Kolimátor Holosun SCS-PDP-GR



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#1 » ned 11. čer 2023, 08:57

Tak se zdá, že by nový kolimec pro Walter PDP měl být už opravdu každým dnem na pultech. Sice na něj čekám, ale první určitě stejně nebudu, tak až někdo budete mít čerstvé osobní zkušenosti, budu rád za každé info.



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#2 » ned 11. čer 2023, 11:20

Odkaz na produkt:
https://www.holosun.cz/produkt/otevreny ... cs-pdp-gr/

Info: je pouze pro PDP 2.0
https://waltherarms.com/blog/walther-pd ... g-system-2

To bude zase měsíc o rohlikách a paštice :shock:



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#3 » ned 11. čer 2023, 11:41

Jé, díky Hurvajs. Říkal jsem si, proč tam ten odkaz na produkt dáváš, když už jsem ho dal já do prvního příspěvku, a teď koukám, že jsem jej zapomněl vložit. :shock: :lol:
Takže děkuji za doplnění...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#4 » ned 11. čer 2023, 13:54

Taky na nej koukam, ale nakonec chci cervenej. Ta zelena taky funguje, ale pro me osobne je cervena o chloupek lepsi.



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#5 » ned 11. čer 2023, 13:57

Nemám zkušenosti. Je to individuální, nebo obecně je některá barva lepší? U laseru se říká, že zelená je lepší, u kolimce nevím...



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#6 » ned 11. čer 2023, 14:48

Je jedno, co se říká, je to čistě subjektivní



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#7 » ned 11. čer 2023, 17:31

Zajímavé, že na českých stránkách se o tom, že to je na PDP 2.0 nezmiňují. Člověk musí na původní stránky Holosunu.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#8 » pon 12. čer 2023, 09:14

Flame: Že by se konečně Holosun po 14 letech inspiroval u Trijiconu? To čumím :D

A teď vážně - jsem hodně zvědavý, bylo by super, kdyby někdo, kdo by dokázal srovnat obojí vedle sebe pak napsal pár postřehů. Nebo pokud si ho někdo z Vás koupí ve Zlínském kraji, tak dejte vědět a můžeme si porovnat... Kolimátory :D



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#9 » pon 12. čer 2023, 10:28

Satanáš píše:Flame: Že by se konečně Holosun po 14 letech inspiroval u Trijiconu? To čumím :D :D

Jak to myslíš? Trijicon má něco, co jde namontovat přímo bez destičky a bude to takhle nízké? Myslím tu otázku vážně, nemám zkušenosti, nikdy jsem kolim na krátké neměl, takže se neorientuji...



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#10 » pon 12. čer 2023, 11:58

Zafrézuj si závěr specificky pro RMR a máš - např. MOS glocky ;)
O bezdestičkovou montáž mi nejde, zato ten design kolimátoru je tak podobný RMR, že jsem si říkal, jestli číňani neupirátili fotku z Trijiconu. Neupirátili, překvapivě :D
Měl jsem v rukách pistoli s 570C a i když jde o impozantní čínské sklíčko, tak mi přišel o dost horší než RMR. Tohle vypadá na pohled srovnatelně a dost by mě zajímala kvalita skla, obrazce a jak velkou výhodu ve skutečnosti těch pár milimetrů bez destičky představuje. Teda kromě toho, že to vypadá kůl :D



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#11 » pon 12. čer 2023, 18:10

Takhle nízko kolimátor je velmi praktické…zachování stávajících mířidel a kompaktnost. Díky absenci destičky o něm vážně uvažuji. Ale teče mi olej z DSG :x tak pár měsíců počkám na zdejší postřehy prvních majitelů.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#12 » úte 13. čer 2023, 09:02

Zůstávám skeptikem, destička má 2,5mm, muška nějakých 4,7mm, takže očekávám, že co-witness bude fungovat v režimu, že sotva uvidíš vrchní hranku mířidel. Navíc RMR i s destičkou má spodní hranu skla těsně nad úrovní závěru, takže i Holosun bude muset být o to vyšší abys sklíčko neměl pod úrovní a podle fotek se zdá, že emitor je vyzdvihnutý nad základnu kolimátoru, takže si zase ukrojí z těch 2,5mm co jsi na mířidlech získal odstraněním destičky.
Stejně tak asi nepoznáš rozdíl na kompaktnosti (ani na hmotnosti), zejm. pokud jsi maniak jako já a nosíš 5" FS verzi :D
ALE! Rád se nechám poučit, když to bude jinak. Zatím pro mě zůstává validní hlavně argument, že to vypadá cool :D



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#13 » pát 16. čer 2023, 21:04

Zdá se, podle změny popisu na stránkách Holosun, že je SCS-PDP skladem... ;)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#14 » úte 20. čer 2023, 12:24

Tak co kucí, už ho někdo máte? Jsem na něj hrozně zvědavej a přiznám se, že váhám mezí jím a RMR, popřípadě Aimpointem P2

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#15 » úte 20. čer 2023, 13:42

Já čekám na červenej. Ale nikde není, ani na webu výrobce. Skoro mám pocit, ze to je nejaka dohoda s nekým (W??, nebo nekdo), ze bude jen zelenej. fňuk :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host