Kroužky nebo montáž na optiku



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » sob 12. pro 2020, 13:21

Jaké jsou rozdíly??? Co je lepší a horší a proč?



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2 » sob 12. pro 2020, 16:27

Co se tyce rozdilu - tak je to jako ve vsem - hlavni rozdil je asi v tom jak drzi nulu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3 » sob 12. pro 2020, 19:59

A co je tím myšleno? Jako jednodílná, vs dvojdílná motáž?

A xbran - jak jako držet nulu?



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#4 » ned 13. pro 2020, 10:47

... jde o to neztratit nastreleni pripadnym prehozenim / zmenou optiky ... sem na to ted trosku zatiznej :} ale ano - je to jenom jedno z ... zde je to pomerne pekne shrnuto:

https://outdoorempire.com/how-to-choose-scope-mount/



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#5 » pát 22. led 2021, 09:07

Z jakého důvodu se do těch levnější montáží vlepuje ta páska do prostoru kontaktu s tubusem optiky?
Má cenu to tam popřípadě nechávat?
Screenshot_20210122-090515_Samsung Internet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » pát 22. led 2021, 09:17

Myslím, že to prostě vymezí nepřesnost kruhu 30mm. Přilne na oba povrchy lépe, než jen ta barva na obou hlinících, aby to drželo a neprotočilo se. Nechal bych to tam.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#7 » pát 22. led 2021, 09:45

Uprimně v tom význam nevidím, snad spiš naopak. Tohle vyhodím a vylepím celý obvod Tesa páskou, skutečně to neklouže. Je to vlastně podobný postup, jen 360 dokola. Utahovat ten ne vždycky dokonale kulatej profil kov na kov do těla optiky mi přijde řemeslně docela brutální. Možná to není "taktické" což je dneska moderní fráze. A u extréních ráží to bude možná zase jinak.
Spíš rád vědel doporučený dotahovací moment na montáže ? Jiste každý výrobce či průměr šroubu to bude uvádět trošku jinak, ale potom se je čeho chytit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » pát 22. led 2021, 10:03

Takovýhle kroužky který potřebujou čímkoli vylepovat si zasloužej jen jedinou věc.........



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » pát 22. led 2021, 10:25

Předpokládám, že ta páska má zamezit tomu, aby se tam ten puškohled nepromenádoval kam si zachce = díra větší jak tubus puškohledu.
Jak píše sided - tohle obloukem do hliníku ve sběrných surovinách a koupit něco lepšího. Tubus by měl jít "nasucho" bez nějakých pásek - pokud nejsou kroužky v ose, tak je třeba jim trochu pomoct - zalapovat.

Byť se sám stydíc přiznávám, že na malorajdě jsem to taky "dočasně" řešil elektrikářskou páskou a nedotahoval na krev. Dočasně je to tam už asi 3 roky a nástřel to drží. Nicméně až bude čas a nuda, tak mě to lapování stejně čeká.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#10 » pát 22. led 2021, 10:49

Být to dokola, tak to chápu. Ale že dají jen křivej čtvereček na každou stranu..
To lapování chápu. Mám doma i diamantovou pastu. Jen mi chybí 1"váleček, který by proťal obě montáže.

Na fotce to vypadá jako vysoká páska, ale jinak je to jen setinka

DesertEagle píše:Spíš rád vědel doporučený dotahovací moment na montáže ?

Jako šrouby kol u auta. Do prvního "křupnutí" :lol:

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#11 » pát 22. led 2021, 11:00

mikymoto píše:Předpokládám, že ta páska má zamezit tomu, aby se tam ten puškohled nepromenádoval kam si zachce = díra větší jak tubus puškohledu.


... ne,ne, asi jsem to blbě napsal. Beru to spíš jako prevenci, protože furt experimentuju, laboruju a prohazuju a bojím se, že pokud bude objímka nedokonalá, tak se propíše do těla puškohledu. Šišku by páska nezachránila, to je skutečně mikro silné.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#12 » pát 22. led 2021, 12:22

DesertEagle píše:....
Spíš rád vědel doporučený dotahovací moment na montáže ? ....


momenty.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#13 » pát 22. led 2021, 18:44

... děkuju



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#14 » úte 26. led 2021, 11:48

Co říkáte na montáže Kozap? Přemýšlím nad typem 23. Pro CZ457. Jen teda nějaký recenze nejsou úplně best. Nenapadlo by mě? Jak je 11mm náchylnější na kvalitu zpracování, oproti 22mm. Ta rybina je dost jemná.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#15 » úte 26. led 2021, 12:09

Mám na 455 evo a pohoda.

K. - IMG_2658.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů