Koroze vývrtu u revolveru

Black Powder a vše co k tomu patří


Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#1 » stř 11. kvě 2016, 09:16

Zdravím Vás přátelé,
pořídil jsem starší perkusní revolver Remington 1858, předchozí majitel byl asi čunčo, tak ještě po týdnu z hlavně drbu bordel.
Po vyčištění sem v hlavni objevil pár (max. 10) drobných teček (velikost 0,5 až 1mm), jinak je vývrt hezký. Vím, že zplodiny z BP jsou hroznej sajrajt, takže časem by se něco stejně objevilo. Ale co jsem se chtěl zeptat, můžou ty flíčky něco způsobit a dá se zabránit šíření (nějak chemicky, nebo prostě pořádně mazat - čistit - konzervovat)? U 20cm dlouhý hlavně to není žádná tragédie, spíš mě to zajímá kvůli mojí posedlosti vývrtem :D S perkusákama teprve začínám, a nějaký kloudný informace o korozi u zbraní na černý prach sem nenašel, nepočítám rady na mytí hlavně ;)

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » stř 11. kvě 2016, 09:20

Opisana korozia vyvrtu je nic, ani to neries. Vycisti co ide, prebehni to ocelovou vatou a uz len pouzivaj a bezne cisti a udrzuj mastne.
Na presnost to nema ziaden vplyv. Mam originaly a kazdy ma nejaku tu jazvu vo vyvrte a lieta to rovnako, ako u novych kusov a nezanasa sa nijak viac.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#3 » stř 11. kvě 2016, 16:01

Ahoj, díky za radu :) Tu vlnu by měli mít normálně v železářství, viď? A jak se to používá? Dostatečně velká koule a protlačit, nebo udělat váleček a projet jak kartáčem?



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#4 » stř 11. kvě 2016, 16:03

A jakou hrubost? koukám na netu, že se to vyrábí v různý hrubosti..

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#5 » stř 11. kvě 2016, 16:21

Nešlo by to třeba rounem, kterým se čistí konce měděných (topenářských) trubek před pájením - nebo je to moc měkké? Já tím pár zrezlých věcí pucoval a šlo to dobře.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#6 » stř 11. kvě 2016, 17:22

Staci ti stredna hrubost, myslim ze je to 00.
Ak mas vyterak na lauf, normalne si spravis chuchvalec hr.cca 4mm velkosti 30x30mm a pretlacis to vyterakom, v mieste korozie prebehnes par krat hore dolu, ako keby si cistil napecene. Vlna neodobera material, len vyhladzuje povrch. Mozes si tym vylestit aj drobne korozie na povrchu revolvera, ako aj mosadzne diely.
Nepouzivaj spomenutu hubku na zdrsnenie povrchu, ta obsahuje abrazivny material, myslim ze korund, ta ti to doskrabe.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#7 » stř 11. kvě 2016, 17:29

Aha, tak to jsem nevěděl.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#8 » stř 11. kvě 2016, 17:33

Já mám repliku, takže povrch zatím nekoroduje :) Například tohle? http://www.obi.cz/decom/product/LUX_Oce ... 00/2200400
Tak jo, v pátek zkusím sehnat a uvidím :) díky ;)



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#9 » stř 11. kvě 2016, 21:56

Ještě jedna věc (nevím, jestli jsem to úplně pochopil) komory válce s tím taky vydrbu (to jsem zkoušel mosazným kartáčem na hlaveň ale furt tam povrchová koroze zůstává) ale potřebuju trochu přejet i čelo válce, nestrhne to brynýr?

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#10 » stř 11. kvě 2016, 22:00

S ocelovou vatou sa brynyr lesti v poslednej fazy uprav.
Jasne, ze si to popr. prskni WDcko, bude to lepsie vyplavovat hrdzu z porov.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#11 » stř 11. kvě 2016, 22:05

Jo to s WDčkem mě napadlo :) takže smotek nacpat do komory a kroutit..
Doufám, že se to povede aspoň trochu zlepšit.. Kvér se mi moc líbí, jenom ta koroze mi trochu tu radost kazí... se pochlubím :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#12 » stř 11. kvě 2016, 22:12

Ked budes kupovat, zober aj tu jemnu vatu 000 zide sa ti na lesteni povrchov, ovcas maju vsetky 3 hrubosti aj v Lidli, treba to vymaknut.
Ked sa snou naucis robit, zistis, ze ma siroke uplatneni pri kutilskych pracach.



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#13 » stř 11. kvě 2016, 22:27

no koukal jsem po internetu a zjistil jsem, že mě osobně by se to hodilo na spostu věcí :D Každopádně ještě jednou děkuji za radu :)



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#14 » pát 13. kvě 2016, 11:26

tak vatu jsem nikde nesehnal, koukali na mě co to po nich chcu.. Ale sehnal jsem různý druhy drátěnek na nádobí, hodně jemný tak to vyzkouším tím..



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#15 » pát 13. kvě 2016, 13:00

Co bylo povrchový tak je dole :) s dolíky už nic nenadělám, tak musím potlačit svůj detailismus :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti