Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#91 » pon 20. lis 2017, 15:11

Diky

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » pon 20. lis 2017, 16:05

Pokud to není opravdu nezbytně nutné, nedělal bych to. Očistit rež se dá i s hlavní v rámu.



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#93 » pon 20. lis 2017, 16:44

Souhlas,do rozborky se mi moc nechce.Ovsem rám je mosaz nebo bronz( nebo co to je) a nemam tušení co by s tím černící lázeň udělala.Používám savo s NaOH,chci vyzkoušet i brunigal.Ale jak budou reagovat slitiny mědi...

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » pon 20. lis 2017, 16:59

Hm, tak mosazi se to moc líbit nebude...



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#95 » stř 22. lis 2017, 16:29

Ještě technická:co tu hlaveň v rámu jistí proti samovolnému vytočení?Je tam nějaký čep nebo je to dáno jen tuhosti závitu a silou zašroubování?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#96 » stř 22. lis 2017, 19:07

Drážkování hlavně :) Původní verze to neměla, ale novější typy mají na základě zkušeností drážky tak, aby střela při průletu hlavní utahovala hlaveň.

Co používáte za mazání na vršek střely? Někdo radil obyčejnou vazelínu. Chtěl bych Remingtona o víkendu vyzkoušet, pokud se povede počasí. Jak nutné jsou ucpávky pod střelu, pokud budu mazat nahoře komory?



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#97 » pát 24. lis 2017, 11:01

Ano taky jsem tu viděl, že někdo doporučoval Castrol vazelínu. Zkusil jsem a děkuji nechci. Je to jako by tam nic nebylo. Používám směs hovězího loje a včelího vosku (napouštím tím ucpávky, ale můžeš to mazat i přes střelu. Jestli nestihneš uvařit klidně použij obyč sádlo (v téhle zimě půjde i dobře střela zamáznout), na revovler to bude celkem stačit. V nouzi nejvyšší jde použí i něco jako Rama nebo Perla prostě takovejhle "máslovej" sajrajt.
Kdybys dával pod střelu ucpávku, tak jí omáchej v rozpuštěném mazání a máš vyřešeno, přes střelu nic dávat nemusíš.
O průšlehu jsem se hodně TEORETICKÝCH postřehů dočetl, ale za mě to tak horké není. A pokud budeš mazat přes střelu, tak ucpávku vůbec nepotřebuješ.
Ať už budeš mazat čímkoliv namaž taky osu válce, zespodu má vybrání, vejde se tam celkem dost mazání ;-)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#98 » pát 24. lis 2017, 11:29

Tak já viděl průšleh na vlastní oči dvakrát. Jednou to bylo bez následků jen s leknutím, podruhé došlo k poškození zbraně - ustřižená aretace, jak se válec cuknul při odpálení vedlejších komor.

Nicméně s mazanou filcovou ucpávkou, jak píše Flash, se to nestane.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#99 » pát 24. lis 2017, 12:48

Nebyl to průšleh spíš přes piston s odpadlou zápalkou? Ono při použítí střeli správného kalibru je válec střelou utěsněný. A pokud je střela menší, než by měla být, tak je chyba spíš v mezikusu než v postupu při nabíjení.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#100 » pát 24. lis 2017, 12:50

To už po letech nejsem schopný říct, ale v obou případech odešlo několik komor najednou a u jednoho případu vím, že měl majitel hooodně chatrné ucpávky (snad molitan).

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » pát 24. lis 2017, 13:47

Tak minimálně v začátcích BP střílení se střílely ledasjaké šišoidy... Ve válci držely, ale po obvodu 100% těsné nebyly. Bez použití vazalíny na střelu, nebo maštěné ucpávky pod střelu docházelo k odpálení více komor. Naopak odpálení přes zápalku u revolverů s otevřenými rámem mi nepřijde jako reálné vůbec, a u uzavřeného rámu možná, ale musí se sejít vícero faktoru na jednom revolveru... Mi se to za celou mou střeleckou éru nestalo...



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#102 » čtv 7. pro 2017, 06:56

Když nacpeš střelu do válce a hezky se ti ořízne, těsnost bych neřešil... Jinak zamazávám směsí hovězí lůj + včelí vosk, když dojde tak stačí i rostlinnej tuk na smažení. Třeba Ceresol nebo něco takovýho..



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#103 » čtv 28. pro 2017, 21:01

pročetl jsem si několik diskusí o tomto krásném perkusním revolveru, i o perkusních revolverech obecně a protože se v blízké době stanu majitelem jednoho kousku 1858 od Pietty a nemám s perkusními zbraněmi žádné zkušenosti tak bych vás tímto rád požádal o rady:

čeká mě návštěva zbraní Dave v Opletalce a nákup propriet u kterých mám jasno - čistící sada, prach, prachovnice, ucpávky 3mm, zápalky (remington pravděpodobně) a kule .454

pravděpodobně koupím i klíč na pistony, ale je opravdu nutný? nelze jej nahradit nějakým standardním nářadím?

další dotaz se týká mazání, rozumím proč je potřeba ale už se ztrácím v informacích z diskusí kde se míchají perkusní revolvery s předovkami. vyčetl jsem názory od mazání vepřovým sádlem, před tuk na pečení omega, vazelínu od castrolu, Lube 2000 (který jsem nikde nenašel), až po domácí výrobu mixů hovězího loje a včelího vosku. Existuje nějaký opravdu vyzkoušený, neškodný a funkční výrobek běžně prodávaný jako alternativa k pidikrabičkám mazání za X-stovek? Nemám samozřejmě problém koupit Wonder Lube vzhledem k tomu jak "často" si vystřelím, ale raději bych volil jinou alternativu.

a do třetice, vyčetl jsem že je vhodné revolver po střelbě vyvařit ve vodě s jarem. V jakém stavu se do vody dává? Předpokládám že se sundají střenky, ale je to vše? zbytek se ponoří do vody komplet? vcelku? nebo se rozebírá ještě více?

předem děkuji za pomoc, nerad bych něco zvoral :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#104 » čtv 28. pro 2017, 21:44

@Kluc na pistony si IMHO kup - samozrejme, da sa nahradit niecim vyrobenym doma ak sa ti chce, ale naco ?

@Mazanie - mozno ma puristi budu chciet umlatit ale mazanie som si spravil vlastne metodou 'zaves'. Nemajuc volsky loj som proste od suseda vcelara vybartroval vceli vosk (vratane rezidui), zmiesal to hmotnostne 1:1 spolu s bravcovym tukom, prevaril, mazem tou cistou stranou kde nie su zbytky propolisu a pod. a fungujem. Sugestivna otazka : myslis ze sa s tym niekde na divokom pohranici sr*li ? Proste brali a pouzivali co bolo. Toto funguje tiez - aktualne pouzivam do ciernoprachych nabojov.

@Kybel s vriacou vodou a jarou - perkus som nikdy nevyvaral, aj ked mozem z pakovky potvrdit ze to funguje pekne (vratane toho ze to okamzite uschne). Vzdy som to cistil tradicne - proste vyutierat, vycistit, WDcko ... namazat. Na nejaku neutralizaciu som kaslal. Ale samozrejme - ak to chces hadzat do kybla s vriacou vodou, tie crienky by som zlozil.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#105 » pát 29. pro 2017, 09:58

Pod to, co napsal MM, bych se klidně podepsal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů