Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#106 » ned 31. pro 2017, 09:54

Diky moc panove



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#107 » stř 3. led 2018, 11:23

jeste se zeptam (pro vas ostrilene matadory) asi uplne hloupe, ale jake je pocitove strilet z perkusniho .44 a "modernich" revolveru ruznych vetsich razi? prirovnali byste ten pocit k necemu?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#108 » stř 3. led 2018, 11:38

Zavisi samozrejme od konkretneho naboja / prachu / dlzky hlavne ale cierny prach je vzdy "makksi". Ma to pomalsi priebeh. Citit aj u nabojov - ci uz revolver alebo puska. Plnotucnu ciernoprachu .45LC je uz pekne citit ale na plnotucnu .357 sa v "ostrosti" rany nechyta (i ked mne pride aj .44 pokojnejsia nez .357). Vyhodou revolveru je to ze si spravis laboraciu aka ti vyhovuje.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#109 » úte 8. kvě 2018, 17:21

Dnes jsem byl podruhé testovat Remingtona na střelnici. Nabíjím necelou nábojnici .45 ACP Vesuvitu LC, nábojnici 9mm Luger hrubé krupice, kuli o průměru .454 a nakonec to zamáznu Indulonou. Je to asi hodně zvláštní, ale funguje to velice dobře. Na 25+m není problém trefit gong 6x ze 6. Zkoušel jsem 9mm Luger prachu a víc krupice, ale střely lítaly nízko a dost nesouměrně. Jen mi občas jedna komora nevystřelí na první pokus a začínám mít pocit, že je to tím stejným pistonem. Na druhý pokud vždy vystřelí. Je něco co by zkušenější doporučili jinak? Zatím mám z černoprachových zbraní přesně 25 výstřelů. :)

KCZ83: Zrovna dneska jsem měl možnost porovnat perkusní .44 a .44 Magnum, oba s 8" hlavní, takže relativně porovnatelné, váhově můj Remington cca 1,5 kg a kamarádův Taurus 2,5 kg. Perkusní .44 je velice měkká a pomalá rána a co se příjemnosti týče, není o moc horší než výstřel 9mm Luger z lehčí zbraně (samozřejmě celkově silnější, ale taky celkem příjemný výstřel). .44 Magnum je taky relativně měkká, ale ten kopanec je silnější a v lehčím revolveru to není nic moc, pokud si člověk nezvykne.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#110 » úte 8. kvě 2018, 19:16

Možná by to chtělo tužší mazání. Po výstřelu se ti ta indulona z vedlejších komor odfoukne. Jestli ti to dělá stejný piston a vystřelí až na podruhé, tak bude rozklepaný a zápalka nesedí nadoraz.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#111 » stř 9. kvě 2018, 20:00

... jj, kedysi som kúpil PeRe z druhej ruky a jeden piston bol evidentne menený, iný ako ostatné a zápalka na ňom sedela omnoho "vyššie". Tak som ho závitovou časťou upol do vŕtačky, zobral kúsok šmirgľu a za minútu bol piston ako ostatné :)



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#112 » pon 8. dub 2019, 07:06

Zeptám se asi hloupě, ale měřil někdo u této zbraně pro tu srandu úsťovku?

Občas si od běžných zbraní odskočim k perkusním (kamarád střílí) a má tento rámový revolver. Střílíme kule 9 gramů s navážkou 1.5g Swiss prach No.2 ( myslím že má tohle označení. Teď jsem si pořizoval hradla kvůli jiné zbraní, ale nedalo mi, to změřit.
Úsťovku to má 330m/s ....což mi trochu vyrazilo dech. Čekal jsem o dost míň.

Důvod proč jsme to měřili, bylo to, že do 44 Rem Mag Marlina s 20" hlavní, používám na celoolověné kule kuli rychlostí prach Pyrodex. A ten mi s navážkou 1.1 gramů z tohoto revolveru přišel pocitově výrazně slabší, než Swiss.
No, změření ukázalo, že to z revolveru litá 320m/s...

Je tu někdo, kdo má změřenou úsťovku? Jaký hodnoty a jaký prach používá, díky za odpověď.

Martin

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#113 » pát 7. úno 2020, 07:25

Zeptám se zde majitelů tohoto revolveru, zda má někdo porovnání Remingtona od Pietty a od Ubertiho. Osobně jsem vždy vnímal Ubertiho jako kvalitnější, ale někde jsem četl, že nyní je kvalita na podobné úrovni a i cenově se od sebe moc neliší. Pak je zde ještě tento revolver od Pedersoliho, ale to už je jiná cenová relace... Předem díky všem za veškeré info.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#114 » pát 7. úno 2020, 08:56

A ještě aby toho nebylo málo, poprosím o info ohledně výrobců jako je Armi San Paolo-Brescia, Euroarms, Armi San Marco... nějak se v tom ztrácím.... :-(

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » pát 7. úno 2020, 09:59

Důležité bude vědět, jestli chceš nový, nebo bazarový kus...
Bazarovky - obecně by měl být Uberti lepší, ale viděl jsem i ne uplně povedené kusy... Je třeba to prohlédnout a zkontrolovat.
Vyhodnotit konkrétní kus bude chtít i u nové produkce. "Podařenost" konrétního kusu asi bude důležitější, než jméno výrobce.
Pedersoli svoje revolvery prezentuje jako terčové zbraně a proto ta cena. Já mám Rodger & Spencer a ten má hlaven Lothar & Walther...



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#116 » pát 7. úno 2020, 10:46

U bazarovek můžu potvrdit, co píše Hungry. Uberti jsou přívětivější. I při správném mazání jde osa u Piett, které jsem měl v ruce po pár valcích vysunout hůře, kdežto Uberti (měl jsem své 3ks a všechny z druhé ruky) šly vždy hladce dvěma prsty. Nicméně ani na Pietty nebylo třeba nářadí, jen to chtělo zabrat.
Spíš bych se podíval na časování (to ale jde poladit), na pevnost uzamčení válce a na kouhout, padá-li v ose a nedře se vlevo či vpravo o rám.
Z ostatních výrobců mám zkušenosti jen s ASM. Když se jim reovlver povedl byl skvělý. Ale chce to pečlivě vybírat.
A jen lehce mimo téma... U bazarových Coltů to mám obráceně. Lepší zkušenosti s Piettami než s Uberťáky :)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#117 » pát 7. úno 2020, 13:18

Díky, za info.! Je mi jasné, že obecně u všech výrobců je to dost individuální a si jak v použitých, tak nových kusech. Ještě se zeptám, jak správně zkontrolovat časování?



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#118 » pon 17. úno 2020, 07:32

Mám ASM, jako není špatnej ale má mouchy - původní majitel (tupoun z dob kdy to bylo Déčko) na to sral a vývrt má pár důlků a aretace válce je taková volnější (při natažení je to celkem nulový)..

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#119 » stř 28. dub 2021, 12:10

Ahoj všem. Ještě bych se rád vrátil ke srovnání těchto revolverů (od Pietty a Ubertiho). Jak se koukat na to, že Pietta má mušku a záchyt páky na hlavni zřejmě lisován (nebo šroubován???) a Uberti je má v příčné rybině. Co jsem koukal, tak blíže originálu bude asi tímto řešením Pietta, ale výhodnější (z hlediska možnosti stranové korekce u mouchy) bude asi Uberti.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#120 » stř 28. dub 2021, 12:12

...ještě přikládám obr...
Pietta
pol_pl_Rewolwer-Pietta-1858-Remington-New-Model-Army-Steel-44-RGA44-106279_1.jpg

Uperti
rewolwer-czarnoprochowy-uberti-remington-1858-new-army-44-5-5-black-0108-inny-widok.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů