Airsoft k tréninku



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#16 » sob 6. bře 2010, 10:21

To nesouhlasím. Protože strílim skoro rok sportovni strelbu 5,6 (.22) 9 mm.. , 38 .. A doma mám právě airsoftku a jako na takovy to suseni.. ono to staci a strileni na terc.. asi logicky zadna airsoft nesimiluje realnou zbran jako chovani co se týče...

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » ned 28. bře 2010, 18:18

Konečně jsem se dostal k focení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 28. bře 2010, 18:19

Samotná zbraň
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » ned 28. bře 2010, 18:20

A další fotečka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 28. bře 2010, 18:21

A konstrukce zásobníku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 20. bře 2014, 20:55

Airsoftová verze k mému Rugeru SR1911. Vzhledem k ceně za ránu a možnosti střelby na plechovky mimo střelnici atp. je s tím opravdu sranda ;) .

Téma ale zní airsoft k tréningu:
Je tedy potřeba počítat s omezením repliky vůči ostré zbrani. To znamená hlavně potlačit nutkání k rychlému opakování výstřelů a na každý terč střílet jen po jedné ráně - minimální zpětný ráz by jinak vedl k nesprávným návykům. I tak je potřeba dávat si pozor a neodbývat úchop.
Pistole pak špatně střílí pokud je skloněná pod 45° - plyn v zásobníku se přelije k jeho ústí a k výstřelu přibude ještě poměrně efektní efektní oblak odpařujícího se přebytečného média. Značně ale klesá efektivita jeho využití.
Na vzdálenosti pro praktickou střelbu je pistole přesná dostatečně, nad 15-20m je znát prodleva, než kulička doletí k cíli.

Momentálně pročítám články k problematice nácviku soubojového tréninku (Force on force).
Největší problém asi stejně bude sehnat lidi, kteří jednak mají vhodné zbraně a taky zájem na poněkud realističtěji pojatému využití as replik.
Na závěr si dovolím dát sem odkaz na stránky, které jsem pro tento účel vytvořil: https://www.facebook.com/pages/Pistol-t ... 6060609563
2x45.jpg

AS vs .45.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#22 » čtv 28. dub 2016, 09:26

Zoufalec píše:Tak jsem neodolal a koupil ji. Jedním slovem - skvělá. Dostřel kolem 70 - 80 metrů. Do 15-ti m s ní trefím bleskově plechovku od piva. A výkon? Pokud se dá u této ráže mluvit o výkonu, prostřelí na 10 m pivní plechovku (obě strany). Bombička s CO2 vydrží asi na 110 výstřelů.
Už jsem si zkusil postavit i nějakou stage pro LOS. Dvojstřely zvládá skvěle, druhá rána je stejně silná jako první. Výstřel je značně hlučný. Jenom ten zpětnej ráz chybí. Ovšem na druhou stranu, dá se s ní střílet opravdu kdekoliv.


Hele nechci ti brát nadšení ani tvrdit, že záměrně kecáš, ale airsoft hraju a tohle mi přijde krapítek přehnaný... 70-80 metrů (efektivní) dostřel je už na airsoftky opravdu hodně... Že to střílí bezva na 10-15 metrů nemám problém věřit... ale že to má (efektivní) dostřel kolem 70 metrů mi u krátké zbraně za 1500 Kč přijde trochu úlet... Jako věřil bych, že to tam "nějak s větrem v zádech" doplachtí, ale to je tak vše :-) jseš si tou vzdáleností fakt jistej? :-)

Ale jinak díky, zvažuju, že bych si jako sekundárku taky pořídil Compacta v CO2, kamarád ji má a je prima :-)

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#23 » čtv 28. dub 2016, 21:25

Mám Glocka 19 od WE, je tak o 2 mm širší než originál, tj. používám na něj dasta pouzdro, do kterého se vejde.



Thodthwerdthur
Příspěvky: 3

Příspěvek#24 » sob 11. črc 2020, 18:10

Zoufalec píše:Moc se v airsoftu nevyznám, proto potřebuji poradit. Docela se mě zalíbila CZ 75 D od ASG. http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=3484" onclick="window.open(this.href);return false;
Máte ji někdo? Jak to vypadá s životností? Chci ji jen tak pro zábavu na zahradě.


Mám ji už cca 6 let,jako záložka super,mám co2 verzi,na zahradní picání dobrá.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#25 » ned 12. črc 2020, 20:24

nejde o zmatení pojmů ? Airsoft přeci není CO2 na BB broky - viz třeba nahoře ta CZ75D Compact.
Ono střelba ocelovým brokem je něco jiného než plastovou kuličkou.



Erix
Příspěvky: 59

Příspěvek#26 » pon 21. srp 2023, 22:08

Zdar, je tady nějaký aktivní AS hráč nebo alespoň někdo, kdo AS zbraně využívá k "tréninku"? Na poprvé jsem se na to díval skrze prsty, ale potom co jsem vyzkoušel kopii m4, tak je s tím docela sranda. Stačí trochu představivosti a člověk udělá mini IPSC nebo LOS jako nic třeba na půdě. :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů