Primary Arms Platinum 1-8 X 24mm FFP ACSS RAPTOR M2



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#1 » ned 15. lis 2020, 19:21

Ahoj. Dovolím si udělat menší recenzi Primary Arms Platinum 1-8 X 24mm FFP ACSS RAPTOR M2.
Jo, je to kurva drahý, ale tak člověk si má dělat radost a když mu to ještě pomůže, tak o to je ta radost větší.
Co jsem chtěl - jedno sklo do 300m, kam chodím
- do 150m na rychlé sundání gongů
- do 200m na občasnou mířenku a gongy
- 300m na gongy
Po tom, co jsem koupil Vortex Strike Eagle 2020 5-25x56 s 34mm tubusem, mě to světlo dostalo. A začal jsem spekulovat, že bych něco s 34mm dal na Antrega s 12,5"se kterým běhám, ležím a měl bych tak řešení na výše popsané.
Jenže výběr s 34mm je jaksi omezený a z USA se mi to nechtělo tahat. Už moc peněz a záruka řekněme spekulativní. Ale třeba z OpticsPlanet puškohledy pošlou. Řešil jsem to s nimi a do CZ posílají. Částka za doručení je 65-75USD
Narazil jsem tam na Primary výše. Obrazec pro mé oko supr. Oko mi neostří tolik na záměrný bod, ale suprově reaguje na ty půlkruhy okolo a mohu hned pálit, jak tam mám cíl. Zároveň mi obrazec nepřekrývá cíl. Takže co teď...aspoň že se šlo v Habresto podívat skrz sklo, zda je vše dle recenzí. No, bylo, takže koupě a hurá na střílení.
Na 100m je 8x zoom overkill, takže se dá střílet i mířenka.
Obrázek níže - střelba v sedě, opřeno o zásobník (pořád střílím Hornady Frontier 55gr)
Soustřel pod 1MOA
Obrázek
Střelba v sedě, opřeno o zásobník, 16 ran, ať to má nějakou vypovídají hodnotu že :) nehet je pořád můj, takže délka 15mm
Obrázek
Střelba na 200m, střelba v sedě, opřeno už o bi-bod (kopie Atlasu). Střílel jsem na spodek té šedé zóny, takže pro mířenku by stačilo už kliknout dolu a 2x doleva. Ale hlavní je, abych ve 200m trefoval 20cm gong ne pivní tácek.
Obrázek
Plusy skla
34mm tubus
Luxusní světelnost
Perfektní osnova s propadem 223
Stabilita skla při 8x zoom
Na 1x je jak kolimátor, pro mě ještě při 3x zoom jako kolimátor
Podsvícení s mezistupněm, tak není třeba kroutit dokola, když chcete vypnout podsvícení
Mínusy skla
Váha přes 700g - jako je to znát, že máte v ruce těžkou pušku, ale i po 2h běhání a válení nemohu říci, že bych nemohl na ruku. Ale pro někoho to bude moc na dynamiku.
Cena by mohla být lepší :lol:
Komplet na fotce
Obrázek

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#2 » pon 16. lis 2020, 09:57

Moc pěkná hračka a celkově hezké shrnutí i s fotodokumentací.
Ještě napiš co tam máš za montáž.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#3 » pon 16. lis 2020, 13:24

Montaz je Vortex Cantilever 34 mm. Chtel jsem rychloupinaci, ale v dobe koupe nebyla zadna dostupna.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#4 » pon 16. lis 2020, 16:41

Koukám, že je to tak uprostřed mezi Razorem 1-6 a novým 1-10. Dokážeš srovnat? Je k tomu throw lever?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#5 » pon 16. lis 2020, 16:51

Bohuzel srovnat nedokazi. Razor 1-6x byl mimo vyber bo jen 30mm tubus a mensi zoom a 1-10x zase mimo cenove, tak jsem neresil ani divani se. Zoom paka k tomu neni, to ma Vortex lepsi.
Pokud jsi z okoli Prahy, neni problem se pres sklo podivat;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů