Holosun HS507 Comp

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1 » pon 13. lis 2023, 09:30

https://www.holosun.cz/produkt/otevreny ... hs507comp/

Koupil jsem a nainstaloval tento kolimátor, takže bych se rád podělil o první pocity.
Jako první musím označit chybu v popisu kolimátoru na stránkách Holosunu, protože tento kolimátor NENÍ!!! vybaven solárním panelem s automatickou regulací osnovy. Ovšem to jsem věděl a nepožadoval to.

Kolimátor je opravdu "televize", ale díky tomu, že jsem ho namontoval na PDP FS 4" gen1, tak to tak zase nějak extrémně nevypadá.
Věc pro kterou jsem ho vybral byly zaměřovací obrazce, ze kterých nejvíc používám (zatím) pouze kruh respektive "podkovu" velikosti 8MOA (tu nejmenší) bez bodu nebo kruh 20MOA s tečkou. Ta první nakonec vyhrála a zatím si jí nechávám, protože tečku občas hůře hledám, podkovička je lépe vidět a nezabírá tolik "obrazu". Intenzita se dá nastavit tlačítky a dlouhým stiskem tl. + se dá zablokovat ovládání. Díky velké obrazovce není problém obrazec rychle najít a dobře se zapichuje. U PDP jsem použil destičku přímo od Walthera a ve výsledku úplně dole na obrazovce jde vidět horní hrana mířidel, takže nouzově by se daly i použít a není potřeba tak řešit zvýšená mířidla.

Jako výhodu vidím velikost obrazu (není primárně určen na skryté nošení, ale pro sport) a velkou možnost výběru zaměřovacích obrazců. Nevýhoda pro někoho může být právě velikost a absence "soláru". Bohužel zatím Holosun nenabízí gumovou krytku, která by se hodila při transportu.

Po prvním nástřelu a seřízení osnovy jsem velmi spokojen a uvidíme jak to bude s výdrží a odolností. Se zaměřovacími obrazci si ještě pohraju.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti