Skryté nošení - stále stejná nebo různé pozice.

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » úte 25. říj 2016, 16:23

Jako začátečníkovi by se mo hodilo pár typů k nošení především subkompactu (G 26), ale i pistolí obecně.
Nosíte na stále stejném místě, nebo pozice měníte podle oblečení/aktivity? Je mi jasné, že z hlediska tréninku a obrany je určitě nejlepší nosit zbraň stále stejným způsobem.
Pokud nebudu na sobě mít zimní kabát, nejspíš hodlám nosit ve vnitřním pouzdru na kalhotách. Zatím tak nějak zkouším různé oblečení, pozice, aktivity a hledám si svou cestu.
Jako nejpohodlnější a zároveň poměrně dobře přístupná pozice mi připadá mírně vzadu na pravé straně (4 hodiny). Mám pocit, že zbraň na tomto místě téměř nepřekáží a při rozhovoru tváří v tvář je jen malá šance, že v této pozici druhá strana zbraň postřehne. Trochu bych se ale obával třeba cestování v plné tramvaji, nebo stání ve frontě, protože přeci jen, zezadu se při troše pozornosti dá zbraň zpozorovat, navíc člověk nemá nejlepší přehled o situaci za zády. V některých situacích by tak mohlo být poměrně komplikované zbraň uhájit.
O měco méně pohodlná mi připadá pozice přibližně na 2 hodinách, tedy vepředu v pravo. Člověk má ovšem v této pozici zbraň pod mnohem lepší kontrolou.
Je tedy lepší nosit na stále stejném místě i za cenu mírných komplikací při některých aktivitách, nebo si najít třeba 2 pozice a ty střídat podle toho, kde převážně se člověk hodlá pohybovat?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#2 » úte 25. říj 2016, 16:42

Tohle vyřešil jeden kolega elegantně, když už se musí v dopravním prostředku postavit k někomu zády, drží se štangle levou rukou a pravačku si lehce zasune jen jakoby mimoděk prsty do zadní kapsy. Takže má jednak přehled jestli mu někdo nešmátrá po šrajtofli a zároveň má loket v kontaktu s rukojetí, takže přítomnost krochny cítí taky.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3 » úte 25. říj 2016, 17:02

Já osobně nosím na 11. hodině, protože jsem levák, což je ekvivalent tvé 2. hodiny. Mám ale velkou služební pistoli, která je jinde vidět. Za chvíli si na to zvykneš, i když to někomu může překážet. Jak píše Rough boy taky si dám ruku do kapsy, v mém případě do levé přední.

Osobně bych šel jen do jedné pozice, abys pak v případě nutnosti nešátral na špatné straně.... Je to stejné, jako s nošením s nábojem v komoře nebo bez. Každý ať to nosí po svém, ale je důležité to dělat vždycky stejně......



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#4 » úte 25. říj 2016, 17:19

Nosim normalne pod rukou ale hlavne porad stejne.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » úte 25. říj 2016, 18:02

Nosím ve vnitřním pouzdře u prvního poutku pro pásek na pravém straně. Protože nemám nijak moc velký pivní mozol, tak o ni ani nevím. V sedě (třeba v autě) když se pošteluje, tak taky OK. Jak píše kk, hlavně neměnit. Měním jen, když jedu na LOS a to na pravý bok pod paži do vnějšího pouzdra s pádlem.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#6 » stř 26. říj 2016, 08:34

G19 ve vnitřním kydexu na 1 hodině. Blbě se s tím obouvá, ale jinak v pohodě, i sezení v autě. Blbý jsou na tohle moderní kalhoty, které mají nízký pas, tam je pistole pak dost dole a píchá do třísel. V army kalhotách netlačí vůbec.

edit: a na LOS vnjěší kydex na 3 hodinách. Stejně jako generál Patton nade mnou :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#7 » stř 26. říj 2016, 10:29

Levák, vnější látkové pouzdro dasta na 9-10 hodinách (tj 3-4 u tebe), překryté tričkem/mikinou/bundou. Sem starej skejťák, takže mám dlouhý trika. Nosím méně často a místo zbrane pak davam mobil, kterej tam drží, ja sem si na pouzdro zvyknul, aby nevykouklo a nemel sme porad tendenci na nej sahat :)

Na LOS vnejsi fobus stejný místo.


dasta WP99.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 26. říj 2016, 11:01

LOS i běžné nošení mého PPS ve vnějším kydexu na 3. hodině. Hlavně pozice aby byla vždy a za všech okolností stejná, protože funguje tzv. svalová paměť. Když si nacvičíš tasení z té jedné pozice, neměnil bych to, protože jednoho dne při tasení ti pojede ruka automaticky na to místo kam je zvyklá a ejhle, pistole je jinde.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#9 » stř 26. říj 2016, 11:39

Ja nosim TAURUS PT 738 ve vnitrnim pouzdre na 3.-4. hodine. Tam, kde citim potrebu, si vhodne "kryju zada". Ale ta moje pistolka je fakt tezko zaregistrovatelna i pod pomerne tesnym trickem. Ja ji vidim, vim kam se koukat, ale me okoli, pokud je mi znamo, nic neregistruje. Mou vyhodou je relativne objemny hrudnik, takze triko, ktere me nahore obepina, je mi v pase vzdy trochu volnejsi. Jediny problem mam pri hlubokem drepu. To uz triko casto pazbicku pistolky nezakreje, na to se ovsem da zvyknout a dat si pozor. Pri treninku IPSC nosim CZ 75 na temze miste v pouzdre vnejsim (nepouzivam ten IPSC drzak, ale normalni pouzdro). A ano, jsem presvedcen, ze pistole ma byt vzdy na stejnem miste.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#10 » stř 26. říj 2016, 11:53

tuton: docela zavidim, ja ty trika mam bohuzel pres hrudnik volne a pres pupek napnuty ... takze v lete at chci nebo ne musim nosim volnou vestu ktera to schova. Pravda ze treba na zahrade to neresim a proste pretahnu triko a ze je mi na boku videt boule neresim. Je to jen na zahrade.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#11 » stř 26. říj 2016, 12:38

Nosím ve vnitřním hybridu na pravém boku - ani pod těsnějším trikem si nikdo ze známých nevšiml. Vždy na stejném místě a chce to trénink tasení (nůž jsem kdysi vytahoval tak 20-30x za den, s pistolí to tak nejde... Samurajové prý kdysi jen tasili 1000x/den, aby se naučili dostat meč rychle a bezpečně z pochvy, protože můžu být exelentní šermíř/střelec,ale pokud nebudu umět zbraň rychle a bezpečně do bojové pozice...)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#12 » stř 26. říj 2016, 13:05

Já takhle ve Falcu.

http://www.imfdb.org/images/thumb/6/68/ ... S01E14.jpg Všude jinde mě to tlačí, bolí, obtěžuje, nebo je mi to blbě dostupné pro případné tasení.

Někdy i podpažák, ale ty psí kšíry už mě štvou. Když podpažák, tak spíš takto : https://www.milspecmonkey.com/clothing/ ... -pers2.jpg

Když mám krátké tričko a kapsové kraťasy, tak to mám na hulváta volně v pravé kapse kalhot a šprajcnuté tak, že mám pažbičku směrem vzhůru = stačí právě na úrovni kde mi končí prsty hrábnout do kapsy.

A vůbec nejvíce uvažuju o taktických kalhotách vhodných pro pistoli na rychlootevírání (typu Falco taška) na pravém stehně..Něco jako toto : https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 21c8e1.jpg Stejně chodím v podobných hadrech, Potřebuju hromadu kapes, takže pro mě nic nového v šatníku.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne stř 26. říj 2016, 13:08, celkem upraveno 1 x.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#13 » stř 26. říj 2016, 13:06

Na 1. hodině, není vidět IMO nic; ono stejně, i kdyby se jasně rýsovala pažba, pochybuju že vubec někomu docvakne HA, zbraň.

Jinak samozřejmě furt stejně (akorát občas nouzově bez pouzdra, když jdu jen za roh do kšeftu..).

Jediná vyjímka -- při běhání je v batohu, dosažitelná ze spodem rozepínací kapsy, ve které je klasická dasta na pásek; nic lepšího mě prostě nenapadlo, na těle by se zbraň myslím velice rychle rozpustila. Dostanu se k ní tak za 2s, což je nic moc ale lepší než nic. No a hlavně myslím, že při běhu mnohem pravděpodobněji uteču a nebo se vůbec nic nestane (nemám s sebou samozřejmě děti, manželky, kufříky s miliardami.. člověk vypadá dost otrhaně a cigáni se mě ani na zapalovač neptaj, a to ani ve vyloženě černejch čtvrtích..).

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#14 » stř 26. říj 2016, 13:12

P.V.: Ano, presne tak. Tasim tak trikrat denne. A kdyz skoncilo obdobi tricek a zacalo obdobi mikin (svetru), trenoval jsem to i vic. A az prijdou bundy ev. kabaty, zas si to nazkousim. Jsem pako, ja vim ;-) Ale i z duvodu nacviku taseni je dle meho dulezite mit zakladni pohyby vzdy stejne, tedy zbran na stejnem miste. I na rozhodnuti typu "u pasu nebo v podpazi" potrebuje mozek nejakou tu setinku vteriny a nedej boze, kdyz si vzpomene blbe...

dave1354: Tak behani je jednou z mala aktivit, kdy zbran s sebou nemam. Ale bezet 30km+ s batohem, mozna bych zauvazoval ;-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » stř 26. říj 2016, 13:35

I na koni se da jezdit s pistoli :)
Ale radsi v batuzku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů