Výběr optiky na dlouhou malorážku



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#31 » čtv 8. čer 2017, 20:35

Jo takhle, no tak to jo, uz rozumim :-) No se Strike Eaglem na 6x zvetseni na AR-15 je to celkem v pohode, a to ji mam oprenou jen o nejakou deku...ale zvetseni 24x nebo 32x, to je uz asi jiny kafe.

Na kabat kaslu, delam to presne jako Ty...aspon mam motivaci se pred strilenim vyklidnit a zrelaxovat...nebudu si lhat do kapsy nejakym olovenym hubertusem :-P



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#32 » stř 15. lis 2017, 11:10

Ahoj, potřeboval bych poradit od těch více zkušených v oblasti optiky. Koupil jsem si malorážku CZ 455 Standart v ráži .22Lr a chtěl bych na ni posadit nějakou optiku. Střílet budu na 50 m tak zhruba 2x do měsíce a jen tak pro radost. Žádné soutěže. Prošel jsem spoustu diskusí a nakonec jsem vybral tuto: http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/79 ... mfire.html myslíte že je tato optika dostačující? Máte s ni nějaké zkušenosti? Můj limit je do 3000 kč a nerad bych koupil optiku za 2900 a poté zjistil, že jsem udělal chybu a daleko lepší je nějaká za 2000. Díky za každou radu.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#33 » stř 15. lis 2017, 11:12

Omlouvám se, odkaz mi nejde otevřít. Jedná se o optiku Athlon Optics Neos 3-9x40 BDC 22 Rimfire na stránce http://zbrane.habresto.cz



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#34 » stř 15. lis 2017, 14:16

Athlon Optics je firma se sídlem v americe vyrábějící v číně a údajně v japonsku (vyšší modely). V této cenové relaci se jedná o 100% čínu se všemi důsledky. Dovoz do ČR je celkem čerstvý, takže asi nenajdeš mnoho majitelů kteří by poreferovali.
Pokud chceš slušnou optiku tak budeš muset připlatit alespoň 2x tolik - pokud nemůžeš, tak budeš muset být spokojený s tím co dostaneš :D
Jo a poznámka - nevím jestli sis všiml, že ten Tvůj model má pevnou paralaxu (bez informace od kolika metrů).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#35 » stř 15. lis 2017, 15:47

zalezi na kriteriich posuzovani, zkus upresnit



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#36 » stř 15. lis 2017, 18:06

Taky jsem si pořídil malorážku na blbnutí, tak sem minulej tejden kupoval "levnou" optiku.
Po studování všech možnejch recenzí na netu, jsem se rozhod pro Nikko Stirling Mountmaster 3-9x40AO

Navšivil jsem ještě místní obchod podívat se co má v nabídce a k mému překvapení byli ve vitríně puškohledy od Stirlinga. Mnou vybraný 3-9x40 tam byl bohužel levnější model bez korekce paralaxy.

Ale měli tam i Nikko Stirling Mountmaster 3-9x50AOIR. Který jsem si po vyzkoušení nakonec odnesl za cenu stejnou jako v eshopu.
Na střelnici sem byl zatím jen jednou, ale sem s ním v touto chvíli spokojen. Jedinný problém byl, že muselo pryč hledí z malorážky, protože překáželo i při použití vysoký montáže.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#37 » stř 15. lis 2017, 21:26

Ahoj, toho Nikko Stirling Mountmaster 3-9x50AOIR se docela bojím neboť všude to doporučujou pouze na vzduchovky. Taky jsem na to koukal ale celkem mě to odrazuje abych potom nekupoval 2x :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#38 » stř 15. lis 2017, 21:32

Teda nic ve zlým, ale tyhle optiky by zařadil spíš do tohodle tématu, neb původ je stejný
viewtopic.php?f=50&t=7812&hilit=%C4%8D%C3%ADny

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#39 » stř 15. lis 2017, 22:25

athlon bych nesrovnaval s aliexpress. mam ho a jsem spokojen



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#40 » čtv 16. lis 2017, 08:00

Jan Kapoun. Pozor! Pokud je optika doporucena na vzduchovky, zejmena pruzinove vzduchovky, tak na malorazce vydrzi na 100 %. Pruzinove vzduchovky jsou zabijaci optik. Takze nejdrive je treba zjistit, na jake vzduchovky jsou doporucene.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#41 » čtv 16. lis 2017, 08:57

Serz píše:athlon bych nesrovnaval s aliexpress. mam ho a jsem spokojen

No já reagoval na doporučení Nikko Stirling Mountmaster, což už je opravdu jen hračka za 1,5 tisíce. Nicméně pokud kupujícímu stačí, že má na pušce namontován tubus, skrze který lze koukat dopředu, tak proč ne. Já už skrz tyhle hračky koukal a děkuji - nechci (a nemůžu ani s čistým svědomím doporučit). Když už levnotu, tak raději pevné zvětšení - variábl v této cenovce nebrat.
Hledá-li někdo extrémně levné puškohledy určené původně na větrovky, tak bych doporučoval studovat na jiných fórech, kde najde více lidí kteří je skutečně mají a používají - namátkou:
http://www.alexxxus.cz/puskohledy-prehled-recenzi
http://forum.gunshop.cz/optika-f4.html? ... 7f638f249d

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » čtv 16. lis 2017, 10:03

Jednu dobu byl na gunshopu velkým hitem levných optik Optisan Cobra 3-9*42, co by se do cenového limitu vešel, má paralaxu...
Fíčuru s osvětleným křížem (Hawke Airmax) mám na vzduchovce a nikdy se nepoužila... dokud vidím na terče, vidím i osnovu a naopak.
Naposledy upravil(a) ladaj dne čtv 16. lis 2017, 10:12, celkem upraveno 1 x.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#43 » čtv 16. lis 2017, 10:10

:D To je přesný. Na jednom puškohledu podsvícení mám a jelikož jsem ho kupoval z druhé ruky, tak už byla baterka vydudaná. Tož jsem si řek, že ju vyměním až si vzpomenu koupit v krámě u pokladny (mívaj tam ty tabletky pověšený v blistru).
Nu mezitím jsem stihl navštívit párkrát střelnici a zjistil, že to na střelbu fakt nepotřebuju. Střílet chodím ve dne, takže je vidět na terč a kdybych na něj neviděl, tak mi je podsvícení stejně na prdlačku - nebudu mít na co mířit. Takže puškohled s podsvícením (alespoň pro mě) nemá pro střelbu do papíru žádnou přidanou hodnotu.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#44 » čtv 16. lis 2017, 23:25

2 mikimoto:
Koupil jsem si starou 451 za pár tisícovek, takže dávat na ní optiku za 10 a víc mě přijde mimo realitu.
Proto jsem hledal nějakou v adekvátní cenový relaci a Nikko Stirling mě vyšel jako nejlepší volba. Dost lidí píše, že ho má na pružinovce bez problémů, takže na malorážce bude vpohodě. Při zkoušení jsem se podíval i přes optiku za 12, ano rozdíl tam je určitě poznat, ale není tak velkej aby měl cenu 10litrů navíc.
Na sranda střílení do papíru a brokovejch patron na 50m co má střelnice u nás, je tahle čína určitě dostačující. Pokud se zlepším tak, že budu chtět místo brokovej patron sestřelovat .22 nebude mě na to určitě 451 stačit a pořídím si lepší, přesnější malorážku a k ní taky pořádnou optiku.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#45 » čtv 16. lis 2017, 23:39

u optiky obecne plati, ze dostanes co si zaplatis

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pajapety a 7 hostů