Čištění neprůchozích hlavní

Black Powder a vše co k tomu patří


Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#16 » čtv 19. říj 2023, 08:32

Díky všem je lepší se zeptat než to zničit. Ještě se zeptám střílíte někdo z té hlavně které má stoupání 1/66 těžší ogivální střely?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 19. říj 2023, 09:02

Myslím, že těžší střely se nikomu neosvědčily. Max. lehčí varianty R.E.A.L. pro daný kalibr...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#18 » čtv 19. říj 2023, 09:19

Jinak pozor, bavil jsem se s puškařem a ten mne upozorňoval, že sundání hlavňového šroubu a jeho následná montáž má jít pak správně na zkušebnu. Při špatné montáži může dojít ke špatné funkci a i destrukci zbraně.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#19 » čtv 19. říj 2023, 10:24

Všem díky nebudu to povolovat nechám to jak to je.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#20 » čtv 19. říj 2023, 16:05

A vysvětlil ten puškař jak se dá špatně namontovat šroub? Dyť to stačí očistit a utáhnout správným momentem. To nemá ani závěrovou vůli, která by se měla kontrolovat. A ani to není raketová věda. Moderní předovky mají dokonce ten šroub uživatelsky demontovatelný, kvůli čištění. To je jen otázka tolerancí na tom závitu. Jedině mě napadá, že by to nějaké vemeno přetáhlo až za mez kluzu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#21 » čtv 19. říj 2023, 16:29

stip píše:...Jedině mě napadá, že by to nějaké vemeno přetáhlo až za mez kluzu.


Ano a o tom to přesně je. Jsou fištróni, pro které je slovo momentový klíč naprosto neznámé a kteří to dokáží dát do svěráku a dorvat "na krev". Zatím se u nás (pokud vím) taková nehoda nestala, ale dnový šroub co projde hlavou dokáže IMHO divy... Lidi si moc neuvědomují, kam při míření směruje zadní část hlavně...

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » čtv 19. říj 2023, 17:11

No, spíš je větší problém to utáhnout přesně tak, aby tam šlo zašrubovat ten drum...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host