Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#166 » ned 7. říj 2018, 08:34

Včera jsem u nich (Škola Boje Chomutov - střelnice Staňkovice) byl na základním kurzu.
2 instruktoři na 4 lidi, takže nás brali po dvou, čili vlastně individuálka.
Jedinej začátečník jsem byl já, druzí dva už měli něco nastříleno a 3tí si to šel zopakovat protože se mu to posledně líbilo.
Nebudu popisovat obsah kurzu, ale bylo toho tak akorát a za mne absolutně super, nebylo se moc na co ptát, protože to prostě učili pochopitelně a názorně.

Na závěr nachystali stage kde bylo vše co jsme si prošli, my jsme jim nechali své zásobníky + určený počet nábojů aby nám je připravili s překvápkama aby se malinko nasimuloval stres (nevíš kolik máš + náhodně školňásky na simulaci závad). Nechali nás kousek popoběhnout (beze zbraně) abychom se zadýchali a pak jsme s instruktorem za zády absolvovali stage. Příjemná tečka.

Ty kluky to baví, ví co dělají, cena je úsměvná a stojí za to si k nim kousek popojet.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#167 » úte 7. kvě 2019, 13:17

prosim muzu se zeptat, jestli vubec nekdo porda kurzy na Morave? Vzdyt to je tak nepohodlne jezdit vzdycky na sever Cech a nebo do Prahy, diky predem

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#168 » úte 7. kvě 2019, 13:23




petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#169 » úte 7. kvě 2019, 22:11

Já absolvoval na Moravě kurz u Hard Task (Adama Fajkoš) http://www.hardtask.cz/ a u Direct Force (Petr Máša) https://www.dirfor.cz/. Pokud mohu doporučit, tak určitě Hard Task. Chce to sledovat jejich stránky (home page) - kurzy na Moravě nemají v seznamu v záložce kalendář. Direct Force je o 400,- Kč dražší, víc komerční a poněkud horší.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#170 » stř 8. kvě 2019, 14:46

Kupodivu mam presne opacnou zkusenost :-)
Ja naopak doporucuju Direct Force.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#171 » stř 8. kvě 2019, 16:36

sm0lda píše:prosim muzu se zeptat, jestli vubec nekdo porda kurzy na Morave? Vzdyt to je tak nepohodlne jezdit vzdycky na sever Cech a nebo do Prahy, diky predem

V Brně Triggerservice: https://www.triggerservice.cz/sluzby/st ... i-zsk-1k-/



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#172 » čtv 9. kvě 2019, 08:25

sm0lda: můžu velmi doporučit střelecké kurzy K-shooting (viz https://www.k-shooting.cz/ ).
Instruktor jako bývalý příslušník ozbrojených složek má za sebou praxi výcvikového instruktora pro policii a celníky, se školením v Německu, Belgii, Francii, Izraeli. Dá se domluvit i individuální výcvik, nebo se zkusit připojit k některé pravidelné skupině (my s pár kamarádama už víc než rok chodíme s tímto instruktorem trénovat obrannou a kombatovou střelbu z pistole služebního typu / jak např. Glock, HK apod.). Dělá taky klasické kursy používání zbraně. Viz ty jeho stránky.
Organizuje i kursy použití zbraně pro NO s realistickými situacemi, kdy se střílí z neletálních zbraní (vzduchové pistole na gumové projektily, vypadají jako G17), u těchto lekcí jsou i živí figuranti (řádně vycpaní a s ochranou obličeje atd.), kteří vás "napadnou" a musíte správně vyhodnotit, kdy střílet a kdy ne, abyste se nedostali na krchov nebo na Mírov...
Velmi doporučuji, jsem s tímto výcvikem velmi spokojen. Pokud vím, tak asi momentálně se spousta jeho věcí bude odehrávat na střelnici Timpo v Olomouci.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#173 » úte 21. kvě 2019, 13:26

ok diky za rady chlapi, nakonec jsem byl rad, ze jsem sehnal nejake volne misto a jdu na pistoli k dirfor, tak uvidim co a jak, potom napisu nejake reference. Kdo z vas u nich uz byl? Nejake doporuceni co si s sebou vzit? Co vam pomohlo a udelalo kurz prijemnejsi?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#174 » úte 21. kvě 2019, 14:17

Spíš tak obecně, než konkrétně. Na každý kurz, každé závody i trénink vozím hlavně náhradní oblečení a boty. Už se několikrát vyplatilo. Na delší akce i jídlo a pití. Z toho dalšího hlavně hromadu střeliva a nezapomenout ochranné pomůcky a zbraň.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#175 » úte 21. kvě 2019, 14:21

Ano, přidám se obecně. Na HardTasku DP1 mi 2l vody opravdu nestačily a to bylo pod mrakem a byl jsem jak po přechodu pouští. Takže lepší voda navíc než nemít :) A pár nábojů, tak o 50 navíc, oproti doporučenému množství také není od věci.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#176 » úte 21. kvě 2019, 14:44

Jaké je vlastně na kurzech doporučené množství střeliva? Je mi jasné, že se to liší kurz od kurzu, ale pro zajímavost. Nad nějakým kurzem uvažuji, tak tak pro představu, jak moc se tam střílí.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#177 » úte 21. kvě 2019, 15:12

u dirfor je psane min 300ks

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#178 » úte 21. kvě 2019, 15:19

To bude různé podle pořadatele, zpravidla to mají v popisu kurzu. Na celodenní akci bych počítal 200 až 300 nábojů.
Tady chtějí http://www.aegisteam.cz/k1/ 350, ale je to na dva dny ...

Ale pokud se někam přihlásíš, tak Ti to dají vědět předem a někdy i náboje zajišťují, většinou od levnějších výrobců ...



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#179 » sob 25. kvě 2019, 15:02

Střelec: Na pistolovejch běžně kolem 200ks na den trvání kurzu. Vždycky si přečti, kolik přesně máš mít na svůj kurz. Dobrej instruktor od začátku ví, kolik nábojů bude potřeba, protože má naplánovaný drilly co se pojedou a kolik ran je na ně potřeba. Takže si přines alespoň tolik, kolik ti řekl. Nezapomeň, že to rozdělení nemusí bejt rovnoměrný, takže si přines už na první den všechny náboje (pokud ti nebylo vysloveně řečeno, že to nemáš dělat).
Taky doporučuju všechny náboje vysypat z krabiček např. do pevný plastový nádoby na jídlo nebo něčeho podobného. Rychejc se s tim dělá. Pokud si měl v krabici se zbraní plničku zásobníků, vezmi si jí, i když jí normálně nepoužíváš. Zejména při simulaci závad nabíjením sušilek a zdeformovaných prázdných nábojnic dohromady s ostrými jde ten poslední náboj opravdu hodně ztuha.
Nedoporučuju jezdit s nelevnějším střelivem, pokud už si s ním dříve takové objemy bez čištění a bez problémů nestřílel. Zjistit, že ti ty ultravýhodný maxxtechy nepřetahujou závěr a po stovce ran máš najednou samou závadu až na kurzu neni dobrý. Klasický Sellier Bellot celopláště jsou jistota a pokud je koupíš sypaný po 250 ks, tak ani nejsou o tolik dražší.
Pokud nosíš stejný střelivo, se kterym trénuješ, nezapomeň si vzít náboje navíc na zpáteční cestu. Zní to nepravděpodobně, ale do problémů se klidně můžeš dostat i cestou na kurz nebo z kurzu. Nebyl bys první.
A samozřejmě souhlasím s Shirakem a Tomakem. Oblečení, jídlo a velká rezerva vody. Ono se to nezdá, protože na fotkách to vypadá, že se jenom stojí a střílí, ale děláš poměrně dost prudkejch pohybů, hodně chodíš tam a zpátky pro věci, ohejbáš se apod. a vody spálíš fakt hodně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#180 » ned 26. kvě 2019, 18:39

To bych podepsal. Náboje navíc. Í při 2 hodinovém tréninku se mi stalo, že místo plánovaných 200 jsem spotreboval cca 240. A žízeň ohromná í po těch 2 hodinách, jako na poušti. Střelba tedy určitě není jen nějaké přistávání, obzvlášť pokud se střílí kombat a podobně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů