Zlomený torx při utahování kolimátoru

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#1 » pát 22. led 2021, 17:15

Zdravím, při utahování montáže kolimátoru (Holosun) jsem užvýkl čínský torx (klíč). Předesílám, že jsem nepoužil žádnou hovadskou sílu, prostě jsem jen točil dvěma prsty. Pahýl klíče zůstal pochopitelně ve šroubu. Jak to dostat ven? Opatrně zkusit odvrtat? Díky
PS: v podstatě bych to tam mohl nechat, nevadí to ničemu - akorát to vadí mně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » pát 22. led 2021, 17:32

To nejde vyklepnout? Vždyť to v tom nemůže být nějak moc zaseklé.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » pát 22. led 2021, 17:53

Pinzeta, proud vzduchu ci vody...zalezi, jak to presne vypada...

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#4 » pát 22. led 2021, 18:00

Podchladit, ohřát .... jít si s tím chvilku zastřílet - něco z toho by mohlo pomoci, nebo Tě to rozptýlí natolik, že na něj zapomeneš.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#5 » pát 22. led 2021, 19:15

To byl takový ten ve tvaru "L" ? Jestli jo, vypadá,, že měl buď kaz materiálu, nebo byl "překalený" jinak by se spíš kroutil jako tomu je obvykle u normálních "blátěných" šmejdů. Zkusil bych pokud je na tom zaseklém úlomku nějaká hranka na opření, do ní opatrně klepnout proti směru utahování, to by ho mohlo uvolnit. Jinak totéž co píše Mléčná dráha, hlavně ochlazení (mražák) nebo střelba.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#6 » pát 22. led 2021, 19:18

Vypadne sám vytřepou ho otřesy při střelbě

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#7 » sob 23. led 2021, 11:37

Díky za rady. Zlomilo se to uvnitř šroubu, takže to není za co zachytit (vypadá to, jako kdybych ten šroub zakápl cínem - nejdou sem vložit fotky napřímo a nechce se mi to někam nahrávat). Ještě možná zkusím nějaký špendlík a trochu to uvolnit (kouslo se to). Stlačený vzduch nepomohl, snad pomůže střelba. Do mrazáku to asi nedám, je to našroubované na upperu :(
Až bude venku, asi to vyměním za klasický imbus M4×25, přijde mi to praktičtější.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#8 » sob 23. led 2021, 11:52

CzechJoker : Co nějaký silný magnet a poklepat?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#9 » sob 23. led 2021, 13:48

Zkusím kirner, až ho najdu. Je to trochu kouslé, tak by to snad mohlo povolit, jenom magnet by asi nestačil - pokud bych to nevzal na magnetickou rezonanci...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 23. led 2021, 16:04

CzechJoker píše:nejdou sem vložit fotky napřímo .

jdou, nepiš hned do okna rychlé odpovědi, ale dej upravit v editoru a dole je pak záložka přílohy :))

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#11 » sob 23. led 2021, 16:54

A jo, fakt. Já myslel, že ty fotky musí být někde uložené a té záložky jsem si nikdy nevšiml (fotky odjinud jsem sem občas dával). Tož Mea Maxima Culpa, jak říká jeden italský žanek v bílém županu a v červených pantoflích.
Takže tady je ten obrázek, trochu jsem ho upravil v editoru, protože jsem to fotil narychlo a neměl jsem dobré světlo.

DSC01366.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#12 » sob 23. led 2021, 17:04

Navrtat 1.5 vrtákem a stopkou toho vrtáku vypáčit.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#13 » sob 23. led 2021, 18:27

Na tom lomu torxu je prd vidět, na devíti hodinách je náznak nějakého jako kdyby vrypu, nebo kazu a na třech se zdá být ďolíček, ale je to moc lesklý a řekl bych přeexponovaný. Jestli s tím nepotřebuješ někam pohnout, kašli na to a dej tomu volný průběh, nejspíš to časem vyklepeš střelbou. Na funkci (ani rostlináře) to stejně nemá vliv.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#14 » sob 23. led 2021, 18:38

Fotil jsem to sice profikompaktem, ale pořád kompaktem a tento snímek je výřez z velkého, protože mi to prostě blíž nezaostřil. Musel bych vytáhnout zrcadlovku, pak by to bylo lepší. Expozici jsem stáhl o 3 EV, stáhl jsem světla co to šlo, nepatrně projasnil stíny a přidal černou.
Vrypy tam asi nejsou, sice jsem do toho dloubal, ale jak je to tvrdé, spíš jsem se jen klouzal po povrchu.
Jako zatím mi to žíly netrhá, kolimátor jsem nastavil tam, kde ho chci mít, ale mám rád ve věcech pořádek.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#15 » sob 23. led 2021, 18:43

Njn, ještě mě napadá, že pokud není šroub na lepidlo, mohl by jít pořádným torxem vyšroubovat, ždibet osazení, hran tam dostupný je (alespoň napravo je vidět) ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů