První nůž pro syna

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#46 » pát 22. lis 2019, 14:55

Navíc nás vychovávali pomocí výpraskopalů a pohlavkometů. Když jdu dneska okolo základky, tak bych těm paňárům rozmazlenejm nesvěřil ani fotku gumového nože...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#47 » pát 22. lis 2019, 15:49

no vidite, brambory v popelu - dobrej napad pro dovzdelani juniora :)
nozik uz dnes dostal zpatky a nekde s nim ted neco pytlaci :)

bohuzel doba pomerne velke svobody i v nesvobode je tytam. o uplne svobode 90ek ani nemluve...
na druhou stranu, kdyz je clovek "normalni" , tak od tech blbosti deti odfiltruje a ukaze jim svet "normalnima ocima sveho mladi" a ne hyperkorektni neslanou nemastnou nudu dnesnich "snowflakes"
je pravda, ze to obcas vede na humorne situace - detatko, co vyleze 20m na spicku smrku na zahrade, pac honi veverku privedlo kdysi jednu navstevu malem k mdlobam.
na dotaz, jestli se nebojim jsem priznal, ze se bojim, ale prece mu nebudu zakazovat uplne vsechno. jako otec jsem zasahl - zahulakal na nej at neskace na vedlejsi modrin, ze neni tak sikovnej jako veverka (ta mu vzala caru) ;)

proste noze k mladi mladeho zdraveho kluka patri a kdyz se nauci par zakladu (jak to vzit do ruky, co nedelat a jak nebehat s otevrenym), neni to nijak zvlast nebezpecn...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#48 » pát 22. lis 2019, 23:25

Radim78: podle toho co píšeš tak děláš něco fatálně dobře...



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#49 » sob 23. lis 2019, 10:21

Obě moje děti dostali nože už asi ve školce a neustále upgredujeme dle schopností a velikosti. Když mladýmu bylo 8, tak jsme šli do hračkárny, že mu koupíme dárek k narozeninám dle jeho výběru. Už když jsme tam vstupovali ,byl nějakej divnej. Tak co by jsi chtě? V tomto momentě slzy na krajíčku. Auto na dálku? Mám. Nějakou Nerfku. Mám. Lego? Mám.Atd. Teď už regulérní pláč. Ty mi too stejněěě nekouuuuupííííš. Tak co sakra chceš?! Maaaačeetuuu. Tak co tady děláme?! Koupil jsem mu mačetu od gerbra a nespokojenější klučík na světě. Jemu 10 a ještě si nic neusek ,tak za mě dobrý.



mydlis1975
Příspěvky: 12

Příspěvek#50 » ned 29. srp 2021, 17:33

Zrovna dnes nastal čas,kdy rybičku dostal můj 5 letej syn.čuměl sem jak pako,kolik stojí,ale rybka je prostě rybka.Tak se mladej učí.Celkem to má v hlavě v cajku,kolem zbraní se mi moce od mala.Ale některým jeho vrstevníkům bych nedal do ruky ani umělou lopatku na písek.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#51 » ned 29. srp 2021, 17:35

v Lidlu byly začátkem prázdnin za 70,-

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#52 » pon 30. srp 2021, 11:06

... klidně mi nadávejte, ale rybička je falešný sentiment. Dnes předražený nesmysl v hrozivé China kvalitě, tam Mikov nakupuje. Nože mají kluci už 6 roků, pouze volím rozumnou délku, aby se s tím nezabili, když na něj upadnou. Stejně tak připomínám klukům, že nejsou žádné LGBT mutace, ale je kluci, holky a buz....



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#53 » pon 30. srp 2021, 11:29

To souhlas - rybka není rozhodně etalonem kvality. Ale člověk ji má tak nějak spojenou s dětstvím - prostě první nůž.
A když dáš před malýho kluka/holku dva stejně velký zavíráky (rybku a něco jinýho), tak na 90% šáhne po rybce - protože prostě vzhled.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#54 » pon 30. srp 2021, 11:57

Souhlas. Mám rybku na klíčích v práci, jako talisman. Nabroušenou, ale asik k nepoužití.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#55 » pon 30. srp 2021, 12:34

peknej nozik pro decka muze byt eldris: https://morakniv.se/en/knifeseries/eldris-en/



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#56 » pon 30. srp 2021, 12:42

Když loni nebo předloni jsem na rybičku narazil v Lidlu, tak jsem si ji také koupil, z nostalgie. Založil do šuplíku a od té doby nepoužil. Mimochodem, pro dítě (nevím, jak velké) bych spíše volil nůž s pojistkou (z mé vlastní zkušenosti nesčetněkrát pořezaných prstů :D ).



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#57 » pon 30. srp 2021, 13:08

Rybičky jsem kdysi přímo ve fabrice koupil dětem, asi nostalgie...
Popravdě, leží někde v šuplíku. Ta silná pružina při zavírání není pro děti... Můj názor

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#58 » pon 30. srp 2021, 13:37

Glock, souhlas, je to moc tvrdé a bez nehtů je to pro dítě peklo. U nové je sice čepel nerezová, ale střenky rychle zajdou. Já měl kdysi něco takového, rybička se mi nikdy nelíbila.
Obrázek
Dnes bych dítěti koupil neco s kolíkem nebo otvorem na palec a pojistkou.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#59 » pon 30. srp 2021, 16:53

Rybičku ani zadarmo, jak psal DesertEagel - falešný sentiment, stejně jako Primky, kola Favorit a asi řada dalších věcí, které napodobovaly kvalitu, na kterou nemohly dosáhnout. Dnes jsou to předražené cetky pro rozněžněné sentimentální padesátníky, kteří se imaginárně vrací do dětství.

Dětem bych dnes možná koupil Opinel, dělají vyloženě dětskou verzi. Jinak dcera dostala Moru, syn Kabar USMC. Sice jsou to levné nožíky, ale radosti s nimi bylo habaděj.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#60 » pon 30. srp 2021, 17:51

Opinely mozem doporucit tiez. Mladi ich maju doteraz aj ked uz k nim probudli dalsie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů