Plynovky

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 18. úno 2010, 18:17

Pistole na nošení - náboj v komoře? cvičný, brokový, ostrý? :arrow:
Odděleno




Kdyz uz se bavime o naboji v komore, nevi nekdo, jak je to s bezpecnosti plynovek?
Ostra zbran nevystreli, pokud nezmacknu spoust, proti tomu je nekolikanasobne zajistena. Ale plynovka je jenom levna napodobenina za 3000, ma to aspon jednu pojistku? S bezpecnosti typu Glock, tzn. tri pojistky, si nedelam iluze, ale co kdyz mi spadne na zem? Bude BUM? :?:

Konkretne mam na mysli model Bruni GAP , 9mm PAK - kdyz se podivate na vnitrek, je hned jasny, ze tohle s ostrou predlohou(Glock 17) nema spolecneho vubec nic.

Takze se ptam, kdo o tomhle neco vi? Jak moc (ne)bezpecne v porovnani s ostrou je noseni s nabojem v komore?

Nepocitam ted chyby typu "rana jistoty s nabojem v komore", ktere jsou dany chybou hlavy :idea: , ne zbrane jako takove.

A prosim bez poznamek typu "Jee, dalsi kovboj s plynovkou. Stejne to k obrane nemuzes pouzit." Ja moc dobre znam pro a proti a myslim, ze existuji dobre duvody pro noseni plynovky. 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » čtv 18. úno 2010, 18:57

U plynovky bych si s tim zas tak moc hlavu nelamal. I kdyby to bouchlo, tak to nakonec rozdejchas (pripadne par dalsich). :twisted:

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 18. úno 2010, 18:59

Jo, takovej nomivamid v uzavreny mistnosti bude lahudka :twisted:

Kazdopadne by to bylo minimalne trapny. A ta mistnost by nebyla tyden pouzitelna :lol:



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » čtv 18. úno 2010, 19:56

No tak na plynovky bacha. Podařilo se mi kdysi s otcovou kopií Waltheru PPK v ráži 8 mm KNALL vystřelit při zajištěné pojistce slepý náboj. "Trefil" jsem tím slepákem kamaráda asi z 30-40 centimetrů do ruky. Jenom samotné částečky a splodiny hoření prachu mu potrhaly kůži a tekla mu z té pracky krev - naštěstí nic vážného. Větší nářez sem z toho měl já :twisted: Takže tam jde bezpečnost zbraně stranou.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » čtv 18. úno 2010, 20:52

Životnost těchto zbraní není nic moc, zejména u plynovek z bazaru kde je jejich tech. stav velká neznámá proto náhodný výstřel hrozí daleko víc než u ostrých zbraní. Ale smrtelné úraz při náhodném výstřelu není zas až tak pravděpodobný ( i když možný).



Tparanoik
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » čtv 18. úno 2010, 21:01

Já osobně vždy nosím ostrý náboj v komoře, kohout vypuštěn, pistole CZ83 - SA/DA . Z jediného důvodu - na druhý výstřel už prostě nemusí být čas.

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 18. úno 2010, 22:38

Patriku, ta plynovka je nova, nastrileno tak 50 ran.
Nejakyho urazu se nebojim, i kdyz nomivamid z nulovy vzdalenosti bez problemu nalepta kuzi. Horsi by byl ten psychologickej efekt na okoli a v dusledku na me :?
Nevite nekdo, jak je to konkretne s Bruni GAP?
A s tim Waltherem se ti to podarilo jak? Zmackl jsi aspon spoust, nebo to doopravdy byla ta prislovecna motyka, ktera spustila? :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » čtv 18. úno 2010, 22:57

Když si vezmete jak vysoko vystřelí plynovka světlici tak to určitě zranění dokáže způsobit.
Obávám se, že zde (a obecně na forech věnovaným ostrým zbraních) příliš informací nenajdeš. Zkusil bych Gunshop.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 19. úno 2010, 08:23

S plynovkama mám celkem dost zkušeností. Plynovka dokáže zranit na vzdálenost půl metru. Výrobci nedoporučují střílet na vzdálenost menší než 1 metr. Jinak když jsem přemýšlel, co za plynovku koupit, tak jsem se nad GAPem pozastavoval a vyzkoušel jsem si ji u kamaráda a zjistil, že radši ruce pryč od ní. Není to plynovka, na kterou bych se chtěl v nouzi spoléhat. Pomalu každá druhá nábojnice se sekala ve vyhazovacím okénku. Přišlo mi to divné a pak jsem pročítal fóra a prý u toho GAPu od Bruni je to normální :( Jinak zkoušel jsem i účinnost pepřových a paralyzujících nábojů a podruhé bych už nechtěl :lol:



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#10 » pát 19. úno 2010, 08:58

Jo ten walther vystřelil, když byl zajištěný a spouštěl sem úderník(což u originál zbraně ani pojistka nedovolí :idea: ) Jednalo se o novou zbraň koupenou z obchodu od FY Supra. Co se týče slzotvorného náboje střeleného z blízky do obličeje - prakticky přiložená zbraň na pravé líco tváře jednomu ožralcovi a zmáčknutá spoušť = vypálené kolo na kůži a trochu krve, ale jinak bez jakéhokoliv zastavujícího účinku. Bylo to v centru města před hospodou, kde řešili dva maníci spor a jeden tu plynajdu výtáhl - ostatní co jsme stáli okolo jsme si akorát potom poplakali. Jinak jsem měl ještě na odpalování pyrotechniky plynovku Walther P 22 v 9 mm PAK a tam vše fungovalo jak má, nikdy problém, ale vyzužití na něco jiného ty zbraně nevidím.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 19. úno 2010, 09:17

KamikazeCZ píše:Nejakyho urazu se nebojim ...

Je to sice trošku silnější ráže, ale pro představu - VIDEO - Výstřel cvičným nábojem 7,62x39 Cv do bloku gelu s přiloženou zbraní

Doporučuju pročíst text článku
http://www.rucevzhuru.cz/index.php/vide ... brani.html

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 19. úno 2010, 15:58

Jasny. Myslel jsem to tak, ze prip. zraneni by mi nevadilo tolik, jako ostatni "efekty".

K sekani nabojnic v GAPu: to se mi porad stava u akustickych(zkousel jsem dva druhy). U plynovych vsechno bez problemu.

[A dik MARKovi za oddeleni ;) ]

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#13 » úte 23. úno 2010, 08:20

hoj muj walther stáří 11let nošen skoro deně kvalita stejná jako u ostré verze má ji soused ...vystřeleno ca 2000střel různé munice 1krát zaseknuto vadná patrona --- ( pojistka leží vedle walther tactical)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » úte 23. úno 2010, 23:15

Před lety zakoupena na blbnutí a silvestra, vystříleno málo na posouzení kvality ale zatím bez závad. Teď si s ním hraje 3 letý syn, už se naučil vytahovat zásobník.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bohler 16/16
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » pon 29. říj 2012, 20:39

Zdravim milovniky zbrani měl bych menši otazku co se týče plynovek kamoš poříl plynovku do baru po par incidentech a nevi jestli ji može nechat pro použiti i dalšich spolupracovniku nebo ji musi mět jak ostrou pistol?? připadně bych poprosil radu o idealni druh střeliva k eliminaci utočnika ale pokud možno ponechat na živu bez nasledku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti