Kolimátor OKO

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » pát 10. led 2014, 20:42

:arrow: odděleno z Sa vz. 58 - doplňky

Ahoj to s "OKEM" jsou nějaké problémy? Docela jsem o něm uvažoval a myslel jsem si že když ho používá armáda, že je to na kosu OK. Můžete to kdyžtak někdo trochu rozvést? Docela by mě to zajímalo. Dík

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » pát 10. led 2014, 23:37

jedni ho chvali, druzi nesnasi a ja zatim potkal pouze lidi se stejnym nazorem jako mam ja - je to smejd. Na plastomet dobry. Ale na ostrou zbran bych ho nikdy nedal. Radsi bych nasetril na neco co fakt funguje a bude fungovat a je overeny. Ted jsou na 805 ZD-Doty stejne ,,kvality´´ jako OKO. A nevybiral bych podle toho jestli je to zarazeny v radove armade. Spis koukat co maji nake specialni jednotky ktery do vyberu mohou vice kecat ;) A ted do me lidi :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » sob 11. led 2014, 00:27

Tak já mám Oko na kulovničce ráže 30 - 06 Spr. a naprosto super. Co jsem měl, tak je to, to nejlepší. Na naháňce obě oči otevřené, bod jasně viditelný, co rána, tak trefa.
Každý rok na začátku myslivecké sezony zbraň nastřeluji.
Jasně, volba může být i jiná např. Doctor za 10 a výš ! Oko bylo za 5.
A co třeba Fomei, to není šmejd ?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » sob 11. led 2014, 12:34

Ja bych nekoupil nic jinyho nez EOTech, Aimpoint, Trijicon, Elcan. :geek:

OKO!!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » sob 11. led 2014, 23:41

Jasně, ty jsi jen potkal lidi a kolik, to jsi nenapsal. Já jedu zítra asi na devátý hon na divočáky v této lovecké sezoně a ještě jsem neslyšel od myslivců, nějaké větší problémy s Okem ?
Používá to armáda, jak píšeš a tam se střílí dávkou a možná na střelbách dost hodně, ale pro naší střelbu to musí naprosto vyhovovat !
Promiň, ale mám trochu odlišný názor z praxe, mám ho již pět let a měnit ho nebudu !

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#6 » ned 12. led 2014, 03:48

To ze v nasi armade byli neznamena ze jsou spolehlivy a ze se pouzivaj co ja vim tak pouzivany byli hlavne kolem roku 2000 a kazdej specialni utvar co je nafasoval tak jak mohli menili za kvalitni ;) . Neznam zadnej utvar kterej by je ted pouzival mozna je nakonec strcili nekam do zaloh to nevim. A je divny ze kazdej si na ne stezuje, i lidi z armady co meli moznost ho mit. Ale vzdycky ho chvali myslivci co vystreli 2 rany za rok nekam do stromu. Ano pokud clovek nechce strilet tak at si to koupi jinak vsude se doctes ze podle kusu to nedrzi tam kde by to melo. A cca od 500-1000 vystrelu jsou stim strasny problemy. Ano nerikam ze se jim nemohl nakej kus podarit a zazrakem ma nastrileno tisice a funguje jak ma.... Nikdy sem s okem nestrilel jenom pres nej cumel, ale strilel sem z nekolika Aimpointu a uz jenom od pohledu je to nebe a dudy a tecka je taky jina trida :)

Takze asi tak pro tazatele, jestli to chces na sport, ci obranu vyhni se tomu obloukem. Jestli to chces na prasata parkrat to trefit do hliny a nevadi ti ze to nebude drzet zamernou tecku tam kde ma tak si to kup. Usetris vic nez pulku ceny ;) Nebo jestli to chces jenom na chvili a pak nasetrit na neco lepsiho ;)

Co si zaplatis to dostanes ;)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » ned 12. led 2014, 23:24

In 1, nebo dál : Píšeš, že znáš samé problémy a nutíš to tady kdekomu a máš to opravdu ověřené, když si to troufáš tvrdit !
Dnes hon a prase 18 kg, na 50 m / to je dost malé na střelbu, teda to sele / letos již čtvrté. Opravdu nemám důvod to tvrdit a kdybych náhodou dostal stejný názor jako ty tak koupím Doctor, ale to je dost přes 10 !!!
Dobře v armádě střílí kosou a dávkou, možná to nevydrží, ale tady to haníš lidem, kteří s 99 % nebudou s Okem nikdy střílet dávkou !
Nechápu tvoje negativa.
Jedna paní povídala asi, že co je české, tak je špatné, nechám tě při tom, ale nemotej zbytečně hlavu druhým, sorry, díky ! Zkušenost je nade vše. Pokud máš jinou, tak to beru.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » ned 12. led 2014, 23:30

A sorry, pokud budu střílet z jakékoliv optiky 1.000 ran, tak určitě budu nastřelovat adekvátně k tomu.
Ona žádná optika neudrží po tolika ranách nastřelení.
Prosím, může se k tomu vyjádřit někdo fundovanější, nežli já ? Jsem bohužel jen myslivec a střílím ročně dvě rány do stromu !

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#9 » úte 14. led 2014, 22:35

Děkuji za názory, škoda, že jen od dvou :-) Nebyl by tady někdo kdo má s okem odstříleno řekněme řádově alespoň stovky ran?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » úte 14. led 2014, 22:59

Voky a na co to chceš ? Ty drahé kolimátory jsou pochopitelně asi dost kvalitní, aly taky o ceně !
Např. již zde zmiňovaný EoTech příjde asi od 12 výš! Pokud máš zbraň levnější, tak si asi nekoupíš kolimátor který převyšuje cenu až trojnásobně. A pokud dáš na kosu Oko, tak se nekvalita v záruce asi pozná a můžeš to reklamovat. Musíš to posoudit sám, u nás myslivců jasně vede Oko, kupují i levnější, v armádě nevím. Já mám vystřeleno stovky ran, střílím kromě lovu ještě na střelnici, ale nejsou to pochopitelně tisíce.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#11 » stř 15. led 2014, 03:43

voky84: nevim jestli je to zakazany takze nedavam linky ale koukni se na jiny strelecka fora ;) a svych vic odpovedi najdes
hledej vlakna typu : kolimatory atd. ;)

Ano posledni dobou co je cesky je spatny.... bohuzel, rad bych kupoval kvalitni cesky veci ale moc to nejde. :(

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » stř 15. led 2014, 08:43

Bohuliby píše:A sorry, pokud budu střílet z jakékoliv optiky 1.000 ran, tak určitě budu nastřelovat adekvátně k tomu.
Ona žádná optika neudrží po tolika ranách nastřelení.
Prosím, může se k tomu vyjádřit někdo fundovanější, nežli já ? Jsem bohužel jen myslivec a střílím ročně dvě rány do stromu !


pokud s tím hodlá sportovat, tak by musel podle Tebe asi strávit 1/2 treninku nastřelováním :lol:

zažil jsem 2ks montovaný na pistolích SPS v tehdy ještě existující divizi modified
obě Oka šla do kytek mechanicky během měsíce

voky84
s Okem to vidím podobně jako Int1m1thy, optika není doplněk , to jsou miřidla
poměr ceny vůči kvéru u 858 nelze brát vážně, 858 je za dumpingový ceny a až Tě přestane bavit,
prostě si ten "nepoměrně drahý kolimátor" namontuješ na lepší gun

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#13 » stř 15. led 2014, 13:00




Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#14 » stř 15. led 2014, 23:16

Já myslím, že se zatím nevyjádřil Voky, na co vlastně kolimátor chce namontovat a to je poměrně dost podstatné a na jakou střelbu ho chce používat ! Kdybych si koupil kosu, jako že asi nekoupím, nevím, proč bych měl na to montovat kolimátor ? Nebo to vysvětlete někdo jinak.
Většina kupujících kupuje kosu z nostalgie, prostě měli jsme to na vojně !
Slušná myslivecká sdružení např. neumožňují lovit na naháňce kosou a myslím si, že to je naprosto správné, tato ráže není pro lov vhodná. A kosu s kolimátorem na střelnici, no nevím !
Naposledy upravil(a) Bohuliby dne stř 15. led 2014, 23:22, celkem upraveno 1 x.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#15 » stř 15. led 2014, 23:20

Int 1 .. : Jaký používáš kolimátor ty, a na jaké zbrani ? Poděl se s námi o své zkušenosti ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti