Montáž optiky na picatinny lištu...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#1 » čtv 22. čer 2023, 21:17

Přátelé, stále ve mne hloubá kacířská myšlenka pořídit LPVO puškohled na Evo3. Máte nějaký tip na rozumnou jednodílnou montáž pro picatinny lištu za dobrý peníz? Nechce se mi moc dávat trojku... Našel jsem optisan ear 30 za polovic. Má někdo vyzkoušeno na ostré zbrani? Popř jiný vyzkoušený adept? Nechci ušetřit a litovat, ale ani zbytečně přeplácet...



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#2 » sob 24. čer 2023, 22:43

Protoze tu moc odpovedi nemas, tak ti napisu o me zkusenosti s hodne lowcostovou montazi, za kterou schytam od puristu asi kritiku. Nicmene, ja puskohledovy ani montazovy snob nejsem, tak jsem nekdy kolem roku 2016 na eBay koupil asi za 200Kc tu nejlevnejsi dvojitou noname montaz co tam byla, abych ji mohl s klidnym svedomim vylehcit a nebylo mi ji lito kdyz se to nepovede.
Libilo se mi, ze ma subtilni horni pulkrouzky, nelibilo se mi kratky upinaci segment s jedninym sroubem, ale i tak jsem to na zkousku koupil.
Dnes se porad ta stejna prodava, odkaz: https://www.ebay.com/itm/192891380628

K memu prekvapeni byla ta montaz geometricky relativne presna, povrchovka neurazila, upinani se jevilo pevne a jiste a ani material nebyl nejaky zamak, ale vcelku dobry silumin.
Montaz jsem tehdy rozfrezoval a dostal se s ni nekam k 95g z puvodnich asi 120-130g (coz samo o sobe nebylo v te dobe vubec spatne). Strilela v prubehu let na dvou puskach (.223Rem a 22LR) a nastrel s rovnez lowcostovym UTG Bugbusterem vzdy drzel. Otlaky na liste nedela.
Pozdeji jsem koupil druhou stejnou, podobne upravil pro znameho, ten ji pouziva na AR10 a je taky spokojeny.
Ja zadny rozdil oproti drahym montazim nepoznam, ale nekdo treba ano. Kdybys tomu chtel dat sanci, tak dnes koupis na eBay nebo Aliexpressu za smesnou cenu podobne uz odlehcene montaze, napr. tuto: https://www.ebay.com/itm/333633423347



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#3 » ned 25. čer 2023, 12:32

Díky za tipy.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#4 » čtv 29. čer 2023, 14:28

Myslim ze zrovna jednodilnou Optisan 30 mam na VARce v 223 a no problem.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#5 » pát 30. čer 2023, 09:09

Díky. Ten optisan je za solidní cenu a zas by to neměl být vyloženě čínský shit. Ač tedy z číny bude :-)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 463

Příspěvek#6 » pát 30. čer 2023, 10:21

Jednodílnou Optisan EAR 30 jsem měl i na AR-10 a držela v pohodě, zpracování dobré.
Na ty noname z Ali, ebay atd. bych se osobně vykašlal, neznámý materiál, neznámá kvalita zpracování, sázka do loterie, jestli to nezkroutí puškohled nebo to nebude v ose, pár jsem jich měl a byly použitelné tak na baterku.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#7 » ned 2. črc 2023, 04:19

Poli> nechces napsat, ktere konkretne byly ty pouzitelne led na baterku? Ten typ, o kterem jsem psal byl geometricky opravdu dobry, meril jsem oba kusy.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#8 » sob 8. črc 2023, 16:41

libor007> vyblejsknul jsem tu cinskou upravenou montaz o ktere jsem ti psal na AR.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#9 » čtv 20. črc 2023, 13:11

Z vlastní zkušenosti, LVPO je dle mě na lehkou PCC problematické kvůli hmotnosti, za mě je lepší kombinace kolim, resp. Prisma a zvetsovák. Pokud vím že budí střílet dynamiku můžu zvetsovák odmontovat a mám lehkou zbraň, když potřebuju namontuji a mám zvětšení. Prismu a zvetsovák umí PA. U ostatních značek netuším.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#10 » ned 23. črc 2023, 22:16

Béďa> souhlasim, vychazi to hmotnostne lip. Ale pri 5x zvetsovaku to muze vychazet trochu delsi. Na ten muj spodni T4 patri mimochodem i zvetsovak na QD montazi a je to v porovnani s tim UTG videt. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti