Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#16 » úte 29. čer 2010, 15:53

Když ste u tohodle druhu holsteru tak mě zaujali a koukal sem na netu a našel jsem firmu kholster která je táke jako crossbreed z misoury a mají taky celoživotní záruku a prakticky stejnej produkt.... ale sou skoro 2x levnější

http://kholster.com/



Vashan
Příspěvky: 28

Příspěvek#17 » stř 12. říj 2011, 09:43

Zdravím,
již brzy bych měl získat ZP. Budu si pořizovat pistoli (něco kompaktního - CZ 75 Compact/Glock 19/GP P1 Mk7 či obdobné, ještě nejsem rozhodnut), kterou bych chtěl celoročně nosit.
Celkem tápu v tom, jaký typ pouzdra bude pro mne nejvhodnější (jsem spíše dobnější - 173 cm, necelých 70 kg). Podpažní či opaskové - Vnitřní/vnější - s pádlem/klipy/průvlaky na pásek? Jaký materiál vybrat?

Je mi jasné, že nedostanu univerzální odpověď, ale budu vděčen za jakékoliv vaše zkušenosti, rady či poznámky.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#18 » stř 12. říj 2011, 10:11

Jak správně píšeš, neexistuje univerzální odpověď. Zkusím shrnout priority, a uvést na konkrétních příkladech možné problémy, správné řešení pro sebe si musíš najít sám, a pravděpodobně budeš potřebovat kombinaci několika pouzder, které budeš dle potřeby střídat:
1) Základem je bezpečnost. Neimprovizovat s ledvinkama a různejma futrálama, co na to nejsou dělaný. Použít opravdové pouzdro na zbraň, které při tasení kryje lučík (aby sis neustřelil půl p*dele), zbraň fixuje aby nevypadla třeba při běhu nebo pádu, a také okraje musí být dost tuhé, aby se ti cíp materiálu nedostal na kohout a zasunutím do pouzdra nedošlo k výstřelu.
2) Skrytost nošení. Pokud v létě nosíš šortky a rozhalenou košili, nepoužiješ podpažák, ale třeba ledvinku. Naopak k obleku by byla zbrojní ledvinka nevhodná. Pokud nosíš horní část oděvu (triko, svetr) přes kalhoty a nosíš opasek, je skvělou volbou vnitřní pozudro. Pokud jezdíš hodně autem, tak pistole hodně vzadu (za kyčlí) není zrovna pohotová k použití. A tak dále.
3) Pohodlné použití. Budeš se s tím tahat celé dny, aby tě to po pár týdnech neomrzelo, musí to být pohodlné. Například pokud střídáš oblečení, je dost opruz provlíkat furt opasek průvlekama. Některá pádla jsou nepohodlná při dlouhém sezení.
4) Teprve nakonec je pohotové použití. Nejdůležitější je mít zbraň vůbec u sebe, skrytě a bezpečně (to jsou ty předchozí body). Konflikty v reálu nejsou zpravidla férovka jak z westernu, kde rozhodují zlomky sekundy, většinou mají nějakou předehru a nějaký vývoj, daleko důležitější je z místa potenciálního konfliktu se včas zdekovat, a když to nejde, zaujmout vhodnou pozici, připravit si ruku na pažbičku, a pokusit se konflikt tlumit, nebo protivníka oklamat.

Já používám střídavě vnitřní opaskové pouzdro, a pokud nemám opasek (léto, trenky a triko), tak ledvinku. Hadrová dasta není špatný začátek, levná, použitelná s velkou většinou běžného pánského oblečení, já jsem u ní nakonec i zůstal.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#19 » stř 12. říj 2011, 20:58

Pod to, co napsal Joe, bych se klidně mohl podepsat.
Sám používám vnitřní pouzdra Dasta (střídám dvě různé zbraně). Ty textilní Dasty jsou dobrá volba, pro začátek určitě - na odzkoušení co sedí a vyhovuje, a nejsou žádná investice. Sám jsme k nim došel oklikou docela pozdě, a docela lituju, že jsem na to nepřišel dřív.



Vashan
Příspěvky: 28

Příspěvek#20 » úte 18. říj 2011, 07:31

Děkuji za odpovědi. Zkusím tedy zmiňovanou Dastu....



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#21 » pát 23. pro 2011, 14:53

dasta je dobra tak do zacatku, s mekkym pouzdrem bych si asi nelajznul nosit nadrcnuto, rozhodne nejaky pevny pouzdro a pro skryty noseni samozrejme vnitrni urcite..

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#22 » pát 23. pro 2011, 16:25

Ahojda, i já se připojím s radou:
v první řadě pouzdra vybírej dle konkrétní zbraně. Až ji budeš mít, pak teprve hledej pouzdro. Takhle beze zbraně je to obtížnější, nicméně dost dobře obecně to popsal Joe. Ve finále se může stát, že budeš mít pouzder více. Skrytému nošení je třeba také trochu přizpůsobit šatník, resp. způsob oblékání. Takže první zbraň, potom pouzdro.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » stř 4. led 2012, 13:42

Vše již bylo řečeno, prostě to chce mít pouzder více, pro různé účely, některá se hodí na více zbraní. Mně se v poslední době naprosto osvědčilo nosit klasické kšandy ! Obléknu kalhoty, připevním pouzdro s pistolí k opasku, natáhnu kšandy zapnuté na opasek, no a přes to delší košile, to se dnes nosí a je hotovo. Pásek neškrtí, stále mně nepadají kalhoty, to kilo táhne dolů, a k obědu si můžeš dát klidně 10 knedlíku ! Chce to si jen poradit !



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#24 » stř 4. led 2012, 13:56

Pokud mohu prihodit sve zatim pouze kratke zkusenosti s nosenim. Mam alfu police (semicompact). Nejdrive jsem zkousel vnitrni opaskove pouzdro dasta (vzor na CZ 75 compact) a vcelku to nebyl problem, nez budete potrebovat sedet v aute delsi dobu nebo ve skole. Takze ted zkousim opaskovou dastu (s dvemi poutky na provleceni pasku pro stabilitu) a zatim si nemohu stezovat. Pistole drzi krasne u tela, pokud nenosite jen tricko, tak se dobre skryje pod odev.

Treba casem prijdu na lepsi reseni, avsak zatim mi tata kombinace vyhovuje. Kdyz mam na sobe vic obleceni, tak beru opaskovou, naopak jen s trickem vnitrni za cenu nizsiho komfortu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » stř 4. led 2012, 14:12

Přesně tak, mám asi 5 pouzder a chce to jen zkoušet. Já jsem řešil i jak to dělat v létě, trenky a jen triko a procházka do lesa. Podpažní malé pouzdro, lehká 6,35, navléct na holé tělo, silnější neprůhledné tričko širších rozměrů, prostě vytahané, sice to všechno plandá, protože to není nikde přichycené, ale je to pořád lepší, než mít u sebe pouze rybičku na houby a hůl !!!

Uživatelský avatar
JBM
Příspěvky: 24

Příspěvek#26 » stř 4. črc 2012, 16:17

Tímto Vás všechny zdravím a předem děkuji každému za jeho radu, názor a odpověď. Potřebuji pomoct s výběrem pouzdra pro každodenní skryté nošení pro mého Walthera PPQ. Vybírám z těchto tří pouzder.

1. DASTA mod. 828 - http://dasta.cz/katalog/cz/10_katalogcz.pdf

2. FALCO typ. 4933 - http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra-a-tasky-na-zbrane/pouzdra-pro-skryte-noseni/exclusive-nylonove-pouzdra/812-4933.html

3. FALCO typ. 433/4 - http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra-a-tasky-na-zbrane/pouzdra-pro-skryte-noseni/standard-nylonove-pouzdra/741-433-4.html

Napište mi prosím do odpovědi číslo pouzdra a krátce k tomu proč zrovna dané pouzdro.

Příklad: 2. - Líbí se mi a vypadá nejbytelněji. :thumbup:

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » stř 4. črc 2012, 16:36

Nemuzu soudit ani jedno pouzdro z nabidky Falco, ale vnitrni Dastu jsem koupil jako uplne prvni pouzdro ke svymu Shadowovi. Zpocatku pohodlny, ale kdyz jsem zacal chodit na drilly , zjistil jsem, ze na taseni celkem fajn, ale k opetnemu vlozeni do pouzdra potrebuju DVE ruce - jednou orozevru splacle pouzdro, druhou do nej nacpu pistoli.

To mi nevyhovovalo, tak jsem si nechal udelat u p. Hesse v Brne kozene vyztuzene vnitrni pouzdro a to uz mi docela sedi, i kdyz musim priznat, ze k nejakemu zatezovemu testovani jsem se jeste nedostal...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#28 » stř 4. črc 2012, 18:29

Ted mám v poště tohle:
parker holster.JPG

parker holster cc.JPG


je to stoprocentně nejpohodlnější systém IWB pouzder. Už mám od http://www.crossbreedholsters.com/ jak vnitřní tak vnější pro 1911, na G36 vyzkouším Parkera 8-) U Crossbreds je zajímavá doživotní záruka. Když jsem si rozšláp kydexovou vložku tak jsem ho strčil do obálky a za tři týdny bylo doma nový. Bez debat.
Vnitřní Dastu ted používám jako nouzovku, ale je to trápení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 239

Příspěvek#29 » stř 4. črc 2012, 18:33

Čím to má podšitou spodní stranu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#30 » stř 4. črc 2012, 18:41

Cross je natural broušená konina a Parker nejspíš nějakou plstí, uvidím až to přijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host