Přesnost střelby u vzduchovky

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#1 » úte 11. čer 2013, 09:28

Možná se zeptám úplně hloupě, ale vždycky mě hrozně zajímalo, jaktože je na pouti kolikrát takový strašný problém trefit růži, když mám při míření hledí a mušku v jedné ose. Jakým způsobem se dá vzduchovka "rozštelovat" tak, aby nebylo možné se trefit, když střelec míří? Párkrát jsem si vystřelil z malorážky a revolveru na klasické střelnici, a přesto, že jsem to dělal poprvé, nepodařilo se mi ani jednou minout terč (mířil jsem úplně stejným způsobem, tj. hledí a muška v jedné ose). Na pouti jsem to řešil tak, že jsem obětoval první diabolku a sledoval jsem, kam to letí a pak jsem vždycky mířil o kus vlevo nebo vpravo, podle toho, kam to zanášelo (z pěti pokusů čtyři růže a úsměv na tváři přítelkyně). :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 11. čer 2013, 09:37

I když se to nezdá tak i na metrovou vzdálenost dělá nastavení mířidel hodně + stav zbraně samotné. Používané diabolky či broky nebudou taky patřit ke špičce, zejména pokud si je dělají sami. Není v jejich zájmu aby to trefovalo :mrgreen:



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#3 » úte 11. čer 2013, 11:02

troufal bych si i říct, že některý kolotočář na té Slavii mířidlama pohne jinam schválně :-)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#4 » úte 11. čer 2013, 11:24

To je mi jasné, že není v jejich zájmu, aby se lidi trefovali, ale mně šlo spíš o to, jak toho docílí. Myslel jsem si, že mířidla jsou na hlavni umístěná napevno a nedá se s nima hýbat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 11. čer 2013, 11:58

Až na pár vyjímek jsou většinou v rybině. Pokud jsou pevná, je řešením radiátor a z fyziky známý jednoduchý stroj "páka".

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#6 » úte 11. čer 2013, 12:11

Tak to pak jo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host