Reklamace pistole

Co jinam nepatří...


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#16 » pon 28. lis 2016, 14:27

Jak je to s NP a přihlášením zbraně, kterou mi dali místo původní (tedy nové číslo)? Má PČR možnost dát "slevu" na kolky, nebo je to vždy výhradně za plnou palbu (tedy 200 + 300)?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#17 » pon 28. lis 2016, 14:29

Proč PČR? To jsou náklady, které ti vznikly vadou zboží od prodejce, tak s veškerými náklady jdi za prodejcem.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#18 » pon 28. lis 2016, 14:48

Možná jsme to spolu řešili vedle - já tohle vidím jako drobnou mezeru v zákoně - jelikož člověk nemá šanci oficiálně zbraň vyzkoušet před přihlášením a použitím NP. To, že ve zkušebně z toho (možná) dvakrát vystřelí, neodhalí skoro nic. No a v případě, že to dané pětikilo je tak zhruba celá marže, co na téhle konkrétní zbrani můj prodejce má, tak mi nepřijde fér to po nich chtít. Zejména proto, že za to v podstatě nikdo nemůže. O to pětikilo nezchudnu, jde mi spíš o princip věci. Myslím, že v době CRZ není problém ohlídat, že se jedná opravdu o reklamaci výměnou kus za kus.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#19 » úte 29. lis 2016, 00:35

Moje zkušenost s reklamací malorážky (sice slouhé - nikoliv pistole - ale snad mi bude odpuštěno) byla že PZ mi zůstal, jen jsem dostal potvrzení o předání zbraně na reklamaci a prodejci jsem podepsal přejímací protokol. Po opravě (cca 14 dní) jsem předal původní potvrzení o předání zbraně na reklamaci a podepsal reklamační protokol (že jsem přebral opravenou zbraň). Závada byla uznána a opravena v rámci záruky (byl to komisní kousek a přesto s reklamací nebyl problém). PS: jen jsem si stihnul všimnout že prodejce práce puškaře stála cca 1300kč - byla to vada přerušovače.



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » pon 12. pro 2016, 20:00

Zdravím vespolek. Použiju toto téma a zeptám se: Je někde specifikováno, jaká nepřesnost při střelbě je považována za závadu a tedy reklamovatelná?
Přiblížím. Koupil jsem (první zbraň) revolver Taurus 605. Zdá se mi, že na začátečníka a hlaveň 3' mám soustřel slušný. Bohužel ne uprostřed terče, ale vlevo na pomezí bílého a černého pole (standardní pistolový terč). To je cca 10 cm. Tedy centimetr na metr. Abych eliminoval možnost, že strhávám, nechal jsem střílet dva sportovní střelce s týmž výsledkem. Revolver má samozřejmě pevná miřidla. Můžu se při případné reklamaci o něco opřít? Děkuji.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#21 » pon 12. pro 2016, 20:06

Nový, komise nebo z ruky?



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#22 » pon 12. pro 2016, 20:16

Nový. V září.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#23 » pon 12. pro 2016, 20:39

Oslov prodejce a zkus to reklamovat.



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#24 » pon 12. pro 2016, 20:46

Prodejce jsem kontaktoval a podle něj u revolveru s pevnými miřidly není tato nepřesnost reklamovatelná. Proto se ptám, je-li možné se o něco opřít.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#25 » úte 13. pro 2016, 13:13

Vladan: Podle mě se můžeš opřít leda tak o ten revolver, tedy pokud ti 3" dlouhá hůlka vyhovuje. 3" a pevná mířidla nejsou mířenkářský speciál. Je to na obranu. Jestli chceš něco na mířenku kup něco jiného. U tohodle si můžeš max. nechat upravit mířidla...už se to ale zřejmě nebude tak pohodlně nosit.



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#26 » úte 13. pro 2016, 13:48

Já vím, že to není mířenkářský speciál, ale kompromis mezi obojím (tudíž nevhodný ani ke skrytému nošení, ani k mířence) a právě proto se ptám, je-li nějaká norma upravující přesnost zbraní s pevnými miřidly. Já mám odchylku 1 cm na metr. Co kdybych měl 2 cm, nebo 10 cm? Kam až by se to spláchlo prohlážením, že to není na mířenku, tak je to dobrý? K čemu tam pak mířidla vůbec jsou? K obraně na dva metry je nepotřebuji vůbec.
Jak to neznám, domníval jsem se, že s 3´budu mít spíš problém já v soustřelu. Že bude mnohem víc "šilhat" hlaveň, mě nenapadlo.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#27 » stř 14. pro 2016, 07:21

Vladan: Musel bys položit dotaz přímo výrobci. Jen on zřejmě ví, jaké tolerance jsou u daného výrobku ještě v normě. Taurusy vozí pan Hofman z ProArmsu, zkus jeho.



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#28 » stř 14. pro 2016, 09:15

Zkusím, díky



Vladan
Příspěvky: 9

Příspěvek#29 » stř 14. pro 2016, 13:57

Mám tu odpověď pana Hofmana:

Dobry den,

ano je to presne tak. Toto je v toleranci. Revolver je primarne urceny pro sebeobranu toto je v toleranci.
Teoreticky by mohlo jit upravit musku nebo hledi, ale bylby to zasah do zbrane, který je nevratny

S pozdravem, Best regards,
PROARMS CZ

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#30 » stř 14. pro 2016, 14:13

Přesně jsem něco podobnýho čekal, všeobecnej blábol o toleranci ale o tom jaká tolerance přesně je (vyjádřeno matematicky) ani prd :lol: ...počítám, že by ti to napsali i o dvou nebo deseti cm na metr vzdálenosti :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů