Blokace úderníku a nošení

Co jinam nepatří...


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#31 » úte 28. črc 2015, 12:37

Biggles: Na tom, co píšeš je hodně pravdy. Člověk nikdy nemá 100% - ní jistotu. A život má člověk jen jeden. Nevím, jak by se musela bezpečnostní situace zhoršit, abych se odhodlal k nošení s nábojem v komoře.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#32 » úte 28. črc 2015, 12:58

Něco mi uniklo? Co je s CZ75 compactem a jinými zmíněnými zbraněmi za problém?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » úte 28. črc 2015, 13:31

Gordon: hledej téma "policejní kompakt" na střelectví...
Je třeba řešit konkrétní model zbraně, jinak je to diskuse o ničem.
Pokud 82 vystřelí sama při škaredém podívání a 1911 marně přemlouváš házením z 5m, tak to není totéž. Připomíná mi to obšírnou diskusi "škodí rána jistoty?" (škodí pár obskurním zbraním vč nějaké CZ - kvůli tomu přece nezpochybním jinak užitečný úkon).

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#34 » úte 28. črc 2015, 14:25

Luky22: Já nejsem odpůrcem náboje v komoře, ale musí k tomu být uzpůsobena konstrukce zbraně, protože prostě výstřel člověk už zpátky nevezme. Dá se říci, že všechny moderní zbraně služebního typu bezpečné pro tyto účely jsou. Sám jsem nosil Colt 1911XSE (80´s series) cocked & locked bez sebemenšího zaváhání, stejně tak nosím GLOCKa G43 s nábojem v komoře (samozřejmě je nutné kvalitní pouzdro), ovšem například do DUOvky bych si to nelajsnul, právě vzhledem ke konstrukci, stejně tak do Shadowa nebo CZ75 bez blokace obecně (a jiných podobných zbraní). Takže v tomhle zastávám názor, že k určenému způsobu nošení musí být určená i zbraň a také k tomu cvičený a rozhodnutý uživatel. Bez náboje v komoře je větší pocit "bezpečí", že zbraň samovolně nevystřelí výměnou za trochu složitější a pomalejší tasení a střelbu na drbana, náboj v komoře má přesně opačné atributy. Samozřejmě pokud vynechám "Izraelce", kteří nemají náboj z principu - tam je to ovšem převážně z důvodu historického (u skutečných Izraelců), kdy bylo potřeba naučit bezpečnou manipulaci obrovské množství lidí ve velmi krátkém čase s různými typy zbraní.
Gorgon: K tomuhle je opravdu asi nejucelenější téma na konkurenčním Střelectví, nerad bych zabíhal v tomto tématu do podrobností, je to příliš obsáhlé a mimo zdejší téma ;)



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#35 » úte 28. črc 2015, 14:27

Odkaz mi stačí a už jsem si to prošel. Vřelé díky za nasměrování správným směrem, už vím všechno:)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#36 » úte 4. srp 2015, 14:11

Jen drobná ukázka komunikace "spokojených" uživatelů právě z "tendru" pro PČR, to pro navnadění, že si ten topic na Střelectví fakt stojí za to přečíst... Ještěže jsme češi a když je nejhůř tak místo skákání vzteky do zdi žertujeme :lol: Jo a kdyby to někomu přišlo "starý", tak bohužel...ony kusy (pistole) stále u PČR slouží...
Obrázek

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » úte 4. srp 2015, 14:29

Můžu poprosit o ten link na střelectví? Nemůžu tam to téma "policejní kompakt" za boha dohledat. Díky

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#38 » úte 4. srp 2015, 14:41

No on se totiž jmenuje "trochu" jinak, takže link a omluva :) http://www.strelectvi.cz/forum/cz-pro-policii-a-armadu-cr-t146.html

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#39 » ned 22. kvě 2016, 20:58

Má blokace zápalníku až TAK velkej význam? Resp. jak velká je šance, že pistole při pádu vystřelí?



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#40 » ned 22. kvě 2016, 21:45

Blokace má význam pouze v případě pokud s tou zbraní zacházíš a dámy prominou - jak hovado....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#41 » ned 22. kvě 2016, 21:48

Asi by mohla nastat situace, kdy zbraň spadne, třeba při nějakém ručním konfliktu. Pak by se blokace zápalníku mohla hodit.

Pokud šance náhodného výstřelu není nulová, tak je to příliš veliké riziko ...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#42 » pon 23. kvě 2016, 08:00

jarynn píše:Blokace má význam pouze v případě pokud s tou zbraní zacházíš a dámy prominou - jak hovado....


Takové situace si lze lehce představit. Tasíš se stresu a upadne, visí ti pes na ruce a upadne, běžíš (někam lezeš) a vypadne z pouzdra.... atd.
Samozřejmě pokud je to zbraň na střelnici, riziko je minimální. A nebo pokud nenosíš v komoře, není absence blokace při nošení v podstatě žádnej nedostatek.
Jak jsem psal, je to na osobním zvážení a prioritách každého soudruha. Jakékoli knížecí rady dělej to zásadně tak nebo tak, je stejně jalová a nekonečná debata, "jako nosit, či nenosit nadrcnuto" :)



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#43 » pon 23. kvě 2016, 09:47

Pablo souhlas ....

Uživatelský avatar
RJ
Příspěvky: 19

Příspěvek#44 » pon 20. úno 2017, 13:12

Zdravím a oprašuji vlákno. Nosím Shadowa v custom kydexu již nějaký pátek bez náboje v komoře a stále se nedokážu rozhodnout, jestli to tam nosit nebo né. Shadowa jsem chtěl a to i na nošení, prostě mi vyhovuje. Nicméně stále zvažuji možnost nosit nadrcnuto, s vypuštěným kohoutem. Výhody nošení náboje v komoře dle mého úsudku převládají - subjektivní názor.

Z příspěvků co čtu, tak šance na výstřel bez blokace úderníku tu je sice malá, ale stále je. Až to navozuje dojem, že se snad jedná o nějakou pocitovou pojistku :) Dojmy vás ale běžně nestřelí samovolně do zadku :) Rád by se tedy zeptal konkrétně ohledně CZ SP-01 Shadow, jak je na tom kontrukčně? Máte s tím někdo zkušenosti a nosíte to bez blokace s nábojem v komoře? Už vám to spadlo na zem a došlo k výstřelu nebo se nic nedělo, otřeli jste pot a jede se dál? Ke zbrani se sice jako hovado nechovám, ale spadnout to může i sebelepšímu nemehlu :) Nějaké zkušenosti jiných by se hodily. Prosím tedy jen pouze o komentáře k zkušenostem s nošením dané zbraně ve stavu jak jsem napsal. Díky



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#45 » stř 22. úno 2017, 19:03

Nebylo by praktičtější spíš vyzkoušet pustit pistoli na čumák třeba bez mušky na dřevěné prkno s delaborovanou nábojnicí osazenou jen zápalkou v komoře? Málo kdo ti asi dokáže říct, jak moc máš unavenou pružinu zápalníku.
Mírně odbočím - dle mého, jinak mdlého rozumu, bych řekl, že spousta historek, kdy policajtovi/jinému uživateli střelil kvér pádem na zem, bude přibarveno právě pádem, aby se zakrylo, že si mačkal z nudy spoušť nebo jiné podobné zvěrstvo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 19 hostů