Vhodnost kolimátor na EDC zbrani?



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#16 » ned 22. lis 2020, 14:59

A jak často trénujete a jak vám to s malou pistoli jde?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#17 » ned 22. lis 2020, 18:51

S kolimátorem mám zkušenost z fulsize zbraní. Za mě jednoznačně výhoda co do zvýšení přesnosti, ale je pravda, že si to chce dost zvyknout, najít tečku není na první dobrou (hodně pomůže sušení). Jak už bylo řečeno, ve světle posledních událostí, není vůbec špatné být schopen trefit z krátké zbraně cíl na třeba 50m, tady vede kolimátor dramaticky. Samozřejmě ještě je tady otázka spouště a úchopu, tady už bude hodně znát, pokud to je sériová spoušť na Glocku 43 nebo SA na Bul Viper.

Uvažuju o upgradu. Máte někdo zkušenost s Aimpointem Acro? Dle fotek vypadá že je hodně velký, ale podle recenzí má údajně stejný půdorys a výšku cca jako RMR.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#18 » pon 23. lis 2020, 01:23

Henry píše:A jak často trénujete a jak vám to s malou pistoli jde?

Trenuji s ni pokazde, co jsem na strelnici a je to napytel. Mala zbran plus maly kolimator chce o dost vic treningu nez fullsize s vetsim kolimatorem.

Beda: Mikrovlnku nebrat. Velke je to dost, nerozsireny zpusob uchyceni, realny prinos oproti otevrenemu kolimatoru je maly. Nejhorsi je, ze okynko Acra je asi to nejmensi, co jsem videl. To i Holosun 507 ma vetsi sklo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#19 » pon 23. lis 2020, 19:52

Ale no tak. Trosku moc to dramatizujete.

Nikdo nerika nenoste to. Ale proste to hmotnost zvysi. Baterka o dost. A ze se sebeobrana deje nejoravdepodobneji vecer je urban legend a filmovy pocit, ze te zlocinec prepada ve tme. A i tak by malicka baterka fakt nenasvitila aby se dalo s kolinatorem strilet na 30m.

Kolimator hmotnost moc neprida to je fakt. Pokud ma nekdo potiz s klasickejna miridlana, tak jo at si ho osadi. Myslim, ze to je desne individualni, ale zadny vsespasny reseni to neni.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#20 » pon 23. lis 2020, 22:57

Tak třeba velmi velmi populární OLIGHT PL-Mini 2 má 73g včetně (vestavěného) akumulátoru a 600 lumenů, to je solidní světýlko. Opravdu je 73g na opasku tak moc? Světlo nejen umožňuje cíl vůbec identifikovat, ale to případné oslepení taky není k zahození. Přínos kolimátoru (obzváště za ty náklady a nutnost se významně přeučit) většinu lidí asi nepřevědčí, ale světlo na obranné zbrani je hodně užitečná věc a váží v desítkách gramů.

No a ke kriminalitě (to první je jízda pod vlivem, trošku mimo téma):
NOC.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#21 » úte 24. lis 2020, 09:58

S tymi svetielkami je zabava :) tiez sa to treba naucit.
Hlavne ten switch v hlave, ze ked to mas na zbrani - uz to nie je svetlo na pozeranie, lebo zaroven mieris zbranou.
Je fajn si to vyskusat na LOS, bolo par DQ, kvoli tomu, ze pocas "nestrelby"to svetlo na zbrani pouzival ako svetlo a premieril kadeco.

Ad. kolimator - nie je to na skodu, osobne nemam pod nim rad mieridla, lebo oci sa nevedia rozhodnut, velka bodka.
Trosku mi vadi farba - na svetlovodoch som presiel na zelenu, oci sa tazsie prepinaju na cervenu. Je dobre mat nasuseny natural point of aim, ked ti pri vyssom zdvihu zbrane a mensom okienku kolimatora uteka bodka z okna/po nahodeni ju nenajdes.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#22 » úte 24. lis 2020, 11:38

To: Honzajan a to trénuješ stejně jako s fullsize nebo se zaměřuješ jen na něco?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#23 » úte 24. lis 2020, 12:24

Davam vetsi duraz na co nejrychlejsi najiti tecky, takze taseni a dvojstrely nejlip se zmenou tercu, aby ta tecka poslouchala me. A tim padem i strelba jednoruc.
Hlavne jsem vypustil strileni s cimkoliv jinym.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#24 » úte 24. lis 2020, 13:22

Honzajan, tak to je fajn a jen tak dál. Chtěl bych si to zkusit abych viděl jaké to je. Já jsem už přesedlal jen na Glocka 43 a jedu vše jen s ním.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů