Dlouhá vzduchovka pro děti



mph1
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » úte 9. úno 2016, 11:43

Koupil jsem klukovi Crossman Raven (http://www.alexxxus.cz/Crosman-raven-havran-.177), pokud ho sezenes (ja ho sehnal na Slovensku za cca 1700,-)
Pekna, lehka puska, nabita na 1 zlomeni, strili velmi dobre. Jevi se silnejsi nez S620 s novou pruzinou. Jezisek k tomu prinesl Nikko Stirling 3-9x40AO, takze super sestava (u mne pro 12-13 let pubertaka). Predtim strilel moji S620, ktera je dost tezka. S Ravenem dal 10/10 do vzduchovkoveho terce na cca 7.5 m (ve stoje, v garazi).



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#2 » stř 13. čer 2018, 18:07

Oživím starší téma. Chtěl bych letos v létě pořídit vzduchovku pro děti, ale se zkrácenou pažbou, aby se z ní dalo střílet z ramene už od 6ti let. Učit se mířit s pažbou pod paží je zjevně blbost. Měla by být zlamovací (ne CO2, ne kompresor) kvůli bezpečnosti - jedna rána a dost. Z obrázků na e-shopech člověk moc nepozná, lepší jsou zkušenosti. Můžete něco doporučit? Díky.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » stř 13. čer 2018, 19:18

Nie je lepsia na ten vek este gulickovka ? Aby im to nebolo tazke / privelke.
Mame doma Baikal 61, v Cechach asi dost neznama vec - zohnatelna v Nemecku za ~ 100 EUR. Pazbu ma skracovaciu, zasobnik na 5 diaboliek, natahuje sa zboku. Ma to super spust - sice dost dlhu ale makku a relativne lahku, na plinkanie presnost super. Pogoogluj, pokial by ta zaujimala hod SZ, mozem to zmerat ake je to najkratsie. Moji boli o cosi vacsi (8 a 10) ked som ju kupoval, ale vyblbli sa s nou neskutocne. Magtech robi modely ARY - ale to bude tiez tak pre 8+. Dalsia varianta co ma napada je kupit pistol Crosman 1377 a k tej urobit z dreva pazbu na mieru - crienky idu jednoducho zlozit a namiesto toho by si tam chytil 'dlhu' pazbu, nemala by to byt ziadna veda vyrezat. Ak budete doma strielat vzduchovku tak ten Crosman je super vec nezavisle od veku.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#4 » stř 13. čer 2018, 19:31

Souhlasím, taky jsem koupil pro kluka Baikal 61, je ke koupi i u nás. Má pistolovku, pevnou hlaveň, stavitelnou pažbu. Střílí pěkně. Do 7,5 J, to pro děcka plně stačí. Stojí to 3 k, což dává imho velmi dobrý poměr cena / výkon. Vypadá cool :mrgreen: Co bych vytkl, je plastová šína vzadu v místě, kde by se hodil upevnit puškohled. Já tam hodil levný dioptr z Ruska.



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#5 » stř 13. čer 2018, 19:56

Já to řešil nedávno. Skončil jsem na dvojici Baikal 61. versus Weihrauch 30s.
Vyhrál němec, ale bylo to v podstatě nerozhodné.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#6 » stř 13. čer 2018, 21:30

MM píše:... Dalsia varianta co ma napada je kupit pistol Crosman 1377 a k tej urobit z dreva pazbu na mieru ...


Ten crosman vypadá dobře - a dá se přímo k němu koupit i pažba a lišta na optiku (nebo raději ocelový závěr se šínou) - o tom stojí za to pouvažovat. Zajímavý tip. Jediné mínus je ne-stavitelná pažba - u dětí je to trochu potíž, tam se délka rukou mění až příliš rychle :)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 14. čer 2018, 09:10

MM: nějakou tu pažbu včetně této na crosmana C1377 jsem vyrobil, s falešnou skromností bych mohl tvrdit, že v hobby dílně vybavené nejvýš ruční frézkou ve stolíku je to "na pár večerů", ale popis "jednoducho, žiadna veda... " je přesný opak věci ;-) Pro lepší přístup k frézování by šlo lepit ze dvou půlek nebo třeba i z více vrstev překližky vhodné tloušťky.

Navíc c1377 je cenově výhodná holá, v tuningu je to spíš sběratelská vášeň, protože už se dostáváš na cenu hotových víceraných čínských větrovek.

Jinak "baby rifle" jsem vyrobil s pistole rohm twinmaster (už se nevyrábí), má to od středu botky ke spoušti nějakých 32 cm. Děcka střílí s natahováním kohoutu, dospělý se k tomu smotá taky (ve stylu samopalu škorpion) a kropí plechovky v DA režimu ;-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » čtv 14. čer 2018, 10:41

@ladaj - klobuk dolu, ta pazba vyzera fakt pekne. Sice som tvoju uroven kvality nikdy nedosiahol, ale nejakych par kusi, mecov a podobnych zalezitosti uz mam za sebou ;). Osobne by som to tiez robil z (minimalne) dvoch kusov - vhodny obrys / rozmer by som overil napriklad prototypom z penoveho polystyrenu narezanehom dratom hriatym pajkovackou (na primeranie staci chytit k zbrani dvomi 'paknami' hoci aj z kartonu) a potom naostro to vyrezal z dreva. Frezovanie by som nechal na kamosa co ma truhlarsku dielnu, ale worst case by to slo aj nejako v domacich podmienkach. Ale to uz sme OT.
Tuning 1377 je predpokladam nieco ako tuning Rugera 10/22 = nekonecna diera na peniaze :D. Kazdopadne je to super hracka - akurat si pamatam ako ma boleli ruky kedze som deckam musel neustale pumpovat :mrgreen:.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#9 » čtv 14. čer 2018, 19:33

Pre SC1 a pripadne dalsich co by ich zaujimal rozmer. Pri maximalnom skrateni je vzdialenost od spuste po patku pazby ~ 30,5 cm.

Akurat dorazne doporucujem kupit naraz viacej zasobnikov. Je tam drzany takym bazmekom s pruzinou - a ked ho uvolnite, dokaze pekne vystrelit - co pokial nemate nastavenu ruku vo vysokej trave moze byt pakaren.

BaikalA.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#10 » pát 15. čer 2018, 19:04

Díky za podnětnou diskusi k tématu a zejména MM za měření i s fotkou. Dcera bude mít určitě radost :-).



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#11 » pát 19. říj 2018, 13:35

Po čtvrtroce ještě jednou děkuji, koupil jsem Baikal 61 a úspěch je veliký.

Každopádně to zpočátku nebylo jen tak, protože se ukázalo, že mojí dceru za tři roky školky nenaučili, jak zamhouřit jedno oko (co se tam dneska ty děti učí?). Takže dostala papírek + kolíček na ochranné brýle, ale pořád to nebylo dobré. Tak jsem nakonec vyměkl a osadil kolimátor z Aliexpressu se symbolem křížku. Od té doby v pohodě, míří oběma očima a hotovo. Já vím, že je to didaktická chyba naučit na kolimátor dřív než na mechanická mířidla, ale co mám dělat...

No a teď druhý zádrhel. Protože dcera nemá ještě dostatečnou sílu v ruce, nezamíří dostatečně stabilně při klasickém držení pušky, klepe se jí to. Takže u toho radši leží jako sniper, hlaveň má opřenou o špalek (už jsem objednal sandbag) a levou ruku pod pažbou. A k tomu směřuje můj další dotaz - dala by se na tuhle zbraň dát dvojnožka? Hledal jsem, ale z nalezených obrázků nic kloudného nepoznal.

Jinak druhá dcera (3 roky) to té starší už závidí, takže u nás doma kromě vzduchovky asi nakonec bude i NERF :-). A nebo kdybyste věděli o něčem chytřejším pro úplně malé děti, tak budu taky rád za radu.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#12 » pát 19. říj 2018, 14:02

SC1> ad zavírání oka - já koupil dioptr mj. právě kvůli tomu. Vyžadovalo to nějakou práci navíc, protože dioptr se dává na "soutěžní verzi", která má vyšší mušku, ale po nějakém tom broušení je to v pohodě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti