Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...


Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#271 » stř 9. srp 2023, 21:59

milanvpg píše:
Milane díky.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#272 » pon 14. srp 2023, 14:52

Zeptám se trochu jinak, absolvoval někdo jakýkoli kurz s revolverem? Pokud ano, u koho ho dělal, jak byl spokojený s průběhem, cvičeními apod. Pistolových kurzů jsem už absolvoval několik a teď bych se rád zlepšil s revolverem, ale nic jsme nenašel. Díky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#273 » pon 14. srp 2023, 15:06

Pred nejakou dobou jsem se na to taky ptal. HT to delat urcite nebude. S ohledem na kvalitu modernich pistoli proste nema cenu revolver pro obranu vubec resit. Takze nebudou venovat usili priprave kurzu na ktery by stejne prislo jen par lidi.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#274 » pon 14. srp 2023, 15:24

No pár...to je otázka. Když se podívám na podíl sobotního LOSu ve Znojmě, tak ze 70 účastníků je 9 revolverářů (tj. 13 %). Ale to je fuk. Každopádně to je to díra na trhu :) A je to škoda.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#275 » pon 14. srp 2023, 15:49

Nedá mi to. S přihlédnutím k nutnosti používat speedloadery místo zásobníků, omezené kapacitě zbraně a střelby většinou v DAčku, by se tvoje znalosti a postupy nabyté na kurzu s pistolí lišily od kurzu na revolver asi jak moc ?



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#276 » pon 14. srp 2023, 17:20

Samozřejmě tam budou "kapitoly", které se překrývají. Na druhou stranu tam budou zcela odlišné a zásadní věci, jako třeba úchop, nejlepší postup při rychlém přebíjení, jak uchopit revolver při přebíjení, aby se člověk nespálil apod. Já jsem revolverový greenhorn, na youtubu můžu skouknout mrtě videí, ale to můžou dělat i lidi s pistolema a výsledek by byl zcela stejný. Přesto jsou pistolové kurzy plné. Nerad bych to tu pleveli diskuzí jestli revolver nebo pistoli ... to je neverending story.

Takže bych to uzavřel s tím, že revolverové kurzy na 99% nejsou a pravděpodobně nebudou. Tím nemyslím nic špatného, jen bych se rád na živo podíval na někoho, kdo má v tomto více zkušeností (o tom ty kurzy přece jsou).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#277 » pon 14. srp 2023, 17:39

Pokud řešíš zbraně na LOS, tak je otázka, jestli střílí zbraň co nosí a nebo zbraň, kde je méně střelců v kategorii.

Řekl bych, že individuální výcvik s revolverem by Ti asi někdo udělal, ale bude to za jinou cenu, než běžný hromadný kurz.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#278 » stř 16. srp 2023, 13:33

Obranná střelba a závody (i když se jedná o závody v obranné střelbě - LOS/IDPA) jsou dva dost odlišné světy a podle toho i ty kurzy vypadají. Byl jsem na dvoudenním kurzu NTCS.pro, který byl jinak naprosto skvěle zpracovaný a vedený. Ale přenositelnost do závodů je dost omezená. Jednak jsem si tam v záplavě Glocků a dalších polymerových strikerů připadal s Shadowem trošku kuriózně (nicméně jsem to chtěl absolvovat s pistolí, kterou chodím závody). Ale hlavně ty postupy se moc často nedají v závodech aplikovat - hlavně tasení, přebíjení a řešení závad. Jedna oblast musí klást absolutní důraz na spolehlivost, blbu- a stresuvzdornost a až potom na rychlost. Druhá je jen a jen o rychlosti a případné selhání není fatální. Takže to, že nějaké procento lidí střílí závody s revolverem neznamená, že podobné procento lidí by mělo zájem i o ty kurzy.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#279 » stř 16. srp 2023, 18:54

No, vzhledem k tomu, že výrazně více lidí chodí střílet LOS, než se někde brání, tak bych čekal kurzy zaměřené i na tohle a ne na čistou obranařinu. Za některé vyučované návyky je na závodech DQ :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1598

Příspěvek#280 » stř 16. srp 2023, 20:24

No, to je asi ten rozdíl. Chci obrannou střelbu? Musím se trošku oprostit od návyků LOS. A nejenom LOS, vyhazov by byl i od zkoušky na zbroják.
Za některé návyky z LOS by mohlo být při reálné obraně taky DQ. Doživotně.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#281 » čtv 17. srp 2023, 06:01

Jsou i kurzy LOSu.

Pokud jde o některé vzájemně neslučitelné věci v různých situacích - no, vždyť jde o různé situace. Každý přeci běžně přizpůsobuje své chování situaci, ve které se nachází. S výjimkou třeba autistů, kteří nejsou někdy schopni rozdílnost situace vnímat.

Pokud jde o kurzy s revolverem, tazatel zde vůbec nenapsal, co mu na jeho poptávku řekli ve firmách, kde byl na kurzech s pistolí. Mě by to zajímalo.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#282 » čtv 17. srp 2023, 06:40

Zatím nikdo neodpověděl :(, ale přisuzuju to tomu, že je léto a dovolené. Tož uvidíme. Každopádně, pokud něco objevím dám vědět.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#283 » čtv 17. srp 2023, 07:29

Také by mě takový kurz zajímal:-)



vvitty
Příspěvky: 239

Příspěvek#284 » čtv 17. srp 2023, 18:29

kolombo píše:No, vzhledem k tomu, že výrazně více lidí chodí střílet LOS, než se někde brání, tak bych čekal kurzy zaměřené i na tohle a ne na čistou obranařinu. Za některé vyučované návyky je na závodech DQ :-)


Jestli to nebude tim ze pomerne dost lidi se pripravuje na obranu a pevne doufa ze to nikdy nebude muset pouzit.



dan
Příspěvky: 328

Příspěvek#285 » pát 18. srp 2023, 00:01

Jarda.Jezek píše:Každý přeci běžně přizpůsobuje své chování situaci, ve které se nachází.

Klicove je slovo "bezne". Ve skutecne sebeobranne situaci je mozek, na tohle necviceny, pretizen vyhodnocovanim nezvykle situace. Na "prizpusobeni chovani" ti nezbude kapacita. Konkretni dilci situaci bude mozek resit automaticky, tak, jak podobnou situaci resi nejcasteji. A to i kdyz "sportovni" reseni bude v realne sebeobranne situaci smrtelne nevhodne ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti