Levné slugy



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » ned 10. úno 2019, 11:13

Ahoj,

poslední dobou mě začalo strašne bavit střílet slugy, leze to ale dost do peněž a přebíjet se mi to nechce. Poradíte které slugy na střílení do papíru jsou nejlevnější?

Děkuji, Jenda

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#2 » ned 10. úno 2019, 11:28

Nejlevnější jsou yavalascar, ale stejně to je 18 Kč ks. Levný slugy jdou udělat jedině koupí kleští od lee, rozebírat brokovy náboje z broků lejt slugy a cpat to zpátky do hilzen.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#3 » ned 10. úno 2019, 12:15

Nebo střely slug, totožné hmotnosti jako navazka náboje ze kterého se náboj vyrábí, koupit. Lépe u někoho kdo lije vyměnit vysypané broky za slugy a doplatit něco málo.

postup prebiti je jednoduchý, trochu jsem se s tím vztekal pravda, ale jde to, pomocí domácích potreb, finanční úspora značná, je tu na to vlákno, video postup jednoho Čecha nedám - video smazáno porušení pravidel youtube. Trubky opravdu.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#4 » ned 10. úno 2019, 13:16

Nejlevnější možnost je vyrábět si voskové slugy (wax slugs)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#5 » ned 22. zář 2019, 20:30

No to sice jo, ale musíš mít k..e lít roztavený vox nad střelný prach a nesmíš chtít trefovat na delší vzdálenost, viz videa na youtube kde je pěkně vidět rychlá ztráta stability.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#6 » pon 23. zář 2019, 12:23

A je to někdo, kdo je lije? Dík



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#7 » pon 23. zář 2019, 17:54

Kolik těch slugů vystřílíte, aby se vám oplatilo takto experimentovat?



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#8 » čtv 2. led 2020, 23:55

Já liji, ale nikoliv ty Leečkové, mám vlastní kokilu. Ale stavím si celé náboje, nikoli jen měnění střel, jednak SBčkový maj v košíkách žebra a pak se to deformuje, navíc moje slugy jsou těžší, takže si dělám vlastní laborace. A kolik jich vystřílím? Zhruba 50ks za střelnici, ale střílím i Trap a další...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#9 » úte 27. zář 2022, 16:45

Dělá si někdo sluhy přetavením levného brokoveho náboje třeba trap 28 gr? Tam odpovídá myslím kleště od Lymana. Jaká je přesnost takovýchto slugu na 25 a 50m?
Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
susa
Příspěvky: 23

Příspěvek#10 » pát 8. pro 2023, 13:40

Dlouho se k tomuto nikdo nevyjádřil, v mezidobí jsem si vytvořil vlastní slugy. Pokud bude zájem, poskytnu více informací.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#11 » pát 8. pro 2023, 19:30

Sice broknou nestrilim, ale dobre informace se vzdy hodi.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#12 » sob 9. pro 2023, 08:35

Pokud se podělíš budu určitě rád. Brokovnici střílím rád, a kupovat furt slugy leze dost do peněz.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#13 » sob 9. pro 2023, 10:12

Taky budu rád, návštěva střelnice bez brokovnice ani nejde, díky

Uživatelský avatar
susa
Příspěvky: 23

Příspěvek#14 » sob 9. pro 2023, 21:25

OK, takže zde je návod:
Původní myšlenka byla ta, že sliji brokovou náplň do tvaru kulky a tu vložím zpátky do náboje. Náplň se ale slitím zmenší a proto je třeba náboj ještě "vycpat" tak, aby se do košilky vešel. Toho jsem dosáhnul tak, že po odřezání vršku náboje jsem si změřil všechny rozměry a na ty jsem přizpůsobil plastovou "vložku" do které se slitek namáčkne, tu jsem si vymodeloval a vytisknul na 3D tiskárně. Taky jsem si vymodeloval a vytisknul na 3D tiskárně i nástroj na odřezání vršku náboje. Jak ty vložky tak ten nástroj si vyžádaly několik pokusů než jsem to dotáhl do funkčního stavu. Teď to mám tak, že na každou gramáž a typ náboje mám jinou plastovou vložku, ale slitek dělám ve stejných kleštích, jen se tím mění výška slitku. Jak to funguje je vidět z neuměleckého videa co jsem natáhl na Youtube: https://youtu.be/ch7MTKNoe2Q.
Základem pro výrobu je výpočet průměru a výšky válečku slitku, což lze jednoduše spočítat zadáním parametrů zde: https://www.primapol.cz/kalkulacka/ . Vyšly mi optimální rozměry pro otvor v kleštích průměr 13mm a výška do 17mm. Kleště vyrobeny jednoduše tak, že jsem podélně rozříznul kulatinu, pak do ní vrtákem udělal díru, a nakonec celé přivařil do odbroušených štípacích kleští.
Nástroj pro odříznutí vršku náboje využívá zlamovací náhradní nůž.
Pro každý náboj je třeba trochu individuelně udělat tu plastovou vložku, naše náboje mají košilku s žebry, pro ktré jsem musel udělat odlehčení. Vhodnější byly náboje Mirage, které ty žebra v košilce nemají. Ty plastové vložky mají vnitřní průměr těch 13mm, vnější cca 16,5mm a výšku cca 17mm, jak které, některé musí mít díru pro špičku slitku - s výhodou je v kleštích využit kužel vrtáku, takže slitek i vypadá jako kulka.
Pokud někdo toto nebude schopen si sám replikovat, pošlete SZ a případně poskytnu STL soubor na výrobu vložky.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#15 » úte 12. pro 2023, 13:04

ještě se dají použít Fiocchi TT two. Taky jsou bez žeber.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů