Perkusní derringer CZECH GUN

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pát 8. zář 2017, 17:12

Blbost. Prach, krupice, střela a vhodně aplikované mazání velkým obsahem včelího vosku. Na zapalku navlect kousek ventilgumky...



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#62 » pon 20. lis 2017, 15:04

Zdravím.V poslední střelecké revue je článek o tomto "deringeru".Pracovní název gladiátor.Ješte bych přidal svou zkušenost s dlouhodobě nabitým deringerem.Jako tramp,svého času ještě bez ZP jsem sebou na vandry vozíval deringer GG.Jezdim za každého počasí i v zimě.Zbraň byvala v sumce na opasku, ne sice vystavena přímo dešti ale v zimě prochazela tepelnými šoky.Venku -5,v hospodě 25 a vlhko.Va noc jsem ji bral k sobě do spacáku,takže další vlhko z potu.Pistony a šroub do spodní komory mažu grafitovou vazelínou( jen závity).Mezi střelou a prachem filcová ucpávka napuštěná mixem včelího vosku a jeleniho loje.Před nasazením zapalky ještě lehce grafitkou namazán piston,ale jen tak aby nazasahovalo do slože a zatesnilo prostor mezi pistonem a zápalkou.Takto jsem to nosil celý rok v průměru co 14 dní po vandrech a ostatní čas v batohu do práce.Pouze po půlroce jsem vyměnil zápalky.Po testovacím roce na střelnici vyšli dvě naprosto bezvadné rány s penetrací 3cm smrkové desky.Pro úplnost hlavně 5 palců,střela origo GG,prach vesuvit 2g,ráže .45.Takže podle mého se da černoprachový prcek v pohodě nosit bez degradace vlastností prachu i delší dobu.



minas
Příspěvky: 1

Příspěvek#63 » ned 24. pro 2017, 17:46

zdravím,má také derringer 44..chci se zeptat jestli jsou povoleny vyrobené brokové naboje pro skryté nošení,diky..



stramen
Příspěvky: 2

Příspěvek#64 » čtv 28. pro 2017, 13:04

Srdečně zdravím. Mám ji! Mazlík od prvního okamžiku. Přesto nechápu, proč konstruktér „pověsil“ zpětný ráz výstřelu jen na čep sklápění hlavňového bloku. Mezi čelem bloku a čelem „závěru“ je totiž malá štěrbina a funkční tolerance čepu uzamykání bloku (jeho nesamosvornost) tuto podporu neumožňuje. Obavy znečištění výstřelovými zplodinami mi přijdou přehnané, zbraň stejně neumožňuje rychlé přebíjení ani v sebeobranné situaci. Otevření sedlového typu závěru nebývá problém i při znečištění. Důvodem štěrbiny může být kombinace přesného „dosednutí“ se stávajícím typem uzamykání hlavní. Možná by stálo za úvahu zamyslet se nad mírně kuželovým uzamykacím čepem?
Výrobce prototyp nepochybně podrobil poctivé zátěžové zkoušce, takže obavy, že blok po čase „uletí“ i s lučíkem, budou jistě liché. Tormentační značka je na bloku hlavní.
Malé srovnání: GG je krásné pevné retro, ale vytloukat selhače není snadné. Glad není sice žádný krasavec, ale pohotovost v sebeobranné situaci je nesrovnatelně vyšší. Hladký vývrt hlavní není na škodu ani s ogiválem, nejedná se přece o tečovou zbraň. Možnosti použití hromadné (příp. jednotné neletální střely) můžeme prodiskutovat později.



stramen
Příspěvky: 2

Příspěvek#65 » čtv 28. pro 2017, 19:38

Malá chybička se mi vloudila do terminologie - samozřejmě správně je "lůžkový závěr" namísto sedlový..., nebavíme se přece o bicyklech. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů