PEDERSOLI Le Page per/křes.

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#1 » pát 18. srp 2023, 06:13

Prosím majitele těchto pistolí, aby se podělili o své zkušenosti s touto terčovou pistolí. Ať již v ráži .44 nebo .36, perkus či křesadlo.
Primárně mně zajímá .44 perkus (kule, flastr, navážka) na terčovou střelbu....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#2 » pát 18. srp 2023, 09:04

To myslíš tohle ?

https://www.davide-pedersoli.com/en/products/le-page

No, já ji nemám. Na terčovou střelbu asi jedině perkusní verzi, ale to je asi jasné. Docela drahá hračka, obzvláště ty vyzdobené modely.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#3 » pát 18. srp 2023, 09:12

Bazarové kousky jsou zdá se k mání za docela rozumný peníz.

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/62 ... e-raze-45/

To jedno teda není určitě pedersoli a druhý inzerát nemá výrobce uvedeného.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#4 » pát 18. srp 2023, 09:21

kolombo: přesně to. Vše to jsou terčové pistole v rážich .31, .36 a .44. Křesačku dělají i s hladkým vývrtem... Záleží pouze, v jaké disciplíně se to střílí....

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#5 » pát 18. srp 2023, 09:27

Redsnake: toto bohužel není ono. Tyto jsou myslím od Armi Sportu (podobné dělalo více firem) a kvalitou někde jinde. Už jen , že tam dali německý napínáček.... Jsou to výrazně levnější zbraně....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#6 » pát 18. srp 2023, 10:04

Podle fotek u inzerátu to Armi Sport je, minimálně je zjevně jiná i pažba. Vypadá to, že všechny tři.

A je to fakt takový rozdíl ?? Já mám v téhle kategorii perkusního Patriota v .45, koupil jsem ho jako stavebnici a zatím ho spíše testuji a učím se s tím zacházet. Ale střílí to pěkně, to jo.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#7 » pát 18. srp 2023, 10:19

Určitě, dělalo se to i s kanelovanou hlavní a vždy to bylo cca za 1/2 ceny Pedersoliho pistolí. Už jen ten německý štechr je tam nesmysl....
Rozdíl v tom je určitě. Zpracování, spoušť , hlaveň (svého času tam dávali L-W). Prostě jako u každého sportovního náčiní. Pokud mí člověk odladěnou navážku, kuli a flastr... chodí to perfektně...
Samozřejmě s tím Patriotem se dá nastřílet také, ale nebude to tak konzistentní výsledek.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#8 » pát 18. srp 2023, 10:23

...jinak cca před 15-20lety jsem měl ty Le Page DP dvě. Jedna byla z výroby okolo 1990 a druhá novější. Ta starší byla lépe zpracovaná (dřevo i kov). Ty pistole tedy již trochu známa a nyní jsem ji pořídil z nostalgie znovu....

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#9 » pát 18. srp 2023, 10:26

1a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#10 » úte 22. srp 2023, 06:04

..tak koukám, že tady je to totálně mrtvé....
Začal jsem tedy hledat sám, co jsem dříve do těchto pistolí (pro ráži .44) používal:
Kule .430 (LEE kokila)
Flastr průměr 25mm. tl. 0,18-0,2mm
Prach Swiss No.2- 1,4g (22gn)
thumbnail_20230821_170750.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#11 » úte 22. srp 2023, 07:38

No, ono tu expertů na černý prach moc není -(

Já volám do Dave Western, když něco potřebuju a kupuju tam.

Ve .44 mám jen revolver a ten má střely a ucpávky jinak, takže moje poznámky jsou nepoužitelné.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#12 » úte 22. srp 2023, 09:20

Já to dám nějak dohromady sám... :-) a hodím to postupně sem.... Přeci jen mi ještě nějaké věci z doby, kdy jsem střílel BP mířenku zbylo.....

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 22. srp 2023, 10:06

Bohužel zlatý věk předovek je už pryč. Ale zase spousta věcí je napsána na webu, stačí hledat. Tady a nebo na strelectvi.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#14 » úte 22. srp 2023, 15:21

...to je fakt a je to škoda. Každopádně co jsem vše prošel tady a na střelectví, tak hlavně poslední dobou je to spíše takový ten tradicionalisticky přístup. Nic proti tomu, ale já bych z toho chtěl vymacknout co nejvíc jelikož ty zbraně na to povětšinou mají. Ne jen něco pořídit, nebo postavit a pak se modlit, aby to vystelilo pokud možno dopředu a nebyla z toho pampeliška :-)

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 22. srp 2023, 17:48

Nejde o to, co se píše poslední dobou, ale co se napsalo dříve.... :-)

Nevím, čo si představit pod takým pojmom "tradicionalisticky", ale já to vnímám tak, že tradicionalistický způsob je ten, kdy se střelec maximálně snaží přiblížit dobové praxi.... A pak jsou ostatní/modernisti, kteří neváhají použit např. lithiovou vazelínu, případně vojenské papírové "polonáboje" do loveckých pušek... a všelijaké vychytávky z "kosmických" materiálů...

Ti, co to nějak nabijou, aby to udělalo hluk směrem dopředu, jsou v lepším případě greenhorni, v horším neumětelové...

Škoda to je, ale doba je taková, že když to nejde samo, tak to lidi zahodí... :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti