterých neví (nebo ví ale neví jak na ně). Co je opravdu pro každého - člověk se naučí jak trénovat (sušit / různé drilly na běžné střelnici) sám, což vám velice rychle těch 1800 za ten kurz vrátí na jinak zbytečně vystříleném střelivu.

Tuším, že Hardtask dovoluje jít na Tier 2 rovnou, pokud jste jedničku absolvovali někde jinde, nebo se prokážete zkušenostmi (závody, ozbrojené složky ???). Ale i lidé, co mají za sebou T4 chodí na T1, protože opakování základů není nikdy dost.

Nikdo vám v půlhodině ten kurz "za pivo" na střelnci nepředá! Toho "nudného povídání, co už přece znám" tam je skutečně minimum. Pokud si myslíte, že vaše bezpečnostní návyky a ovládání zbraně je na tak špičkové úrovni, že nějaké opakování základů pro vás není, a žádný kurz jste neabsolvovali, tak vám právě proto vřele doporučuji na nějaký zajít.

Ale jsem začátečník, jen píšu svůj názor. Každý si to přeberte podle sebe.

EDIT: Obsah kurzu je zde: http://www.hardtask.eu/cz/kurz/dynamic-pistol-1/
Velice účelně vystřílených 250 - 300 nábojů, hafo sušení, práce na postoji, návycích ohledně kontroly zbraně a okolí, přebíjení, reset, zapichování, závady ...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#40 » ned 5. úno 2017, 14:57

Sufa píše:No proto se tech, co absolvovali, ptam, jak ten kurz probiha a co realne prinesl a ktery patri k tem kvalitnim co do obsahu, a to jiz od prvniho levelu.

A pak si tu clovek precte informaci zcela k nicemu jako od sarkafarka.loupeznik - cituji hodnotnou informaci "kdo vi, vi proc" ...

Brzdi frajere, nejdřív si přečti, jak jsi položil svou otázku a na co jsi se skutečně ptal... Chtěl jsi doporučit kurz... Na průběh kurzu a podobnou omáčku, kterou ti může každý nablít kyblík a přitom to bude mít výpovědní hodnotu nula, jsi se neptal.. Tak se kroť... Kdo není línej a hledá, místo aby si nechával nosit vesměs subjektivní info až pod nos, si jistě dokáže minimálně ujasnit, co vlastně hledá... Protože ty kurzy se mohou lišit jako den a noc a přitom si každý z nich najde jak kritiky, tak fanoušky... Z mého pohledu prostě HardTask a pak dlouho nic... Nemá smysl se vybavovat proč, možná pro začátek stačí rozkliknout jejich webovky, podívat se zda udávají nejen fakturační údaje, ale i čísla příslušných licencí, stejně tak se člověk může zaměřit na profesní historii instruktorů... Pak se teprve může otevírat prostor pro detailnější dohady o tom, co dělají jinak, lépe, atd... Což ale asi těžko posoudíš, takže nakonec stejně jen můžeš vybírat asi jako princeznu ze dvanácti zahalených pannen...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#41 » ned 5. úno 2017, 15:02

Tarrak: Hezky napsáno... Jak říkáš, u HT se Basic pistol ze začátku odehraje v tom smyslu, že se vysvětlí bezpečná manipulace se zbraní, chování na střelnici, vysvětlí se nejzákladnější principy krátkých zbraní, typy pouzder a jejich nošení atd... Člověk se tam pak dozví spoustu cenných info, které se jinak donekonečna a bezvýsledně probírají na fórech jako je toto...;-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#42 » ned 5. úno 2017, 15:15

Naprosto přesně.
Bez toho aniž bych se chtěl někoho dotknout.
1. Je třeba si uvědomit, že ti chlapi co školí a správci střelnic jsou odpovědní za to, co se tam při kurzu děje a co se případně stane. Proto striktně trvají na tom, aby si nováčky podchytili od začátku.
To, že je někdo držitelem ZP, neznamená z hlediska toho, co nabízejí kurzy Hard Task, Aegis, Thor Tactical, Secured Area, Radka Libovického, Comienzo atd, atd., atd......naprosto vůbec nic, proboha. :shock: Naopak, ti největší "machři na hubě" se pak většinou projeví jako největší kopyta.
A "ohrnovat nos" nad Levelem I od čerstvých držitelů ZP svědčí o jediném .....naprosté nesoudnosti.
A věřte že vím o čem mluvím, "rukama" mi takových prochází desítky ročně. ;)
Je naprosto běžné, že i střelci co mají 5,10,15 sezon např. IPSC, v klidu absolvují vstupní levely, aby mohli pokračovat v dalších, jednak z respektu vůči instruktorům a taky proto, že prostě chtějí poznat něco jiného, odlišného od sportu.
2. Vůbec není od věci absolvovat vstupní kurzy u několika "firem". Ano, stojí to peníze a čas, ale pořád méně, než zbytečné vyhazování "při upevňování špatných návyků, protože si myslím, že to umím a entry level je pro mně ponižující". :cry:
3. Nejde ani tak o to "jestli" absolvovat, ale jestli se k těm renomovaným vůbec dostanu. Např. Hard Task má místa na většině levelů obsazených už teď, na 1/2 roku dopředu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#43 » ned 5. úno 2017, 16:40

Jo, k těm, co mají opravdu dobré jméno, se dá přihlásit hlavně se štěstím :-)

Já myslím, že ta level 1 se hodí, opakování matka moudrosti.

A třeba u toho HardTasku je dobré se podívat na to jejich video https://youtu.be/Tuu7vhH28C4?list=PLItMdPfWocJy7B0LR0Hc2orhksmhqOmln, ať víte, do čeho jdete. Minimálně u té manipulace.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#44 » ned 5. úno 2017, 17:00

Diky za sdeleni zkusenosti. Spolu s mnoha recenzemi, ktere jsem procetl na webu, mi to pomohlo.

Safarka: jeste absolvuj alespon level 1 zakladu slusne komunikace.
Naposledy upravil(a) Sufa dne ned 5. úno 2017, 17:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#45 » ned 5. úno 2017, 17:05

Sarkafarka.Loupeznik píše:Hard Task... Bez debat...:-D Kdo ví, ví proč...;-)


Sufa: To řešíš tuhle odpověď ??

Tam je ale vše, co potřebuješ vědět, aby jsi samostudiem dohledal to další :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti