Zbraň v autě

Co jinam nepatří...


jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#31 » pon 11. dub 2016, 13:08

Pod tím volantem budiž, ale na bočním panelu v pouzdře! Když budeš čekat na křižovatce na zelenou při chodníku, tak už to není skryté nošení :thumbdown: (v tomhle případě vožení). Můj názor je, že lepší je mít zbraň u pasu(na těle). Do toho auta se vždycky nějak napasuju a když auto opouštím, nemusím dávat pozor, aby mě nějaký kolemjdoucí civil ne-li policista viděl, jak držím zbraň a dávám si ji do kapsy(za pásek, pouzdra atd.)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#32 » pon 11. dub 2016, 13:09

SF: Přesně tak. Ale pro splnění zákona stačí přes pušku hodit deku (v obale to už mám - auto :D ) a přes pistoli čepici :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#33 » pon 11. dub 2016, 13:58

Hlavně je třeba si uvědomit že většina těhle držáků a schránek je určená pro americký auta ve kterých je prostě víc místa. Když to nacpeš do evropský nebo japonský káry (třeba i větší) tak o to budeš pořád zakopávat.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#34 » pon 11. dub 2016, 16:59

sarkafarka.loupeznik:Já taky nikde nepíšu, že je auto nemovitost, laskavě si to přečti znovu.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#35 » pon 11. dub 2016, 22:21

Píšeš o přístupné veřejnosti, ale to zákon nepoužívá už hodně dlouho :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#36 » pon 11. dub 2016, 23:06

Rough boy píše:sarkafarka.loupeznik:Já taky nikde nepíšu, že je auto nemovitost, laskavě si to přečti znovu.

Já si raději přečtu příslušné zákony, zkus to také... ;)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#37 » úte 12. dub 2016, 02:35

cipis píše:Píšeš o přístupné veřejnosti, ale to zákon nepoužívá už hodně dlouho :)

Máš asi na mysli ve vztahu ke skupině zp E, že...poněvadž jinak tento termín naopak zákon používá velmi často. Nicméně ke sk. E - tam se u nošení nerozlišuje KDE, tudíž všude - i na místě veřejnosti přístupném. Prostě všeobecně pro Éčkařovo nošení:
c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.
Mě jde ale o to, zda se interiér automobilu dá brát jako místo, které veřejnosti přístupné není (překonání překážky) a tudíž zda by šikovný advokát dokázal najít kličku, jak toto neskryté nošení obhájit.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#38 » úte 12. dub 2016, 07:15

Pokud onen automobil nejezdí jen po dvorku nemovitosti majitele zbraně, pak se jeho pohyb vykonává po veřejně přístupných prostorách... To by byl člověk mávající nabitým Glockem v zorbingové kouli uprostřed Staromáku podle tebe v cajku, že??? Taky je za překážkou a tak co si dělá uvnitř, je jeho věc...:-D V podstatě by se asi dalo i jezdit v autě a mávat zbraní na všechny strany, jako doma, protože přeci nejsem na veřejně přístupném místě... No nezbývá asi, než aby jsi to zkusil, jak dlouho to bude fungovat a který advokát se toho ujme...;-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#39 » úte 12. dub 2016, 10:09

Rough boyi - neskryté nošení pro civila neexistuje. Buď máš nošení, a to pouze skrytě. Anebo držení a to se rozlišuje, jestli podle prvního odstavce (tedy se souhlasem a uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí), kdy se o skrytém nemluví (tedy např. doma nebo u kámoša chodíš s pistolí na boku a může být vidět), či držení podle druhého odstavce, kdy je nařízená přeprava v uzavřeném obalu.
Takže jediná debata, která má trochu smysl, tak je ta, jestli zbraň pod dekou v autě splňuje podmínky uzavřeného obalu. Samozřejmě, že v zákoně napsáno není, že to má být neprůhledný obal, ale tady přichází na řadu "úmysl zákonodárce" :D
Ad veřejnost, jj, to jsem měl přesně na mysli ...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#40 » úte 12. dub 2016, 12:48

cipis: ano, už se k tomu pomalu dostáváme. Jde mi o to, jestli zbraň v držáku pod volantem, tím pádem relativně neviditelná pro okolí, se dá považovat za skrytě nošenou.
Dám ti příklad - budeš mít u pasu zbraň, přes ní jen na volno bundu. Zbraň je skrytě nošená. Resp. není nošena viditelně, abychom nazývali věci pravými jmény, pojem skryté nošení totiž ZoZ nezná. Pokud se ale sehnu a kouknu ti pod bundu, bude vidět. Samozřejmě se ale nepočítá s tím, že se někdo bude shýbat a koukat na kvér pod bundou, stejně tak načumovat do auta, dle shodné analogie.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#41 » úte 12. dub 2016, 13:30

Proč asi nesmí být zatmavená skla u auta? Aby bylo do auta vidět, tedy je naopak normální se do auta koukat :) Tedy by neměla být takto nošená zbraň vidět, ikdyž nakouknu okénkem dovnitř. Na auto se může vztahovat tedy to nošení (ne viditelně) anebo držení podle odstavce dva, tedy v uzavřeném obalu (vybité).
Jak jsem psal, celá problematika se nám smrskla pouze na to, jestli deka, přikrývající třeba tři pušky na zadních sedadlech, je "uzavřený obal" nebo ne. Na nošení by to stačilo (zbraň není vidět), ale tam je samozřejmě limit na dvě zbraně, takže jestli mám pistoli u boku, tak tam stopro může ležet jedna v režimu "nošení". Co ale ty ostatní.

Jinak tu analogii máš špatně. Správná je otevření dveří, kapoty, kufru atd. To tvoje je jako bys měl na sobě průhledné šaty ;-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#42 » úte 12. dub 2016, 13:53

Řekl bych, že ne. Analogii mám dobře - pokud bych ti začal otevírat u auta kapotu, dveře, jak píšeš, tak to je to samé, jako bych ti zvedal bundu, vyhrnoval triko. Načuhování pod bundu=načuhování do auta.
V tomto se holt neshodneme a je zbytečné to dál rozvádět. Nicméně konkrétně tvých názorů si vážím, vždy jsme se k něčemu konstruktivnímu dopracovali. Tady ale nebudu zbytečně tlačit na pilu, skryté nošení v autě je jedna z věcí, která mě trápí opravdu minimálně. Proč, to už jsem ostatně napsal v začátcích tohoto vlákna. U pojmu "uzavřený obal" by se dalo dovodit i to, k čemu a proč má být uzavřený a následně tedy i jak by měl vypadat.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#43 » úte 12. dub 2016, 21:29

cipis píše:Proč asi nesmí být zatmavená skla u auta? Aby bylo do auta vidět
Ale zatmavená skla přece smí být - akorát ne příliš, aby bylo vidět z auta ven.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#44 » úte 12. dub 2016, 22:28

Pánové u aut nesmí být tmavé folie pouze na čelním skle a bočních oknech u řidiče a spolujezdce.
Ostatní okna jsou poslední roky tmavá už z výroby u některých značek. Na zloděje to efekt nemá žádný, pokud chce už tuplem se tam koukne



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#45 » úte 12. dub 2016, 22:58

Výrobci podobných pouzder v USA asi mají advokáty a proto povětšinou vyrábějí pouzdra do vozidel jak pro open carry, tak pro concealed carry... Uvádějí, že tak reflektují zákony jednotlivých států a pozdra se od sebe liší tím, že z jednoho pistole vyčuhuje a druhé je koncipováno tak, aby jí celou zakrylo... Ale co mohou oni vědět o zbraních...:-D Mimochodem, je zbraň položená kamkoli ve voze skutečně nešena??? Já bych se hádal, že něco nosit není totéž, co něco vozit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů