Brynýrování za tepla Brno a okolí - kde, za kolik?

Co jinam nepatří...


McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#1 » ned 22. led 2017, 12:36

Ahoj, pořídil jsem si nového mazla M1 Garand a rád bych mu dopřál omlazovací kůru ve formě nového načernění. Začal jsem studovat co a jak a chtěl bych nechat udělat brynýř za tepla od profesionála. Máte zkušnosti, nebo mi můžete doporučit někoho z Brna a okolí (není podmínkou) prosím? A na kolik takový brynýř cca vyjde?

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#2 » ned 22. led 2017, 17:05

Rád se připojím, potřeboval bych opravit brynýrování na PPK.



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#3 » ned 22. led 2017, 18:14

Ptal jsem se nedávno orientačně na kompletní přečernění revolveru v Brně u Alfa-Proj a pokud si správně pamatuji, cena byla 5-6 tisíc.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#4 » ned 22. led 2017, 20:16

snad pět až šest stovek, ne? Mně předloni černili berettu za cca 500. za 5 litrů už je cerakote (či jak se to jmenuje).



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#5 » ned 22. led 2017, 20:29

horned.reaper: U Alfa proje přímo v té podnikové prodejně?

hugofalfar: Tu berettu ti černili celou, nebo jenom nějakou část? A jak do drží?



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#6 » ned 22. led 2017, 21:11

Mne komplet repase + samozřejmě černění dvou vzduchovek u Pacovského v Kolíně stála 3k.
Brynýr dělal asi tak třetinu ceny renovace.



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#7 » ned 22. led 2017, 21:20

Ano, v podnikové prodejně na Šumavské a cena byla opravdu v tiscících. Bude určitě záležet na rozsahu prací, požadovaném výsledku (příprava povrchu), složitosti zbraně...zkuste se tam zastavit a poptat se na cenu pro vaši zbraň. Věřím, že malá pistole vyjde přiznivěji. Přece jenom renovovat povrch revolveru S&W v mém případě bude asi trošku speciální případ. Pokud jste brynýr na S&W někdy viděl, asi budete vědět proč.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#8 » čtv 9. bře 2017, 08:04

Tak jsem převzal svoji PPK po obnově brynýru v AlfaProj - perfektní práce, pistole je jak nová, cena 2000. A s novou dřevěnou pažbičkou místo původní bakelitové vypadá suprově, i Bond,James Bond by z ní měl radost.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#9 » čtv 9. bře 2017, 20:05

McGoff píše:horned.reaper: U Alfa proje přímo v té podnikové prodejně?

hugofalfar: Tu berettu ti černili celou, nebo jenom nějakou část? A jak do drží?


Byla to Beretta 71, samozřejmě jenom to, co je ze železa. Jinak dnes jsem si přinesl Makarova kompletní černění za 1150,- .Chtěl jsem jen opravit černění na závěru, ale udělal to komplet a fakt tapistole vypadá nádherně :mrgreen:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#10 » stř 24. lis 2021, 09:49

Ahojky, není tu vlákno k brybýru za studena, tak to snad tady nebude vadit. Zajimalo by me, zda a co na brybyr za studena pouzivate, co byste ev. doporuzili. Google vyhodil od Balistolu, nebo Schnell. YT nejaky Super blue od Birchwood.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#11 » stř 24. lis 2021, 10:02

Blacky>Cernim za studena nejen zbrane, tech pripravku na bazi oxidu selenicicteho jsem vyzkousel nekolik a jsou v nich velke rozdily. Nejlip mi funguje kasovity Chemweld 9300 a nebo v tekute forme 9310. Ballistol Klever je take docela dobry, ale vychazi draz. Ale bacha, je to celkem toxicke.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#12 » stř 24. lis 2021, 10:56

Pouzivam treba kdyz kracuju nejaky sroubek nebo na miridla, nebo na tlacitko zasobniku. Hlavne nekombinovat s puvodnim cernenim nekde na zbrani! Povrch vypada jinak z fabriky a jinak po studenem cerneni. Nejde ocekavat nejakou trvanlivost takto upraveneho povrchu, ale da se to opakovat, takze jako nouzovka to pomuze, ale definitivni reseni to neni.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#13 » stř 24. lis 2021, 11:25

Jj presne o to mi jde. Opravuju starou Slavku po dedovi a musel sem nahradit srouby v musce a luciku. Takze bych to rad proste preliznul, aby to nesvitilo.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#14 » stř 24. lis 2021, 23:30

Studené černění je na pikaču. Kupte si pár laboratorních kádinek a Brunigal. S či N, dle toho, co budete černit:
https://www.funchem.cz/www-funchem-cz/eshop/14-1-POVRCHOVE-UPRAVY-KOVU/7-2-CERNENI/5/9-PRAGOKOR-Brunigal-S-1000-g
https://www.funchem.cz/www-funchem-cz/eshop/14-1-POVRCHOVE-UPRAVY-KOVU/7-2-CERNENI/5/179-PRAGOKOR-Brunigal-N-1000-g

Jde o klasické alkalické černění za tepla.

Veškeré drobné i velké díly dělám jen v Brunigalu. Pokud se zvolí dostatečně dlouhá doba brynýrování a podklad je dobře připraven, je výsledkem velmi odolný černočerný brynýr.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#15 » čtv 25. lis 2021, 06:52

Gapo Hájek v České Třebové. Když s sebou vezmete flašku něčeho dobrého, tak vám to udělají na počkání. Jsou maximálně ochotní a stojí to pár korun.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů