puška Ardesa Vortek Northwest Magnum

Black Powder a vše co k tomu patří


zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#1 » stř 6. pro 2017, 11:24

Ahoj všem, před nedávnem sem přičuchl k černýmu prachu a nějak se mi to zalíbilo. Rád bych si koupil pušku Ardesa Vortek Northwest Magnum a chci se zeptat,jestli s ní někdo nemá zkušenosti , zda má cenu vůbec kupovat a jak to trefuje a podobně. Díky za každý info.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 6. pro 2017, 13:26

Historická technika, replika historické techniky, soudobá technika s "retro vzhledem"... dává smysl. Ovšem historický "motor" v moderní "kastli" je především cesta, jak se vyhnout legislativním omezením. U nás konkrétně pro člověka bez ZP, který by si jinak koupil normální pušku. Dle současných návrhů zákona se vnitro pokusí zařadit repliky mezi historické zbraně, ale tyto hybridy se stejně asi přesunu do C a registraci dle směrnice nevyhnou, ztratí tak smysl jako "zbraň, o které stát neví".

Podle mě má být černopraché střílení stylové, minimálně s replikou (třeba Ranger)... ideálně i s kostýmem a dobovým nádobíčkem ;-)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#3 » stř 6. pro 2017, 13:36

Já si taky trochu přisadím - inlajny jsou svého druhu móda a docela často se mnou začátečníci řeší, zda je koupit. Dialog probíhá asi takto:

JÁ: "Zvaž si, na co to chceš!"
ON: "Abych si jen tak vystřelil."
JÁ: "To tě za chvíli přestane bavit, a co pak?"
ON: "No, pak nevím."
JÁ: "Pak to budeš chtít prodat, se ztrátou, protože si s tím nikde pořádně nevystřelíš. Nemůžeš s tím na závody v mířence, ani na western. Lovit se s tím u nás nesmí. A tím to ztrácí celý půvab."

Plus to, co píše ladaj o příspěvek dříve - s dost velkou pravděpodobností mohou spadnout mezi registrované, protože nemají předlohu v letech do r. 1870.

Trefuje to dobře, ale spousta nováčků se snaží ten systém nějak odrbat, například tím, že hledají jiné střely, než originál sabot+FMJ, dávají na to nevhodnou optiku, kašlou na mazání (ale nabíjí olovem a Vesuvitem) a pod. Pak bývá výsledkem rozčarování a jen málo jich to dotáhne do použitelného stavu.

Jo a taky se přimlouvám za stylovost ;-)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#4 » stř 6. pro 2017, 14:18

Díky za info a jen doplním, určitě nemám v plánu odrbávat, jako sstrojař vím, že všechnom á svoje a má to nějakej důvod, proč se to tak dělá. Co se týče směrnici, tady to z mýho pohledu nemá cenu vůbec řešit, protože do registrace můžou spadnout i to u čeho se počítá, že tam nepadne, bohužel znám fungování Eu a oni nepřestanou dokud je nevyklepe někdo se směrnicíc jako celkem. Přimlouváte se za stylovost otázka tedy zní, co doporučujete v cenový relaci do 9500

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#5 » stř 6. pro 2017, 15:07

V této cenové relaci to bude samozřejmě problém.

Koukl jsem letmo na DAVE, většina levnějších od Ardesy "vyprodáno", totéž ostatní. Skladem Investarms od cca 11500,- Pedersoli od cca 16000,-. BVS - zajímavé kusy vyprodány. Brymová - levnější typy vyprodány.

Nicméně cena by neměla být jediný parametr, to je cesta do pekla a o cca 2-4 tisíce výše už by se snad dalo něco vybrat.
Opět jak psal ladaj - šikovné levnější modely jsou Ranger, Kentucky, Woodsman, Hawken.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 6. pro 2017, 15:10

Jedna z levných a hezkých pušek je ARDESA PENNSYLVANIA CARBINE
Obrázek

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#7 » stř 6. pro 2017, 15:22

JJ, i tak možno ;-) A našly by se další - ale ne všechny jsou aktuálně dostupné.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#8 » stř 6. pro 2017, 17:53

Pokud trváš na tomto stylu, tak v bvs.cz ještě mají Ardesu Vortek Ceral .50 a i Ardesu Strikerfiro .50 obé kolem 13.000 Kč. Nebo na zbranetobiasek.cz Vortek Northwest .50 za necelých 9.000 Kč. Když já se rozhodoval o koupi mé první pušky, vyhrála to nakonec Ardesa Ranger .45 s napínáčkem kolem 8.000 Kč. Tu ale už bude problém najít v aktuálních nabídkách. Nestěžuji si, že by byla špatná. A že už jí prošla hlavní pěkná hromada kulí. :-) Ono "plasťáky" mně nikdy nějak nenadchly, ale každý upřednostňujeme něco jiného.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů