Optiky a montáže na AR-15



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#196 » pon 15. čer 2020, 06:47

Zeptám se trošku konkrétněji - jaký byste tedy doporučili kolimátor od Aimpoitu? (Aktuálně tedy stále můj favorit)
Eventuálně by mě zajímala stejná otázka k EOTech, u něj jsem obrazec videl také relativně dobře (u toho většího-staršího modelu, jak jsem psal), zde je spíš otázka, jestli se už ustálila kvalita?

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#197 » pon 15. čer 2020, 07:35

EoTech je už zase v pohodě, předtím bys tu vadu v českých podmínkách beztak taky nepoznal. Používal jsem jej cca 6 let na varce a naprosto v pohodě, osobně stále jej preferuju před aimpointem.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#198 » pon 15. čer 2020, 07:46

A co Holosun vs EOtech a Aimpoint? Když jsem pokukoval co na svou PARku, tak se mi zamlouval otevřený kolimátor od Holosanu. Podle parametrů, recenzí a ceny.
Nakonec jsem tedy skončil u 4x prim scope od Athlonu, ale ty Holosany mi nepřišli špatné.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#199 » pon 15. čer 2020, 08:25

Holosun je dobra znacka i kdyz je to china pod konrolou qc.
Mam od nich tubusak,ktery jsem uz kupoval jety a vystridal uz 3 flinty vc. 762,naprosto bez problemu.libi se mi jak provedenim,zpracovanim,dlouhou vydrzi baterky a hlavne super malickou teckou.Taky tam clovek nemusi nic mackat s nicim rumplovat,zapne se napr. pri natazeni.Ale vypada to,ze ten konkretni model dela vice firem asi v jedne fabrice,zalezi asi na pozadavku vystupni kvality pro daneho zakaznika. Holosun a PA jsou pry urcite z jedne fabriky pri stejne jakosti

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#200 » pon 15. čer 2020, 08:35

mám Holosun otevřený a jsem nad míru spokojený, ale srovnat s EOTechem to nemůžu, takže reference k prdu :lol:



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#201 » pon 15. čer 2020, 09:32

Mám na arku Aimpoint Comp M5 a naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#202 » pon 15. čer 2020, 13:11

Střelec píše:Zeptám se trošku konkrétněji - jaký byste tedy doporučili kolimátor od Aimpoitu? (Aktuálně tedy stále můj favorit)
Eventuálně by mě zajímala stejná otázka k EOTech, u něj jsem obrazec videl také relativně dobře (u toho většího-staršího modelu, jak jsem psal), zde je spíš otázka, jestli se už ustálila kvalita?



Aimpoint H2 (pokud nechces vylozene strilet s nocnim videnim)
Eotech na baterie CR123 s rychloupinacem (ovladaci tlacitka na boku) a kruh s jednou teckou



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#203 » pon 15. čer 2020, 19:39

Walt díky.

Mimochodem, ještě se zeptám jednou, bylo to i v mém úvodním dotazu - je nějaká výhoda pro běžného uživatele, aby kolimátor měl podporu NV? Logicky mě napadá, že ne, ale třeba je něco, o čem nevím a těch pár tisíc se vyplatí si připlatit...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#204 » pon 15. čer 2020, 20:22

přibližuje se doba, kdy to nebude neobvyklý doplněk (samozřejmě ne pro každého, NV benchrest asi nehrozí)... tak jako reddoty, lasery, v budoucnu tlumiče

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#205 » pon 15. čer 2020, 21:35

Kvalitni NV na helmu je hodne mimo muj rozpocet i kdyby je povolili



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#206 » čtv 25. čer 2020, 10:55

Panove, po predvadecce na Triggeru planuji nakup AR15 a optiky 1-6x24. Docela se mi libi Vortex Viper PST gen II 1-6x24 SFP VMR-2 s MRAD osnovou. Mate nekdo zkusenosti? Chci to na dynamickou strelbu a strelbu do 300m.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#207 » čtv 25. čer 2020, 11:20

Walt píše:Kvalitni NV na helmu je hodne mimo muj rozpocet i kdyby je povolili


ony ale nikdy zakazane neboli. kazdopadne stale je tu ta druha vec, kde som na tom uplne rovnako, "hodne mimo muj rozpocet"

Střelec píše:... je nějaká výhoda pro běžného uživatele, aby kolimátor měl podporu NV? ...


Co NVG a veci okolo v poslednej dobe trochu sledujem (stale mame moc malu zahradu na to, aby som do toho siel prakticky - silna lampa mi staci), tak mierenie kolimatorom s nocnym videnim na hlave je aj tak silne nepohodlne - praktickejsie je investovat do IR laseru a v noci pri pouziti NVG mierit nim. Takze aj pri premyslani do buducna a "co ak raz nvg kupovat budem" netreba riesit kolim s nv teckou

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#208 » čtv 25. čer 2020, 11:29

NV co bych chtel jsou pro civil zakazane porad



TheLastBoyScout
Příspěvky: 15

Příspěvek#209 » ned 28. čer 2020, 06:53

Zdravím, je zde nějaký majitel EOTECHU XPS 3-0 nebo 2 ? Koupil jsem trojku a mám podezření, že my byla prodán model 2..

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#210 » pát 18. zář 2020, 12:38


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů