Co to je za zbraň?

Co jinam nepatří...


Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#16 » úte 1. zář 2015, 09:55

Tak si s tím někdo pohrál a dal tomu závěr z CZ a nebo je to nějakej šílenej ukradenej upravenej prototyp protože pánové vám říkám, že na závěru je zřetelný nápis uherský brod:)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#17 » úte 1. zář 2015, 09:57

Myslíš nějaký "paskvil", jo? No... DUO má třeba v zadní části závěru, jestli jsem to dobře viděl, jediný zářez, FN 1905/1906 dva zařezy. Zřejmě jeden zajišťovací a druhý demontážní. DUO i Z má drážky na závěru šikmé. Tohle je má stejně, jako FN svislé. Tedy možná opravdu nějaký "protáč". A nebylo by možné, že by se FN vyráběla i v Brodě? Přecijen... ta doba...



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#18 » úte 1. zář 2015, 20:36

tak ten nápis je na hlavni, nebo závěru?
Každopádně není to DUO, cz 36 ani cz 45/92 z UB,Mars, PZK, nebo Ideal. Není to ani Colt 1908.
Je to FN1905/1906 (rozdíl tam není, je to pořád jedno a to samé)ráže .25 ACP, po našem 6,35 Br., která je ve stavu, že se nálezce může dostat buď do špitálu nebo minimálně na obvodní oddělení PČR, pokud by ho napadla ta blbost si z toho bouchnout.
Jak se na ni dostal ten Uherský Brod nevím, každopádně nález přišel pozdě asi tak o 30 let, teď je to šrot, i kdyby to byl supertajný projekt výroby kopií FN1905 včetně střenek v CZ UB a byla to Hitlerova osobní zbraň.
Z té fotky moc vidět není, ale na levé straně závěru něco jako gravír prokukuje, možná by stačilo trochu opucovat.

Nechci vypadat jako nějakej moralista, ale i to co je na fotkách je z pohledu českého práva stále zbraň , takže platí povinnost tuto odevzdat PČR, což bych v této kause považoval za asi tak nejpodstatnější informaci.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#19 » stř 2. zář 2015, 07:10

Nechci být nepříjemný, ale české právo znám a neptal jsem se na něj. Nemusím tady nikomu vysvětlovat situaci a taky to dělat nebudu, ovšem zákon neporušuji takže klid. Šrot to je každopádně a nestřílel bych z toho, to bych se bál, i když mechanismus kupodivu funguje.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#20 » stř 2. zář 2015, 08:44

Rozhodne FN 1906 (1905 vs 1906 vychazi z toho, ze patent stihli jeste v 1905, ale vyrobu az 1906 a od te doby je o cem diskutovat :mrgreen: ), na fotce leve strany to dokonce vypada, ze tam bude puvodni napis Fabrique Nationale ... Herstal Belgique, atd atd.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#21 » stř 2. zář 2015, 08:48

Jo a je to podle pojistky ta posledni, nejrozsirenejsi verze, takze ani neco sberatelsky zajimaveho. Nicmene pokud je tam nekde vyrazeno "Uhersky Brod" tak by mozna po okartacovani mohly byt videt jeste nejake prejimaci znacky a tam by se dal zjistit priblizne rok vyroby, nebo podle serioveho cisla, melo by byt tak 350 000 a vyssi.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#22 » stř 2. zář 2015, 16:12

Pane Gorgone, nebuďte nedůtklivý. Prostě jsem napsal co jsem napsal. Nemějte mi to za zlé. Zkrátka jsem vycházel z toho, že pokud někdo nepozná jednu z nerozšířenějších stříkaček, nemusí vědět třeba ani to, že s tím nemá chodit do hospody /mlíkárny/cukrárny či kamkoliv jinam běžně chodí a chlubit se s tím kamarádům atd.Takže se ještě jednou omlouvám, za to že jsem odpověděl.

Já se každopádně nedozveděl, kde je ten nápis, v jednom příspěvku je psáno na hlavni a v jednom na závěru. Rovněž mi není jasné, proč, když šly vložit dvě fota tohoto vraku, byť v nedobré kvalitě, nebylo možné vložit ještě jedno s gravurou "Uherský Brod". Předpokládám, že tuto fotku zde ale neuvidíme, jelikož jste ten znalec práva, tak je FN1905 jistě řádně odevzdané na PČR.



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#23 » čtv 3. zář 2015, 06:08

Možná jsem nedůtklivý ale také nikoho neurážím a do nikoho se nenavážím, což se o Vás říct nedá. Tím končím, OSTATNÍM děkuji za vstřícnost, já jdu machrovat do cukrárny protože do hospody mě ještě nepustí a protože nepoznám nejrozšířenější stříkačku tak si jdu číst zákon.

Můžete téma zamknout, jestli admini uznají za vhodné, já vím co jsme chtěl;)

EDIT: snažil jsem se nereagovat ostře, ovšem toto forum pozoruji již delší dobu a je tu takový kolorit, že odpovědi jsou často takové, jaké si tázající nežádal (např. se podívejte na topik o alkoholu a zbraních, otázka jak je to dle zákona kdy je to v pořádku a kdy ne na nošení/držení, a na 1 odpověď na téma připadá 10x odpověď typu že alkohol ke zbrani nepatří a že autor je alkoholik a neměl by mít ZP a dalších 10 odpovědí typu že to si musí každý rozhodnout a zodpovědět před sebou sám (dík no) a podobně.)



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#24 » čtv 3. zář 2015, 08:21

opravdu se ještě jednou omlouvám za to, že jsem Vám napsal co je to za pistoli a ještě víc, že jsem si dovolil dopsat dobře míněnou radu.

Moc hezky jste se sice rozepsal o tom, komu děkujete a komu ne, jak se Vám jeví toto forum, ale to, jestli má ta pistole gravír UB na hlavni nebo závěru jste nenapsal ani po dvou doplňujících dotazech - ve dvou různých příspěvcích máte dvě různé informace.
No a když už jsem tak zlej - celá zbraň je shnilá tak, že nejde nic přečíst, jen Uherský Brod je vidět zřetelně. Fotka ale nikde. takže narovinu - víte co si myslím? Myslím si že na té zbrani nic takového není. Proč jste napsal, že ano osobně nevím- možná jste chtěl pátrání udělat zajímavějším pro druhé, možná to byl pokus o flame, ale je mi to jedno.

Tím končím i já a přeji mnoho úspěchů.

M.



Yossarian8
Příspěvky: 3

Příspěvek#25 » úte 16. úno 2016, 17:53

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo netuší, co je tohle za zbraň. Děkuji :)
DSC06414.JPG
DSC06418.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#26 » úte 16. úno 2016, 18:05

Učňovská flobertka? Chtělo by to alespoň ráži.



Yossarian8
Příspěvky: 3

Příspěvek#27 » úte 16. úno 2016, 19:08

to bohužel nevím, nemám jí k dispozici... nejspíše to teda nebude nějaký zajímavý kousek, zaujalo mě, že patrona lze vkládat pouze do komory...



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#28 » úte 16. úno 2016, 19:26

Otázka: kam by se u jednoranových, zlamovacích pistolí měl ( jinam ) náboj vkládat? Je-li další systém, sem s ním !!!!!



Yossarian8
Příspěvky: 3

Příspěvek#29 » úte 16. úno 2016, 19:40

myslel jsem to tak, že jsem se mockrát nesetkal právě se zlamovacími pistolemi a zajímá mě kvuli čemu byla vyrobená, popřípadě kdy

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#30 » úte 16. úno 2016, 19:52

Vyrobena mohla být třeba jako závěrečná práce oboru puškař.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů